Како да ја разведам мајка ми од татко ми?

Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
За брз, ефективен, и без галама развод, што треба да направам? Едноставно повеќе не се трпат, животот ми е како у војна, цело време само чекам од која страна ќе пукне...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
без галама? единствен начин ти е сами да се согласат на развод
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.727
Поени од реакции
11.979
И јас имам размислувано на оваа тематика, не знам мило треба тој поразумниот да го убедиш некако ама не знам како, (обавезно има поразумен, абе жената е поразумна тое)...ти најдобро знаеш пошто ти се у куќа.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Збори како си несреќен, и дека твоја желба е тоа ! Ова ќе и го кажеш на мајка ти, и ќе видиш како ќе потише некои документи
 

Towelie

теХАЦЕ
Член од
26 јуни 2011
Мислења
307
Поени од реакции
254
Кажи и на мајкати да му каже ''I want divorce'' а он да и одговори ''TL: DR''
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Ваква тема ни на сон не сум сонила да се појави. :S...незнам како да ги убедиш ама ако ги убедиш дали си подготвен на озборувања и разни глупости како на пример.. ајде бе, остави го...мајка му и татко му разведени, дошол мене да ми соли памет. Ова не е Америка за разводот да биде третиран како нешто нормално. Ова е Македонија кај што вакви нешта се сметаат за светски чуда :S
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Нз, наместо да размислуваш за "брз, ефективен, и без галама развод", можеби би било подобро да пробаш да најдеш решение како да престане таа воена состојба.

Разводот сепак е лична одлука на тие коишто се во брак, а и да се случи не е гарант дека оттогаш па натаму животот ќе ти биде бајка.

Ти пожелувам среќа за понатаму.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
кажи му на дедо ти и баба ти од двете страни на татко ти и мајка ти што се случува и што ти е маката и тие нека им даде ќутеко;)
 
H

HITCH

Гостин
Ова е многу тешка тема и треба да се воздржите од „досетливи“ коментари!

Дали сте пробале со брачно советувалиште? Познавам многу луѓе кои биле и кај кои разговорот со стручно лице помогнал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom