Законот за средно образование

Член од
26 мај 2010
Мислења
77
Поени од реакции
31
Поздрав,
Вака ми треба review за законот за средното образование, нешто што е најважно. (Правам семинарска не знам на што точно да обрнам внимание). ако може побрзо, за да имам време да напишам барем 3 страни :)
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
77
Поени од реакции
31
Го имам во печатена форма, но немам доволно време а 50 страни е. Ако знаеш да ми кажеш на кој член да обрнам внимание. ( ги има преку 100)
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
е дајте таман и на мене ми треба
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Го имам во печатена форма, но немам доволно време а 50 страни е. Ако знаеш да ми кажеш на кој член да обрнам внимание. ( ги има преку 100)
50 страни се многу? Пред 20 минути да си почнел сеа ќе беше готов и ќе си знаеше на шо да се фокусираш.
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
77
Поени од реакции
31
па почнав да го читам сга сум до 14 страна, ама има и за учење вовед во право и социологија и по истите треба да доставам проекти, не може се да се постигне
:(
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Како што гледам на Правен си, кажи што конкретно ти треба од Законот за Средно образование, која ти е темата и по кој предмет ти е ова ??
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
77
Поени од реакции
31
Како што гледам на Правен си, кажи што конкретно ти треба од Законот за Средно образование, која ти е темата и по кој предмет ти е ова ??
Гимназијалец на правен пакет, ми треба најважни членови од овој закон, напишани во есеј (тоа не проблем само да ми се посочат членовите ). Оваа ми е за вовед во право.
БТВ стигнав до член 54
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Гимназијалец на правен пакет, ми треба најважни членови од овој закон, напишани во есеј (тоа не проблем само да ми се посочат членовите ). Оваа ми е за вовед во право.
БТВ стигнав до член 54
Води се по главите во законот. За секоја глава напиши по некој член, да ја образложиш и да објасниш која е нејзината цел, што се уредува со неа. Избриши ги членовите и ставовите и на тој начин направи како мал коментар за секоја глава.
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
77
Поени од реакции
31
Оке ќе пробам сега тоа. Благодарам за помошта :)
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.646
Поени од реакции
1.895
Треба да се внесе опција за давање црвенки. Ми фали....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom