Менување пелени

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Еднаш имав можност да мењам пелена.... Прво ми изгледаше гадно а и внук ми се сложи со мене дека е! После почна да трча по дома со едната страна од памперсот одлепена а внатре полно со какушки. Травме оклу маса едно пола саат. Јас незнам како успеав да му ја сменам:toe: да го измијам, напудросам, па имав само 13 години и прв пат менував. А замислете што ќе се случеше да му се одлепеше и другата страна, кој ќе собираше од земја после. Несакам ни да помислам.:pov:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Не можам да се замислам како менувам пелени, ама се разбира, се со време, ко ќе имам бебенце, нема да мислам ни на мирисот, ни на ништо ...

Памтам, дури беше брат ми бебе, татко ми беше почесто дома, а мајка ми беше нон стоп на работа, и мораше да го преслекува брат ми. И ќе земеше две памучни пелени, и една памперс. Едната памучна пелена ќе ја врзеше околу носот и устата :pos: ќе ја извадеше валканата пелена, ќе ми ја даеше мене да ја фрлам, убаво ќе му го избришеше газето со беби влажни марамчиња, ќе му ставеше пудра, и ќе го повиеше. :icon_lol:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
koga brat mi se rodi imav nepolni 15god,a bidejki moite bea i seuste se prilicno zafateni so rabota, najcesto jas go cuvav koga ke se vratev od skolo.
vo prvo vreme si mislev pobogu kako ke menjam jas peleni,ke se ubijam od povrakanje i ke mi se loshi,ama coek se naviknuva na se,pogotovo sekogash koga menjav peleni brat mi praveshe grimasi i ispustashe smesni zvuci(bebinja sakaat mnogu da se goli najcesto),pa jas se valjav od smeenje celo vreme,taka sto nikad nemashe niedno od gorenavedenite nus efekti osven prviot pat:)
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
bljak..se ke praam ama peleni nemogu da menjam..ostavam na maz mi toa:kesa:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.697
Поени од реакции
898
bljak..se ke praam ama peleni nemogu da menjam..ostavam na maz mi toa:kesa:

Е да бидиш сигурна дека маж ти ќе те остави ти да си се шминкаш ( или било шо друго и да правиш ) а тој ќе менува пелени место тебе...научна фантастика е ова е шо го кажа...освен ако не земиш некој маж од Шведска или па некој тежок папучар...иначе јас имам две и пол месечна ќерка но досега не сум менувал пелени...немало потреба...жена ми ја брка таа работа...но ако евентуално се случи јас да треба да сменам пелени нема да ми претставува проблем
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
da menuvam peleniii :vozbud: toa organski nemozam da go svarum ..... ili neeeee mozda koga ke imam bep4e ke menuvam, so ke prais :toe:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
125
Поени од реакции
0
Не би се гадела од менување пелени. Никако! Зарем од слатко, мало бебенце да ти е гнас?
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
69
Поени од реакции
7
za nepolni dva meseca ke stanam majka i postojano me faka nekoj strav od toa kako ke se snajdam zatoa sto dosega ne sum imala prilika da cuvam mali decinja i nemam nikakvo iskustvo okolu toa,ama koga procitav kako so voodusevuvanje se sekavate na tie momenti pominato so vasite deca me ohrabruvate
 

Kajgana Shop

На врв Bottom