Квалификации за европските натпреварувања

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.910
Поени од реакции
84.315
Сеоски Пике и Шакира беа во публика ? :eek:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Само што пуштив гол примија, малце малер им напраив. :D
 
Ф

Флеш

Гостин
Многу лоша игра.Ова не е истиот Работнички кој добро играше и се бореше за посед на последните натпревари.Премногу форсираат долги топки напред без подршка во напад и без изградена игра.Очајни се за гледање.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Што јаде гомна коментаторот бе колку непрофесионално секаде пишуваат дека Работнички не сакал пренос па што не сте ги откупиле од таа агенција да ви ебам кретени

Ако сакале Работнички, можеле да им ги продадат, ама они решиле да ги дадат на агенција.
Математички, економски и не знам како на друг начин, не им се исплати на МТВ да ги откупат од некој „препродавач“.
Вака испаѓа дека ако од Работнички можеле да ги откупат за 10 000 евра, од агенцијава ќе ги откупат за 20 000.
Ова е најверојатно направено за да спортлајт, или која и да е, е заработи на „чесен“ начин.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Што направи бе глупаков,имаше топка на глава а тој со рака замавна!:facepalm::boksix:
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Работнички ќе даде гол до крај на утакмицава.
НЕ м исе верува колку среќа имаат, овие Рубин до сеа 10 гола требаше да имаат дадено изнапромшија зицери, да сега земат и се повлечат и да чуваат резултат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.910
Поени од реакции
84.315
Коментаториве треба да учат од жарот на Игорче Трпески..

Немаат никаков жар..не е битно што се во Скопје, треба да коментираат како да можат и играчите да ги чујат за да се зголеми хајпот и меѓу луѓето што го гледаат преносов..

"Ех...еве шанса...најверојатно нема да се повтори" е actual commentary line од мечов..

А наместо ова требаше:

"АУУУУ КАКВА ШАНСА ЗА РАБОТНИЧКИ, НЕ СЕ ОТКАЖУВА ДАВИД ОД БИТКАТА ПРОТИВ ГОЛИЈАТ ПОКАЖУВАМЕ ЗАБИ, ПОКАЖУВАМЕ ДЕКА ГОЛЕМИОТ РУБИН ТРЕБА ДА СЕ ПЛАШИ ОД МАКЕДОНСКАТА ФУДБАЛСКА ГОРДСОСТ ОВА ЛЕТО, СЕ УШТЕ ИМА ВРЕМЕ ЗА ГОЛ, НАПАЃАМЕ ВЕЌЕ 20 МИНУТИ ЗОШТО ДА НЕ МОЖЕМЕ ВО ПОСЛЕДНИВЕ НЕКОЛКУ МИНУТИ ДА ЈА ЗАМОЛКНЕМЕ РУСКАТА ПУБЛИКА, ПОКАЖУВА РАБОТНИЧКИ ДЕКА ТОА ГО МОЖЕ И ПРЕКУ ОВАА ШАНСА"

NМА РАЗЛИКА
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Мајтапот на страна,колку се за никаде овие коментаторите како да коментираат пријателски натпревар помеѓу младинците на Напредок и Влазрими..па дај професионални коментатори сте,цела држава ве слуша да му ебам мајката,покажете малце емоции и жар сепак се игра последноквалификациско коло каде настапува македонска екипа..

овие да можат ќе заспијат на микрофонот да ти се помочам во Југослав Костовски
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Што го пцуеш Југо бе, па не коментира тој? :D
Драган Николовски и Тони Стојановски коментираат. Тие се дуо трио.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Коментаторите стварно се гомнари, дури ми се чини дека одат контра Работнички. Цело време се негативни и апсолутно критички настроени. Да им ебам главите телешки.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Очајна комбинација се Драган и Тони.
Драган порано супер беше кога коментираше сам, Тони поима нема.

Мене Стерјов ми е најдобар од нив, секако не спомнувајќи ги институциите Калински и Видара. :D[DOUBLEPOST=1440697940][/DOUBLEPOST]Еве го јаде гомна дека не им дале пренос, затоа како за инат да коментираа ебате мртваците.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Што го пцуеш Југо бе, па не коментира тој? :D
Драган Николовски и Тони Стојановски коментираат. Тие се дуо трио.
Мислев дека тој коментира бидејќи се навикнав некако на неговата летаргичност ама и овие двата не се нешто поарни..катастрофа...ќе ни недостасува Калински и тоа многу
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.394
Поени од реакции
7.326
Николоски мизеријо една , затворени ти биле вратите , мрш бре.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Па за инает коментираат, она што би се рекло --Ради реда.

И го потенцираат нештото свесно. Можи ќе прочитаат тука шо знајш шо бива.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom