Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

Член од
16 февруари 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
prilep-bitola 190 renault megane 1.6 ama naskoro ke go probam i maksimumot na kolata :D, a i zaborav da kazam ednas so tocako 160 po krivini za poesevo :D:D:D

Na avtopat E40 , ne vozef jas , nego sopatnik bev vozefme 295 km/sat , top brizna na kolata bese 390 km/sat . Fantazija od kola bese ama retko kaj mozi da ja iskortisish taa brzina ,drugarmi bese tolku imponiran od taa kola , mislam deka se uste drka na nea :)
hahah aman be mclaren f1 da ne imase drugarti samo taja e ogranicena na 390
 

Ептен

Џомба
Член од
30 јуни 2006
Мислења
97
Поени од реакции
15
Сите што се фалите дека возите над 160, ќе ги побарам од Acid вашите IP адреси, ќе ви ги ископам личните податоци и ќе ве пријавам на полиција! Сите до еден!

190 Битола-Прилеп, еј.... на пат на кој што без најава искача добиток. Каде ви е инстинктот за преживување? Бреее без мозок...

Кој сака да вози ризично нека си купи плејстешн!
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Сите што се фалите дека возите над 160, ќе ги побарам од Acid вашите IP адреси, ќе ви ги ископам личните податоци и ќе ве пријавам на полиција! Сите до еден!

190 Битола-Прилеп, еј.... на пат на кој што без најава искача добиток. Каде ви е инстинктот за преживување? Бреее без мозок...

Кој сака да вози ризично нека си купи плејстешн!
:pos: Ме пресмеа! :pos:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Сите што се фалите дека возите над 160, ќе ги побарам од Acid вашите IP адреси, ќе ви ги ископам личните податоци и ќе ве пријавам на полиција! Сите до еден!

190 Битола-Прилеп, еј.... на пат на кој што без најава искача добиток. Каде ви е инстинктот за преживување? Бреее без мозок...
Па не искачај на пат без најава
 

KamikazaGVG

kajgana zavisnik
Член од
11 мај 2009
Мислења
14
Поени од реакции
2
Со даево тико 145 с.Негорци - кон - с.Прдејци . . . . а 170 со yamaha 250 rr :motor::motor: . . . . . Имат ме возено со Митцубиши Еволушан 280 :vozbud::vozbud:
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.402
Поени од реакции
2.491
120 Имам возено со ГОЛФ 2 :kesa:
 
Член од
11 март 2010
Мислења
46
Поени од реакции
1
Јас пред месец дена на патот од Скопје за кај Охрид кај селото требеништа со 150 /h. Со југо 55 (1400 кубици)
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Вчера, 23.05.2010. На скопската обиколница појдов јас во придружва со мојот татко. Ги сменивме моторите. Јас на него му ја дадов мојата Априлиа SR50, а он на мене ми ја даде неговата Сузана, Suzuki GSX1400. Се качив, појдов. Стигнавме на обиколницата...

СЛЕДУВАШЕ ЛУДИЛО!!!

Возам у втора, давам гас и оп ете ти 120km/h. Мењам у трета и оп ете ти 160km/h. И подзастанав малце да го почекам татко ми, бидејќи Априлиата иде само 80 km/h. Ме стигна, ме престигна. Побрзав да го стигнам... го имав во секој момент. Само требаше да дадам малце гас и веднаш ја стигав веспата. Стигнавме до Љуботенски Пат. Свртевме горе на надвозникот, се спуштивме назад. Е тука коа сум го стегнал... прва брзина - 80km/h, втора брзина - 140km/h, трета брзина 190km/h и четврта брзина 220km/h. Повеќе немав ни муда а немав ни сила да се додржам, naked bike е и целиот ветер маваше на мене. Едвај собрав снага за да ја намалам брзината, бидејќи ветрот ме буткаше наназад. Тука морав да застанам бидеќи не го ни гледав татко ми позади, кој се обидуваше да ме следи. Никогаш нема да го заборавам ова, и се надевам дека во брзо време ќе пробам и спортски мотор, аеродинамичен, да видам разлика :))))))
27587_0_1_2_gsx 1400_Image credits - Suzuki.jpg

Еве го ѕверот иначе :)
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
со веспата ( kymco super 9 ) 80км/ч ( толку и е и максималната )
со колата ( opel astra 1.4 twinport 90ks ) околу 90км/ч во трета на околу 3500-4000рпм ( сеуште немам положено па и тоа е добро )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom