Евро 2012 - финале Шпанија-Италија: 4-0

  • Креатор на темата Мартин`
  • Време на започнување

Кој ќе биде новиот Европски шампион ?

  • Шпанија

    Гласови: 85 34,6%
  • Италија

    Гласови: 161 65,4%

  • Вкупно гласачи
    246

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
За кој клуб навиваш општо, а за која репрезентација беше на првенството, ако не е тајна?
Можеш да видиш во кој фан клуб коментирам највеќе,а на еурово не бев за никого,но тоа не значи дека не ги пратев утакмиците.
Ајде сеа пиши некоја глупост :D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Секој има право на свое мислење во врска со фудбалскта филозофија и како одреден член на форумов го гледа фудбалов,не ?!
И да,порано МНОГУ подобар фудбал се играше,рај за очи беше секоја утакмица.
Порано немаше педерастични манекени да се сликаат за списанија и да мислат дека го фатиле господ за јајца.
Порано се знаеше,фудбалот се играше за навивачи и публиката,се правеа фудбалски мајстории како од шала,фудбалот се играше со страст и пасија,а не ова денеска,комотно пимплање на ебана топка пола саат у средниот ред,па дај му на голман да жонглира малце,па дај му на копачот што дреме пред голманот и си подаваат едно пола саат така се додека не им здосади.
Тоа не е фудбал,нема ни Ф од фудбал,тоа е силување на топката.
И јас стојам позади тоа дека ова беше едно од најдосадните европски првенства,на моменти поинтересни ми беа турските серии,отколку фудбалот што се играше...ако може фудбал да се нарече.
Парите ги уништија фудбалерите,фудбалерите го уништија фудбалот.
Моменталниов фудбал е срање.
значи јас дадов мислење за првенствово во целина не за една репрезентација ако се разбираме и како што има негативни промени така има и позитивни пример ти е Италија а мајстори имало и ќе има порано беше Зидан сега е Озил на пример
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
8.012
Секој има право на свое мислење во врска со фудбалскта филозофија и како одреден член на форумов го гледа фудбалов,не ?!
И да,порано МНОГУ подобар фудбал се играше,рај за очи беше секоја утакмица.
Порано немаше педерастични манекени да се сликаат за списанија и да мислат дека го фатиле господ за јајца.
Порано се знаеше,фудбалот се играше за навивачи и публиката,се правеа фудбалски мајстории како од шала,фудбалот се играше со страст и пасија,а не ова денеска,комотно пимплање на ебана топка пола саат у средниот ред,па дај му на голман да жонглира малце,па дај му на копачот што дреме пред голманот и си подаваат едно пола саат така се додека не им здосади.
Тоа не е фудбал,нема ни Ф од фудбал,тоа е силување на топката.
И јас стојам позади тоа дека ова беше едно од најдосадните европски првенства,на моменти поинтересни ми беа турските серии,отколку фудбалот што се играше...ако може фудбал да се нарече.
Парите ги уништија фудбалерите,фудбалерите го уништија фудбалот.
Моменталниов фудбал е срање.
Иако до некаде се сложувам со тебе, во постов звучиш ко татко ми. Само незнам за кои играчи и мајсторски потези те фаќа носталгија. Татко ми "плаче" по Пеле, Диди, Вава, Шекуларац, Џајиќ...:)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Иако до некаде се сложувам со тебе, во постов звучиш ко татко ми. Само незнам за кои играчи и мајсторски потези те фаќа носталгија. Татко ми "плаче" по Пеле, Диди, Вава, Шекуларац, Џајиќ...:)
Па во право е татко ти,фати изгледај некој клип на јутуб од тие што ги наброја како играле порано,а како се игра и ќе ти стане јасно.
Јас симнував по цели утакмици за да ги гледам,па тоа коментаторите како коментираат само,да се наЈежиш.
Тоа тогаш било секој викенд фудбалска класика,не се пропуштало...
Јас плачам по дебелкото (Роналдо),по Виери,Дешамп,Десаили,Жорж Веа,Џоркаеф,Матеус и сите други што играа со срце за клубот и не размислуваа за парите...е тоа беше фудбал,а не ова денеска...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
8.012
Па во право е татко ти,фати изгледај некој клип на јутуб од тие што ги наброја како играле порано,а како се игра и ќе ти стане јасно.
Јас симнував по цели утакмици за да ги гледам,па тоа коментаторите како коментираат само,да се наЈежиш.
Тоа тогаш било секој викенд фудбалска класика,не се пропуштало...
Јас плачам по дебелкото (Роналдо),по Виери,Дешамп,Десаили,Жорж Веа,Џоркаеф,Матеус и сите други што играа со срце за клубот и не размислуваа за парите...е тоа беше фудбал,а не ова денеска...
Добро, јас го фатив крајот на кариерата (пропаѓањето) на Марадона. Имаше уште низа мајстори на почетокот и крајот на деведесетите ама и сега не е се толку црно. Ќе можеме на синовите и внуците да им раскажуваме за Иниеста, Чави, Касиљас, Пирло, Де Роси, Буфон (овие ги набројав ко претставници на финалистите инаку ги има уште многу на европсково кои заслужуваат внимание).
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Можеш да видиш во кој фан клуб коментирам највеќе,а на еурово не бев за никого,но тоа не значи дека не ги пратев утакмиците.
Ајде сеа пиши некоја глупост :D
Сега јасно ми е, btw и ја бев за италијаните и се согласувам дека шпанците играа досадно и катастрофално до финалето (ама другите репрезентации играа многу добро и имаше добри мечеви), ама финалето мора да се признае го изиграа мајсторски.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
МНогу големи хејтери сте..демек сега нема фудбал??.демек порано подобар фудбал се играло??:.глупости во боја самите психички си рпавите така да мислите..и во денешниот фудбал има еден тон Генијалци..Роналдо дебелиот беше играчиште но малку ја претерувате со него..Меси на 25 години многу повеќе работи направи од Роналдо дебелиот за цела негова кариера па од пуста омраза спрема него што ја имате сите не го спомнувате и го игнорирате..плус на Меси 70 % од головите му се вистинска генијалност и мајсторија...денешниот фудбал се базира на повеќе трчање и повеќе дефанзива и то е то треба да се навикниме на тоа ..плус и денес има еден куп играчи кои играат со срце за клубот..не ги гледавте Дортмунд оваа сезона и здивениот Клоп на клупата??..Јувентус со Конте исто како ги тераше да трчаат и да се борат играчите...Мурињо со Мадрид исто итн....Дерби натпреварите сеуште се тука..Рома-Лацио најомразеното и најкрвавото дерби во Европа сеуште живее и тој натпревар е вистинска класика..како и да е ова во друга тема
 

Kajgana Shop

На врв Bottom