Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

B

Black Guard

Гостин
Секако дека случајот ќе се расветли јас не знам зошто почнавте да плукате одма по МВР???

Навистина не ми е јасно,па како прво има чаури,автомобил,телата биле влечени-не верувам убијците да се извлечат освен ако не фатат преку граница.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Оф леле, не ме сфаќаш. Овде не станало збор (пример давам) за палење на знаме па пресметка поради тоа. Да бил убиецот Македонец, како ќе ја категоризиравте случкава, како меѓумакедонска?
Те сфакам ...ама тоа ти кажувам дека доколку и двете страни биле Македонски вакво нешто не се дешава ... тие во старт се р`чнале заради тоа што овие биле Македонци .. тоа е реалноста за жал
 
M

MrzaRules

Гостин
јадна министерка,нема да знае кај попрво да стаса...многу работа има пустата,многу дела треба да реши..а дали е способна....!?!
 
B

Black Guard

Гостин
Алкалоид и охис нека почнат со производство на цијанид и мастард....можеби ќе затреба.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Слабо со инфо по медиумиве, да доаѓа пак Емирот од Катар или Карпос Слим ќе се посерат, а сега намерно не ставаат, мамичето нивно.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
А да почекате до утре?
Да не ве истрола некој на темава, почекајте до утре ќе кажат и дали биле албанци и која е наводна причина итн итн.
 
M

MrzaRules

Гостин
Слабо со инфо по медиумиве, да доаѓа пак Емирот од Катар или Карпос Слим ќе се посерат, а сега намерно не ставаат, мамичето нивно.
чекај и ти де...полицијата е на местото на настанот сега...од утре ќе трага по сторителите и истрагата ќе биде во тек се додека не се заборави :facepalm:
 
M

Moon Child

Гостин
Те сфакам ...ама тоа ти кажувам дека доколку и двете страни биле Македонски вакво нешто не се дешава ... тие во старт се р`чнале заради тоа што овие биле Македонци .. тоа е реалноста за жал
Да те потсетам само на случајот со Мартин Нешкоски. Мартин беше Македонец, и убиецот исто така. Немора да значи дека ако бил Македонец убиецот немало да дојде до овој степен. Луѓе сме и секакви не има. Секако, не пробувам да оцрнам или обелам некоја страна, реално правам муабет. Зборот ми е дека не е на меѓуетничка основа. Не станало овде збор за палење на знаме, за одмазди какви што беа до пред еден месец како што веќе реков, нити пак за Умрете Албанци и смрт за Каури.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.962
не е се за на вести , не е за јавноста.
некогаш ако никој не знае подобро и побрзо ке се реши и поправедно.
ама знаејки ги нашите новинари ке се испосреат кој побрзо да направи по ексклузивна вест.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Секако дека случајот ќе се расветли јас не знам зошто почнавте да плукате одма по МВР???

Навистина не ми е јасно,па како прво има чаури,автомобил,телата биле влечени-не верувам убијците да се извлечат освен ако не фатат преку граница.

а шо мислиш ти тука ќе седат??? одма у косово уште вечерва си отишле бе :S
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Да те потсетам само на случајот со Мартин Нешкоски. Мартин беше Македонец, и убиецот исто така. Немора да значи дека ако бил Македонец убиецот немало да дојде до овој степен. Луѓе сме и секакви не има. Секако, не пробувам да оцрнам или обелам некоја страна, реално правам муабет. Зборот ми е дека не е на меѓуетничка основа. Не станало овде збор за палење на знаме, за одмазди какви што беа до пред еден месец како што веќе реков, нити пак за Умрете Албанци и смрт за Каури.
Не си во право .... Се рчнале во старт заради тоа што овие биле КАУРИ (зборам ако се точни информацииве).. и тоа му дава на случајов меѓуетнички карактер немора да има палење знаме за да биде меѓуетнички карактер .... охооо ...
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
а шо мислиш ти тука ќе седат??? одма у косово уште вечерва си отишле бе :S
Сеуште имаат овде куќи и некоја роднина....некогаш и сами треба да земеме правда, баш како тие што прават, кога законот е заглавен.....
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Пишува биле пронајдени покрај два автомобили. Што значи сепак не биле влечени до таму или носени да ги убиваат.

Затоа доста со муабетите. Утре во вестите ќе дознаеме повеќе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom