Каде може да најдам - Здравје edition

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Треба д анаправам некои испитувања (Хепатит а,б, ц. Сифилис, Крвна Слика, и Chest X – ray report) за работа во странство, што значи треба да се на англиски јазик. Каде и колку би ме чинело?

Фала.
 
Член од
20 декември 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ako moze nekoj da mi napise podatoci na tema "Протокол за одредување на хемоглобин A1c за дијагноза на дијабетес" ili da me nasoci kade mozam da najdam Fala odnapred :)
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали и каде можам да најдам и купам IMUNOFAN тоа е руски лек против канцер?? Или некој да ми даде препорака за сличен некаков лек?? Станува збор за тежок вид на канцер glioblastoma cerebri :(

Или ако има некој информација дали се продава овде Temozolomide (Temodar) Американски лек против рак?
 
Последно уредено:

filjandecko

Komandant benzini-HAVUZ
Член од
5 мај 2012
Мислења
317
Поени од реакции
383
Дали се наоѓаат по аптекиве Renalof catalysis капсули,за топење на камен на бубрег,ако се нарачуваат дајте број во п.п.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Дали некој знае дали има во аптекиве БИОТИН и колку пари е?! Фала многу и останете здрави сите!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Каде да најдам: Agmatine, Magnesium Glycinate, Quercetin?
 
Член од
24 ноември 2014
Мислења
49
Поени од реакции
12
Здраво на сите!
Дали знае некој каде можам да најдам транспортно кутиче за складирање лекови внатре,кое се приклучува на струја и лади.Сум ги гледал порано,се става шишенцето во кутичето се затвара и се приклучува на струја и со помош нс кулерот лади внатре.
Ве молам помагајте ми каде можам да најдам.
Останете со здравје.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.975
Поени од реакции
35.653
Значи шампонот ми треба како вода во пустина. Ми треба истиот тој со истата боја каков што го гледате подолу на сликата. Ако има некој аптека , или што работи во аптека а го имате тој шампон нека ме контактира по ПП , без разлика кој град во МК.

dukrej.JPG
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Рецептите за подготовка на здрава храна од рекламата "Здрава храна долг живот" ?
 

InStealth

Лабаво лавабо
Член од
10 февруари 2015
Мислења
221
Поени од реакции
560
Ми треба масло од чајно дрво (Мелалеука)? Дали некој знае каде може да се најде и по која цена го продаваат ?
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Јас да прашам можеби има некој кој се разбира околу тоа. Прво сакам да знам дали има чај кој може да те смири и опушти ми треба таков доколку постои и каде би можел да го најдам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom