КFА 2022 - 01. Најдобар актер во споредна улога

Кој актер ја одглуми најдобро својата споредна улога во 2022 година (може да гласате за најмногу 3)


  • Вкупно гласачи
    28
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.893
Поени од реакции
35.343
..секако дека може да гласате и ако не сте ги гледале сите филмови. Никој не очекува сите тука да ги гледаат сите филмови. ;)
... не знам по која логика може да се гласа за актер за споредна улога во дадениот филм, ако истиот филм не е гледан, на стара слава, по симаптија, по име на глумецот или еци пеци пец? :toe:

... иако не сум прозвана од толку членови (алергичен си на никнејмот очигледно :D), ќе си го кажам своето мислење дека Miles Teller на Top Gun: Maverick си ја оправда глумачката харизма како споредна улога.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.015
Поени од реакции
34.600
... не знам по која логика може да се гласа за актер за споредна улога во дадениот филм, ако истиот филм не е гледан, на стара слава, по симаптија, по име на глумецот или еци пеци пец? :toe:
Бижонсче, не знам по која логика ти си ме разбрала, злато. Препрочитај го мислењето уште еднаш. Муабетот ми е дека ако за да гласаш треба да ги имаш гледано сите филмови, немаше да има ни еден глас. Не верувам дека има член на форумов што ги има гледано сите филмови што ќе бидат во конкуренција. Ни во Академијата во САД не ги тераат да ги гледаат сите филмови. Просто е: гласаш за најдобриот од тие што си ги гледала.
... иако не сум прозвана од толку членови (алергичен си на никнејмот очигледно :D)
Ете, и тоа не си видела. Ај провери одново. ;)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.258
Јас освен Топ Ган не сум ги гледај другиве, а овој Miles Teller ми е еден од најодвратните ликови во Холивуд (не знам причина, едноставно ме нервира суратот) :D А да бидам искрен и филмот беше тапа 6/10.

Бабилон и Ирскиот планирав да ги гледав во кино, ама тешко овој викенд, ќе остане веројатно за во текот на неделата или следен викенд. Ако смее да се гласа уште пред да ги гледаме, тогаш би дал гласови за братот Пит, и за Глисон (на стара слава, не им паметам филм со лоша глума).
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.111
Поени од реакции
9.942
Само Фабелманови и EEAAO ги гледав и не би гласал за овие 2. :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.015
Поени од реакции
34.600
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Јас гласав за Бред Пит, Вавилон гледан, плус го обожавам како актер :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom