Кога на милијардерот ќе му здодее...

Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Krizata ke vliaje mnogu ne samo na fudbalot, a tek ovaa godina ke se custvuva jakoto... Dali Abramovich folira ili ne ke pokaze vremeto.... Od 17 milijardi bogatstvoto da ti padne 2.3 milijardi, ke nemas vreme bas da ides utakmici i da se voizs na brotcinjata...... Nekoi raboti se povazni od parite, kako na primer ljubovta sprema klubot... Taka da Lampard, Terry, i uste nekoi sigurno nema da si otidat od Chelsea... Mene iskreno timovite kako Chelsea, Man.C mi se vestacki timovi, ajde dosol cika Milijarda i ke pravime tim svetski od nekoj vtoroligas....
 
F

fantomX

Гостин
Темава не видов кога е отворена јас мислев сега е, а и да ти кажам се совпадна со ситуацијава на Челзи, така да нема врска.. моја грешка..
Јас си навивам за Интер да.. но си имам по некои симпатични тимови онака.. не дека којзнае колку ги обожавам.. ама имаат по нешто што го сакам кај нив.. Челзи, Шалке, ПСЖ.. и секако Интер.. и она најважното.. плава боја љубов моја..
Мене не ми беше споредбата со овој Арсенал, туку со оној пред неколку години што немаше пораз сезона и пол мислам беше, кога си заминаа играчи како Виеира, Парлоу, Пирес, Кемпбел.. кои за Венгер или бараа преголема плата или беа стари - што за мене е голема грешка.. нормално дека помладите бараат помалку пари и повеке време играат но не носат титули.. за тоа ми беше.. е сега да се надоврзам викаш костурот.. па ако тебе костурот ти е Чех, Тери, Лампард, Дрогба.. и кога веќе ке дојде време за дел од нив да си одат во пензија.. јас ти викам Челзи ке купи некој млад кој вреди помалку.. кој ке игра повеке години.. односно ке гради една стратегија.. а за да купи некоја ѕвезда без парите на Абрамович тешко дека ке можи.. и викаш нема фудбалери а.. и дали ке сум ги составел.. абе не е до нив.. каков тим какви бабини деветини ми зборуваш овде.. па нема да играте бре брате со крила.. не се научиле сите овие трењери од Мурињо формацијата ја играат.. и Мурињо кога виде сега во Интер дека не оди со крила одма ја смени.. и оние за кои беше најзагреан за крилата што ги донесе Манчини и Кваресма седат на клупа.. така и кај вас.. ке играте во средина со Есиен или Микел како задни везни, и тројцата Деко, Лампард и Балак пред нив.. со двајца напаѓачи.. како што игра Интер да го земиме за пример.. па кога можи Интер да игра со Камбиасо, Занети, Мунтари и Станкович во формација 4-3-1-2 зошто да не можи Челзи со набројаните четворица.. само немате трењер кој може да им каже како да играат тие сите на средината.. не да ми форсира тука со еден напаѓач..
И не те разбирам што сакаш да кажиш со тоа дека сум пропуштил летото 2006 и 2007? Муабетот мене ми беше дека Абрамович и Мурињо беа добитна комбинација.. чиста несрека е тоа што отпаднаа од Ливерпул два пати еднаш на пенали еднаш со непостоечки гол.. ама мислам дека беа најдобри во светот тие години.. е сега друга приказна е тоа што Абрамович кога го купи Челзи требаше да знае дека ова не е играчка за мали деца.. па сам почна да си купува играчи.. па да го носи Шевченко.. незнам кој таму.. а Мурињо беше против се тоа.. и на крај да го избрка..
само се плашам да не излези она на крај како што се вика.. како дошло така пошло.. да си замине и Абрамович.. и за некоја година Челзи да биде оној стариот кој се бореше за 2 до 6 место!! Тоа е мое мислење.. времето ке покаже..
Околу Арсенал, конкретно мислев за Арсен Венгер, и сегашнио и тогашнио состав. Оттогаш е поминато релативно доста време, и Венгер уште прај тим на иднината. Само шо поискусните па му бегаат (Хлеб, и особено Фламини). Уште Фабрегас за година две да му замини треба...

Ќе гради една стратегија, да, ама изгледа не си рпиметил претходно во шо е болката. Кој да ја прај та стратегија? Та нели менаџеро првенствно одредува шо и како. Сколари кој за година и пол ќе со ој во Бразил? И после него дој, Манчини на пример. Тотална спротивност, џабе и играчи и се. Значи, се се врти околу управата сепак, на чело со „лонг лајф јунајтед“ и Еуген Темебум (кој во Лондон првпат се сретна со играта наречена фудбал).

Игра без крила, и Лампард, Деко и Балак во една линија? Абе ај немој. Пак ко шо кажуваш Лампард и Деко ќе треба странично да развиват игра, преку која средина сакаш? Средината и така се гуши само со Лампард и Деко, уште Балак фали. Вакво нешто беше со Евертон ко се играше со играч помалку, само со еден напаѓач. Не е можно игра без развивање на нападите и бочно во Англија. Вака ко шо кажуваш е можно ако Босингва и Ешли Кол се псотојано напред и назад, макар шо и за то сум скептичен.
Можно е ко Ливерпул шо игра, 4-2-3-1, ама Ливерпул игра, десно со Кујт, лево со Риера од тие тројца. Интер како играл, па Мурињо ја прилагодува играта на Серија А, како треба да игра? Во Италија жонглери слабо поминуваат, како да го игра Кварезма место Станкович или кој и да е од нив?

За летата 2006 и 2007 сам си кажа, подвлеченото. Морати - Мурињо е 100 пати подобра комбинација на газда-менаџер. Сега шо Мурињо е нов во Италија, и појќе му лежи англискио него италијанскио фудбал (сам си кажа за ова) е деруга работа.

Како дошло така пошло...ама пак можи да има како дошло...така пошло... Зато и ја завршувам со последните два збора од товјов пост.

Krizata ke vliaje mnogu ne samo na fudbalot, a tek ovaa godina ke se custvuva jakoto... Dali Abramovich folira ili ne ke pokaze vremeto.... Od 17 milijardi bogatstvoto da ti padne 2.3 milijardi, ke nemas vreme bas da ides utakmici i da se voizs na brotcinjata...... Nekoi raboti se povazni od parite, kako na primer ljubovta sprema klubot... Taka da Lampard, Terry, i uste nekoi sigurno nema da si otidat od Chelsea... Mene iskreno timovite kako Chelsea, Man.C mi se vestacki timovi, ajde dosol cika Milijarda i ke pravime tim svetski od nekoj vtoroligas....
Па сега, веројатно не си гледал Англиско првенство и претходно, барем не посериозно. Како шо реков претходно, Челзи подолго време беше од 2 до 6 место на табелата, како и со успех во Европските купој, поголем и од Арсенал. Значи, то дека Абрамович од второлигашки тим напраел првокласен не е на место, ама ако не си прател Премиер и претходно, разбирам зошто си во заблуда (не само ти, и многу други).
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Па сега, веројатно не си гледал Англиско првенство и претходно, барем не посериозно. Како шо реков претходно, Челзи подолго време беше од 2 до 6 место на табелата, како и со успех во Европските купој, поголем и од Арсенал. Значи, то дека Абрамович од второлигашки тим напраел првокласен не е на место, ама ако не си прател Премиер и претходно, разбирам зошто си во заблуда (не само ти, и многу други).
Зола, Торе Андре Фло,ЏИМИ ФЛОЈД ХАЗЕЛБАНК, Гудјонсен, Петреску... Треба ли уште да набројувам да ти докажам дека гледам Англиско упте од времето кога се даваше на МТВ 1......Колку време немаше освоено Челзи пред Абрамович... 50вче имаше???? Арсенал ги издишуваа Челзи,(те поздрави Перси на два пати :smir:)......Ја кога реков второлигашки мислев на Ман Сити..... Факт е дека Челзи е еден од тие вештачки клубови, кажав Лампард, Тери, еве и Џ. Кол играат со срце за тимот, ама другиве???Анелка и Дрогба?? Не тренираат заедно дечко:wub::wub:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Најблиску до заминување од Англиска премиер лига е Абрамович ама несакам да си замине :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.522
Поени од реакции
6.171
гледам во горе наведените е и манчестер јунајтед.нивните сопственици не се многу богато за разлика од сити и челзи :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom