Евтини авионски карти

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
gledam i naknadi se doplakaat
ima li nekoj so iskustvo za ovie raboti malku da objasni
ne karta 70 evra pa posle tksi naknadi i 300 kurotresii da izleze pak 200 evra
koj znae ili ima iskustvo neka pise neka objasni
 
Член од
28 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
100
Јас летав со Wizzair пред неполн месец од Белград за Брисел. Повратна ми беше нешто ситно над 70 евра со сите такси. Ја купив картата на интернет со Мастеркард отприлика месец дена пред летот, инаку потоа почнува да расте цената.
Со тоа што дозволен е само рачен багаж до 10кг. Ако сакаш повеке, кога ја купуваш картата имаш опција за избор колку дополнителни торби сакаш со тоа што за секоја се доплаќа мислам по 20 евра (можеш да провериш на нивниот сајт објаснето е убаво, мислам дека и цената зависеше колку е долг летот, дали е под 2 часа или над 2 часа). И за време на летот не ти следува храна и пијалоци, ако сакаш тие се наплаќаат. Искуството беше одлично, и сеа веќе го планирам новиот лет, најверојатно од Софиа за Барселона.
 
M

macgowan

Гостин
gledam i naknadi se doplakaat
ima li nekoj so iskustvo za ovie raboti malku da objasni
ne karta 70 evra pa posle tksi naknadi i 300 kurotresii da izleze pak 200 evra
koj znae ili ima iskustvo neka pise neka objasni
Толку е !
Сосе аеродромски такси!
Е сега ако плаќаш со картица ти зема провизија нешто ситно ама се ти пишува нема да те мандорат!

Еве како и Бинго и јас ќе одлепршам за некој месец пак со Wizzair , и јас од Софија, овој пат транзитно!
Само напред не му се треси, ако одиш Венеција треси се за колку ќе спискаш таму а не за картата, таа е толку колку што пишат виолетовите.
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
a dali moze da se plati preku banka
da se uplati na smetka direkno na nivna smetka
??????
 
Член од
28 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
100
a dali moze da se plati preku banka
da se uplati na smetka direkno na nivna smetka
??????
Има можност за bank transfer , ама не сум го користел, па не можам да ти помогнам.Мислам дека Wizzair нема провизија за тој тип плаќање, ама верувам дека банката ќе ти наплати за тоа.
Знам дека за плаќање со Мastercard земаат 8 евра провизија
 

Krshh

Титула по желба
Член од
25 септември 2011
Мислења
34
Поени од реакции
7
Во ред, сигурно не си ме сфатил сериозно и покрај тоа што бев максимално искрена, па затоа ќе ти објаснам.

Јас работам во една авио компанија( не е битно која) и ние вработените имаме поспусти на сите авио карти насекаде во светот.

Освен за мене , попусти за авио билети имам за мајка ми, татко ми и сестра ми . Да бев мажена, ке имаше попуст и маж ми, ама не сум мажена сеуште :)

Е затоа кога те цитирав ти реков дека за ефтина цена можев да ти резервирам авио билет.

Можеби нема да ми веруваш , ама повратен билет до Њу Јорк ми е 200 долари :)

Да да, само 200 , па кога би имала слободни денови би можеа да идам на шопинг до Њу Јорк :)
Леле, што има да се изналета тој што ќе те ожени, цу цу цу...
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Skopje -Zurich ili Sofia- Zurich mi treba najeftina karta ako nekoj znae uste sega da si rezerviram za okolu 20-29 dek (po moznost povratna)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Во ред, сигурно не си ме сфатил сериозно и покрај тоа што бев максимално искрена, па затоа ќе ти објаснам.

Јас работам во една авио компанија( не е битно која) и ние вработените имаме поспусти на сите авио карти насекаде во светот.

Освен за мене , попусти за авио билети имам за мајка ми, татко ми и сестра ми . Да бев мажена, ке имаше попуст и маж ми, ама не сум мажена сеуште :)

Е затоа кога те цитирав ти реков дека за ефтина цена можев да ти резервирам авио билет.

Можеби нема да ми веруваш , ама повратен билет до Њу Јорк ми е 200 долари :)

Да да, само 200 , па кога би имала слободни денови би можеа да идам на шопинг до Њу Јорк :)
Ќе се омажиш за мене? :unsure:
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Во ред, сигурно не си ме сфатил сериозно и покрај тоа што бев максимално искрена, па затоа ќе ти објаснам.

Јас работам во една авио компанија( не е битно која) и ние вработените имаме поспусти на сите авио карти насекаде во светот.

Освен за мене , попусти за авио билети имам за мајка ми, татко ми и сестра ми . Да бев мажена, ке имаше попуст и маж ми, ама не сум мажена сеуште :)

Е затоа кога те цитирав ти реков дека за ефтина цена можев да ти резервирам авио билет.

Можеби нема да ми веруваш , ама повратен билет до Њу Јорк ми е 200 долари :)

Да да, само 200 , па кога би имала слободни денови би можеа да идам на шопинг до Њу Јорк :)
Дај да се земеме тогаш ? Цел свет на мој рачун ќе го шетаме и нема да те пипнам:pos:
 
Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
Skopje -Zurich ili Sofia- Zurich mi treba najeftina karta ako nekoj znae uste sega da si rezerviram za okolu 20-29 dek (po moznost povratna)
Skopje-Zurich za dekemvri biletite ti se 220 CHF eden pravec

Prishtina-Basel so Easyjet eden pravec 12 dekemvri 22 evra
--- надополнето: Oct 14, 2011 11:25 PM ---
--- надополнето: Oct 5, 2011 12:46 AM ---
ke ima li vo bliska idnina direktni letovi do Copenhagen,zosto ovie sto se preku Vienna,Praga,budapest se mnogu skapi edna povratna karta te cini 600-650 evra[/quote]

:(
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
53
Дали некој може да ми каже како да откажам карти веќе чекирани на wizzair.com.
 
Член од
29 јули 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Не е нова вест ама да дополнам.Пегасус ервејс лета Скопје-Истанбул и Скопје-Измир за 29евра.Офицјално соопшето и на фејсбук профилот

Our focus is on Balkans. We have just opened a new route to Macedonia’s capital city, Skopje. Starting from 15 August, our guests will be able to fly to Macedonia from İzmir and Istanbul, with ticket prices starting from 29,99 Euros.

With the addition of this new destination on 15 August 2011, Pegasus increases its number of destinations to 47 in 21 different countries giving even more choice for those looking for somewhere different for a holiday.

https://www.facebook.com/pegasusairlines
слушнав нешто за ова, а од каде може да се набават карти, како оди тоа Ве молам помогнете ми, има една реклама на тв, дали е тоа истото?
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
слушнав нешто за ова, а од каде може да се набават карти, како оди тоа Ве молам помогнете ми, има една реклама на тв, дали е тоа истото?
Еве ти ја страната http://www.flypgs.com/en/Default.aspx од тука купи си карта. Летаат за Истанбул и Измир мислам
 
Член од
29 јули 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Еве ти ја страната http://www.flypgs.com/en/Default.aspx од тука купи си карта. Летаат за Истанбул и Измир мислам
Благодарам за информацијата,
но овде нема билети по тие цени, дали може да купи карта по таа цена само за одредени денови или преку некоја агенција?
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.801
Поени од реакции
8.391
Дали некој може да ми каже како да откажам карти веќе чекирани на wizzair.com.
Неможе. Тоа е финтата и затоа се евтини, еднаш кога ке ја купиш нема откажување.

Инаку за најевтини карти треба барем 2-3 месеци однапред да се купи, во авиотот на пример има 10 места по смешна цена а потоа иде се поскапо и поскапо. На пример седиш до човек кој платил 150 евра дека ја букирал пред недела дена а ти на идентично седиште и услуга си платил 30 евра али пред 3 месеци.

Слично е и со регуларните авио компании.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom