Купување преку интернет (генерална дискусија)

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
А да не знаете како можам да проверам состојба на картичката (visa electronic од тутунска)?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
А да не знаете како можам да проверам состојба на картичката (visa electronic од тутунска)?
Доколку имаш електронско банкарство оди на nlbklik.com.mk и внеси таму јузернејм и пасворд што ги имаш на документитте кога си поддавал за сметка во НЛБ.
 

da.

Член од
10 април 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Имам нарачано уште на 28 март, а уште не можам да видам до кај е пратката.Му пишав на продавачот и ова ми пиша:

China's tomb-sweeping day in April logistics staff A vacation for a few days It might lead to logistics speed becomes slower therefore Hope you can understand thank you please wait patiently

Да почекам или да идам open dispute?
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
До колку тежина е дозволено за да не ти наплатат царина?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
До колку тежина е дозволено за да не ти наплатат царина?
Нема врска тежина или друго , гледај да не ти е цената на него над 20 евра , може и да ти отворат ако тежи 500 грама па да ти го царинат производот .
 
Член од
7 март 2013
Мислења
36
Поени од реакции
6
Дечки еден мој совет до сите почетнци кои планираат или веќе имаат порачано порачки од алиекспресс.
Продавачите на сајтот се најискрени, едиствено што ја зафркаваат работата се нашите во пошта.
Штом видите дека пратките ви се пратени во пошта, уште истиот ден одите оти ќе ви „исчезнат".
Пример јас порачав како почетник 2 пратки, од кои таа новата ја зедов а таа старата што дојде порано од новава „исчезна" ...Затоа одма штом видете дека дојдени ви се одите, оти ништо не правите.
Исто така му се заблагодарувам Acereal за одвоеното време и замарање со мојот проблем кој се влечкаше месец и нешто, оти да не ме упатеше тој јас сеуште ќе чекав известие од поштарот а тоа ќе се случеше никогаш.

Поздрав,и се најубаво :).
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
133
Поени од реакции
67
Здраво дечки.
Пред 9 дена порачав рачен саат од алиекспрес. Претходниве два дена пробував да ја следам пратката преку China Post Mail, ама немаше ништо. Денеска го внесов тракинг бројчето, ми се појави табела со Локација, дестинација бла бла бла..
Е сега прашањето ми беше. Како да знам на која локација е пратката бидејќи во самата табела како локација има неколку цифри?!
Не сум многу искусен со воа па добро би ми дошло малку помош од вас. :)
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.484
Ќе ти помогневме ако го даеше бројчето од ликацијата.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
133
Поени од реакции
67
Пекинг, Кина. PEK сигурно ти пишува тоа е главниот аеродром во Пекинг чекаш да ја пратат пратката.
Не пишува.. или па јас сум слеп.. А како дозна дека е во Пекинг. За да можам и јас да си проверувам.
.
Еве слика!
Пробав на неколку сајтови ама не ми покажува.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.484
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.639
Поени од реакции
1.496
Тракингот на али не чини.од 22 март до сега нема никаков апдејт.и сеа проверувам на италијанскиот сајт за тракинг и ми пише дека на 11 април е процесирана пратката у милано.
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Тракингот на али не чини.од 22 март до сега нема никаков апдејт.и сеа проверувам на италијанскиот сајт за тракинг и ми пише дека на 11 април е процесирана пратката у милано.
кај мене на самата страна ми покажува кај се наоѓа пратката немам приметено дали и порано било вака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom