Матура...

  • Креатор на темата Ханзо
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
лелелелеле само во охрид значи има организирано доделување дипломи, па тоа фрлање капи, па тоа...:eek:jea:
шо ни мојте бе... најјаки сме :baeh:
е големо чудо...сте фрлале капи, за една мочана диплома:baeh: оди барај работа со средно да те видам:pos2: се смеам, терајте како сакате...кај нас не се давани и не знам кога и како ќе ги даваат, ама што е до мене може и по пошта да ми ја пуштат не сакам очи да им видам на професорите!:tv:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
е големо чудо...сте фрлале капи, за една мочана диплома:baeh: оди барај работа со средно да те видам:pos2: се смеам, терајте како сакате...кај нас не се давани и не знам кога и како ќе ги даваат, ама што е до мене може и по пошта да ми ја пуштат не сакам очи да им видам на професорите!:tv:
Хехе, ај шо говораш саа срање. Кој нејке да го има тва чувство оти неговото завршуване некој го цене и го вреднува. Искрено им завидувам на охригани за прекрасната манифестација и жалам што и кај нас не се кадарни да ни покажат дека сепак треба да се чувствуваме барем малку специјално со тоа што завршуваме средно.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
не дека беше којзнае што но сепак беше одбележано...
ако не друго можеме да се фалиме по форуми и по мсн-и дека ние сме имале а другите не :coffee:
п.с. ова беше дефинитивно последно собирање на цела генерација...:(
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
И кога дефинитивно ќе ни ги дават дипломите?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Прашај си ја класната:smir:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Нас на 20ти дипломите. Многу ја закаснија работава.Ко рачна изработка да правеа
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Знае ли некој на која инт.страна се аплицира за дом????????
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Дипломите ги даваат кога ќе реши школото. Кај нас на 19ти.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Браво бе корчагинци, само вие сте ја положиле СИТЕ од прва матурата. :)
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Мило ми е што од цело школо не падна никој :). Би требало во повеќе училишта да се случува истото!
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Знаете дипломите и не се којзнае колку важна работа... Како документ постојат, точно... Но дали има некаква логика сега поради нечиии си каприци да се пропуштаат уписни рокови на факлутет, затоа што на некој му текнало да воведе државна матура на генерација која сеуште работи по стара програма. Си те сте свесни, дека како и да прославите, со капи, без капи, по пошта по mail и слично дека поминавте еден мнопгу гаден период во кој се тресевте дали ќе ја положите матурата...
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Заврши матурата а со тоа заврши и муабетот на оваа тема. Ќе ја отвориме повторно кога ќе се преполага матурата во вториот рок. Дотогаш оладете :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom