Евтини авионски карти

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Фала ти многу.Топ цени има :)
Ако поважно ти е да биде поефтино отколку директно, тогаш постои и Белград - Рим и Софија - Рим со Wizz Air, два пати неделно до крајот на март, освен за време на новогодишните празници.
 
Член од
28 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
100
Од Солун има доста евтини летови. Дали може да се најде превоз од Скопје до аеродромот во Солун? Дали постои секојдневен организиран превоз ?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Има редовна линија преку Македонија турист или како и да беше од Скопје до Солун. Во Солун си земаш 78ка и за 0,8 центи си на аеродром.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Скопје - Рим - Скопје?

Колку би чинело повратна карта отприлика?
Авио Билет: Скопје - Рим - Скопје Цена 99 Евра со вклучени аеродромски такси - Агенција Орфеј
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Гледав преку Виз Ер од Софија до Милано повратна за 90 евра во февруари, додека пак Скопје - Венеција е околу 25 евра повратна. Да не има некој веб страна за железнички или автобуски сообраќај Венеција - Милано да видам како се движат цените за да израчунам најефтин пат? :D
 
M

macgowan

Гостин
Гледав преку Виз Ер од Софија до Милано повратна за 90 евра во февруари, додека пак Скопје - Венеција е околу 25 евра повратна. Да не има некој веб страна за железнички или автобуски сообраќај Венеција - Милано да видам како се движат цените за да израчунам најефтин пат? :D
http://www.trenitalia.com
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
а вака за дизелдорф или нешто у негова близина поефтино да имаше ?
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ako povratnata avionska karta za skopje venecija e 50 evra preku wizzair uste kolku dopolnitelni trosoci ima? (bankarski trosoci, za cekiranje itn) Itno mi treba odgovor blagodaram odnapred
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
Ako povratnata avionska karta za skopje venecija e 50 evra preku wizzair uste kolku dopolnitelni trosoci ima? (bankarski trosoci, za cekiranje itn) Itno mi treba odgovor blagodaram odnapred
max 30 evra neka ti e
odi ponatamu so podatoci i ke ja dobies poslednata cena
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
Дали некој знае колку е авионска карта за Виена и како може да се купи карта? Дали треба да барам преку некоја туристичка агенција?
 
M

macgowan

Гостин
На аеродромот немаш трошоци, ќе си направиш check-in online(пишува на сајтот убаво)што е бесплатен. Ако чекираш на аеродром ќе ти земи пари ама зошто потреба од тоа кога го имаш како опција-само уште еден лист хартија треба да испечатиш.
За трансакцијата при плаќањето ќе ти земат некое евро ако плаќаш со картичка и толку.
Е сега имај предвид дека треба од аеродром до градот да стигнеш некако и тоа кошта, мислам беше 9 евра повратна, можеш исто онлајн да си ја купиш преку wizzair(уште еден лист хартија значи) или на самиот аеродром кога ќе пристигнеш таму, иста е цената.
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
taa
otidov ponatamu i pisuva 57 evra no dali e toa vkupnata cena ili ima i bankarski trosoci i nekoj drugi trosoci na aerodromot?
e cenata
posledna karta kupiv za druga licnost preku kreditna kartica i mi zema samo 8 evra kako naplata za kreditnata kartica(sega e preku aerodromot vo trevizo)
a koga kupiv za mene karta bese preku aerodromot marko polo Venecija mi naplatija 30 evra za toa sto ja plakas preku kreditna kartica
odi do kraj i ne se misli
sakas venecija ne moze da te kosta mnogu poveke od toa
i cekiraj preku internet (preku mail)
samo ke si ja otstampas kartata sama i zasteduvas nesto
za kufer naplakaat 15 evra a ako si samo so mala torba ne plakas nisto
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
18
Поени од реакции
9
da rezerviram do stuttgart ili minhen vo vtorata polovina na mart povratna karta preku so bi bilo najeftino?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom