Искомплексирани професори

Член од
17 јануари 2009
Мислења
27
Поени од реакции
0
Lugje i vo osnovno(nastavnickita po angliski, po fizika i po hemija) a eve i u sredno(nastavnikot po turski,i nastavnickitA po hemija) imam problemi so profesori koi ne znaat da cenat znaenje tuku si lecat kompleksi na odlicnite ucenici za nivno samo uzivanje. Dali ima barem nekoe skolo bez iskompleksirani profesori?
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
је**ш га!
кај нас цела гимназија е таква, само нема лек за таквите....
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
27
Поени од реакции
0
Za tetovo gimnazijata osim Locev neznaem drug takov.Btw Desa bese najiskomleksirana od svite.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Има искомплексирани професори подеднакво исто како што има невоспитани и нецивилизирани дечишта.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
јбг со такви цел живот ќе се среќаваш од основно па средно а и на факс ги има само работата е што во средно и основно е полесно да се справиш со нив а на факс и не е така едноставно
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Има искомплексирани професори подеднакво исто како што има невоспитани и нецивилизирани дечишта.
Не можеш да споредуваш деца со професори бе!

Има, се разбира дека има, да им $@%#$^%* све.

Школо без искомплексирани професори? Не знам, тоа малце потешко...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не можеш да споредуваш деца со професори бе!

Има, се разбира дека има, да им $@%#$^%* све.

Школо без искомплексирани професори? Не знам, тоа малце потешко...
А бе ај... така, само да се удира по професорите, а учениците самокритичност никако.

Јован, повеќе од јасно е дека има расипани професори, јас тоа не го негирам, ама покрај такви разгалени, без домашна култура дечишта кои не знаат да се однесуваат, и јас би скренала начисто.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
27
Поени од реакции
0
А бе ај... така, само да се удира по професорите, а учениците самокритичност никако.

Јован, повеќе од јасно е дека има расипани професори, јас тоа не го негирам, ама покрај такви разгалени, без домашна култура дечишта кои не знаат да се однесуваат, и јас би скренала начисто.
Se slazem ima i deca takvi ama temava e samo za profestori :)
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
131
Поени од реакции
20
Најголем процент на професори се искомплексирани,така што ни најмалце не е чудно професорите да лечат комплекси врз нас или да ги истураат секогаш потиснатите фрустрации од детството со цел-да мислат дека и ние треба да го поминеме истиот пат како и они кога биле ученици(во тогашното време).Но сепак оној мал дел на професори кои во себе ја носат авангардата се супер и секогаш тука кога сакаш вистински да те дослушаат до крај.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
А бе ај... така, само да се удира по професорите, а учениците самокритичност никако.

Јован, повеќе од јасно е дека има расипани професори, јас тоа не го негирам, ама покрај такви разгалени, без домашна култура дечишта кои не знаат да се однесуваат, и јас би скренала начисто.
Епа и јас не напишав дека нема такви дечишта.
Нормално дека има ама глупаво е професор да се спушти на ниво на дете бе.

Тоа со скренувањето - тоа е најголемата причина поради која ни на крај памет не ми дошло да станам професор.
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
169
Поени од реакции
8
Каде и да учиш во МК, каде и да се обратиш, со која и институција да имаш однос во МК, ќе наидеш на коплексираност, љубомора, завист, простота, незнаење, недоучени, неумеење и уште ред други работи.

Затоа ако сакаш здрави работи, размисли каде ќе ги растиш твоите деца (ако е за тебе веќе касно) или самиот себеси....
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Lugje i vo osnovno(nastavnickita po angliski, po fizika i po hemija) a eve i u sredno(nastavnikot po turski,i nastavnickitA po hemija) imam problemi so profesori koi ne znaat da cenat znaenje tuku si lecat kompleksi na odlicnite ucenici za nivno samo uzivanje. Dali ima barem nekoe skolo bez iskompleksirani profesori?
Не може да нема.Каде и да одиш секаде ќе најдеш такви професори.Не дека учениците се цвеќе за мирисање,но бидејќи темава ти е за професори ќе ти кажам -ИМА :toe:
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
Има и такви, но мислам дека повеќето се професионалци во својата работа. А што се однесува до оценувањето, мислам дека од оваа година одличните ќе треба здраво да запнат за да се одржат, или мислам дека од оваа година оценувањето ќе биде пореално. Причина за тоа се тестовите и построгите и почестите инспекциски контроли.
Ученици со среќа.
 
M

marsovka

Гостин
Види според мене треба професорите да се тестираат психолошки дали се способни да работат со деца бидејќи имам видено случаи на деца да бидат трауматизирани од професорите ипак тоа се личносто во развој а не боксерски вреќи

А за учениците кои се однесуваат како каубојци за нив мерка школување дома па и носење во поправен дом(за тинејџери зборам)
Затоа што тие ученици покрај што ги малтретираат професорите неретко ги малтретираат и децата кои учат и кои се мирни
 

Kajgana Shop

На врв Bottom