Луто!

  • Креатор на темата Apash
  • Време на започнување

Луто?!

  • Обожавам луто!

    Гласови: 203 73,0%
  • Мразам луто!

    Гласови: 75 27,0%

  • Вкупно гласачи
    278

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Денес прв пат ми се деси да поцрвенам од луто а и да се препотам :icon_lol:
Горчеа од лутина пиперкине, ама се стегнав не попуштив:pos:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.704
Поени од реакции
19.766
bucio мислиш дека јадам којзнае каква џанк фуд, нема везе, покрај тројката дома и ја јадам готвено без глупости, ретко кога купувам џанк, а и да ме боли желудников ја пак си продужувам да си јадам љуто, мислиш дека нешто може да ме спречи :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Луто ајварче,буковец,пиперчиња онакви мали црвени прелути и што уште не:pos::pos:

Ај ќе се најадеш што ќе се најадеш ама после иде интересното:ROFLMAO:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Воопшто не поднесувам! Малце да е луто што за нормален човек не се ни осеќа ја ќе почнам огин да плукам :D
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Сакам луто но не премногу, може некад феферонки да каснам или свежа лута пиперка. Ми го праи jадењето по вкусно
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.336
Поени од реакции
79.108
ја јадам љуто повише од сите вас заедно
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.667
Поени од реакции
81.862
Во Стокомак ги има за 60-70 денари...земав две, еве едното уште стои, другото не е ни отворено. Еднаш лижни од шишенцето, пола саат ќе неможеш да дојдеш при себе.

Сликава е од Х
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Во Стокомак ги има за 60-70 денари...земав две, еве едното уште стои, другото не е ни отворено. Еднаш лижни од шишенцето, пола саат ќе неможеш да дојдеш при себе.

Сликава е од Х
Јас го земав Carolina Reaperот и се заебав изгледа е најлутиот од овие три. Нареден пат на ред е Ghostот, па потоа Хабанерото кое изгледа е најхуман за конзумирање.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.670
ја јадам љуто повише од сите вас заедно
Ja sum im golem bump, ne stavaj mnogu pari na toa

Mislam deka retko ima den kade ne jadam luto, ovie podolu gi koristam no preminav na 5-6 na nedela luti piperki koi conveniently gi imam u market i se ogin, slika podolu. Bukovec ne spomnuvam, normalno.

IMG_2376.jpeg

IMG_2373.png

Druga po-luta piperka nemam nacekano no veke ne baram oti ovie jazikot moze da ti go umrtvat a sosovite se smeski u sporedba i ne vikam nema dovolno luti sosovi tuku nemam brzo i lesno dostapno po-luti. Standardni halapenos piperki (ili nivni verzii) jadam no znaat da mi se blagi, ama pickled za u burgeri primer brkat dobra rabota.

Za izlez nemam problem, ne sum raketa od luto jadenje no sum tocen kako saat, sekoj den u 8:30am znaes kaj da me najdes. :D

Nekogas ke pisam slucka koga gi seckav lutive za u hrana i lagano si izmiv race za posle pola saat niz trenarki si zacesam made i 20 minuti bev pod laden tus u sred zima. Zena mi ima od toa mislam video. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom