Драга Кајгана (виртуелен дневник)

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.302
Драјгана,

Кажи ми ти мене што срање е ова со facebook-ов со земјотресов во Непал.. Marked himself safe.. A ако не беше ке се маркираше unsafe? Од под рушевини? Претерува овај скапан фб.. ПРЕТЕРУВА!!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.144
Поени од реакции
21.783
Ај разбирам странци да не нарекуваат ФИРОМ, фиромјани.
Ама некој Македонец од само за него познати причини сам да се нарекува така ми иди да му речам
Да му ебам се женско што му врви под прагот , а ако е женско и неа.
Ама ај ќе бидам културен и нема да речам.
 

TheMessenger

Кодош
Член од
18 февруари 2012
Мислења
371
Поени од реакции
473
Дојдов да пишам нешто, гледам сите безбедни и во шок. Нема што повеќе да правам и тука.
Ај чао. :motorce:

пс. Кога спомнав шок, прво на памет ми падна чичево: :D
never gets old :ROFLMAO:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
И мене на вака испрани мозоци од штаб, психопати малоумни, искомплексирани провинцијалци ми иде да им речам
да и го натепам на жена ти у пичка и у уста да и свршам, па и ќеркиче ако имаш да и го закопам и на неа.
Ама ај ќе бидам културен и нема да речам.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Обишо сам све кафане и ниједна нема мане,поздрав:icon_lol:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.144
Поени од реакции
21.783
Многу интересно звучи кога читаш како некој сам си ебава се женско во фамилијата по список и притоа мисли дека испадна многу паметен :facepalm:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Драга...

... you might be cool, but you'll never be Кеба пее на факинг кинески јазик cool.


Oј ау дај ми, чунчонко, и чаша вода, шише њено...

Не може ова да не те орасположи :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Седам така до гробот и пробувам да извлечам некој збор од друг универзум.
-Абе зборни, дедо, абе зборни.............до кај застанавме со прикаската за Егејска Македонија а? Кажи нешто...
Молчење од зад мермерната плоча.
Го гледам онака нацртаното сликче со очи вперени право во мене. На него веднаш до дедо ми зркнала и баба ми и таа гледа во мене, иако старата со пополнета една бројка на плочата (1931-ва цртичка празно место) седи дома и следи некоја турска серија, .
-Циууууууууууу (се јави некое пиле)
-Абе не те барам тебе, дедо ми го барам...
-Циуууууууууу (пак истото)

Станав, зедов еден камен и го отепав. Го оставив веднаш до гробот. Сега циуикај пак- му реков. По него се јави уште едно. Фатив и него го отепав со истиот камен. По него уште едно и така три-четири со ред.

Реков малку да здивнам сега, ко шо сум попраен тро, се уморив брзо при мала физичка активност. Додуша да отепаш пиле и не е некоја мала aктивност нели, особено ако се повеќе. Сака внимание, концентрација, нерви и прецизност. Па најсетне фатив си турив во едно чаше мало ракија. И таман да се напијам од чашето, на истата гранка долета црн гавран.

-Шо сакаш па ти сега му велам?

Молчи така тивко и ме гледа со сериозен поглед, додека мрда со крилјата по малку ради реда...............
Набргу долета уште еден, па уште еден, па уште еден. И се насобраа така три 30-40.

-Кој кур сега ебаве...........

Набргу сфатив дека тоа се птиците од Хичкок, ама касно беше. Ми ебаа мамата за сите отепани пилиња. Барем ракијата да ја испиев..............

(сон во раното пролетно утро додека свиркаше музика од компјутерот чиј кулер беше далеку погласен од сите музичи записи во рандом плејлиста)
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
Кеј,

Прост народ силна држава.Треба да се среди форумов малце,се изгуби редот.Еве јас прв се пријавувам за еден аранжман од недела дена на хавајските острови мадам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom