За детските настинки

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Еффералган (Efferalgan) со витамин Ц се првите шумечи таблети кои се наменети за намалување на висока температура и болки кај децата, од 7 до 15 години. Главната состојка еффералган со витамин Ц е парацетамол, кој е лековит а не го надразнува желудникот, додека витаминот Ц ја ојакнува одбранбената способност на организмот и го убрзува лечењето. Има добар вкус, а посебно е прикладен за деца кои заради воспаление на грлото не се во можност да проголтаат таблета или капсула.

Ви го напишав леков, бидејќи повеќето имате деца, а не сакате да ги клукате и труете со појаки апчиња, па ви понудив поблага варијанта која е 100% лековита и нештетна за децата :wink:

 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
како што знам шумеча таблета неможе да биде во никој случај лиша сите содржат витамини препорачливо е да се користат барем еднаш во денот затоа што само време што го имаме не ни налага да бираме што ќе јадеме и нормално дека не внесуваме доволно витамини во организмот
а секако дека овие таблетки што се раствараат во вода се супер и за деца и за возрасни и се одлични а и кога ме боли премногу глава и сум страшно уморна и ме има фатено студ ми се треси цело тело обавезно користам шумечи одма те подкренува и се осеќам подобро
 

Kajgana Shop

На врв Bottom