Добивка

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Tomasino даааааа си јадеш ушите,зошто бе не кажуваш утакмици ? :D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.218
Поени од реакции
4.964

После провнувањето низ иглени уши на двата ракомети,и двата меча влегоа 2/1:D,се чекаше само Еспањол.
Не се нормални :eek:
Таман 3-0,добро е си викам лесно и глатко ќе се финишира "мисијата",и за 10 минути Кордоба дава 2 гола,остануваат уште цели 40 минути:eek:
Еспањол во аут.....
И го прежалив ливчето,си викам сеа овие ќе тргнат сите во напад и ќе јадат уште некој гол од контра.....
Добро е,по 100 изгубени евра против Барселона,денес се оддолжија...
Штета шо паднав на неколку ливчиња на кошарка,во последно време ми се потроши среќата со кошарките...:D
И вака не е лошо,да не се жалам...

Супер е бате, нема шо да жалиш :)
Само шо не си кажал инбокс за ракометите :D
Јас ја гледав по интернет сегде Босна 1 ја кажваја, ама се исплашив од педерите јужни да не напрат нешто....
Паднав на Холандија @ 1.20 :tapp:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Tomasino даааааа си јадеш ушите,зошто бе не кажуваш утакмици ? :D
Не ни знаев дека денес има квалификации ракомет..
Паднав на едно без врска ливче со грчки кошарки,па на излегување бев до кладилница на поправен,појма немав шо да играм,пак ќе изиграв кошарки нешто,случајно во додаток ги начекав ракометите,па ги уплатив таман пред почеток....
Не ми беа толку сигурни,сепак беа директни дуели,а Босанците и Романците се познати киксери во квалификации,ама ризикував,и така немаше шо да играм...
За друг пат кога ќе уплаќам поголема сума,ќе пишам шо играм...;)посебно ќе давам предлози за ракомети,слабост ми се....:)
П.С.
Холандија само киксна од ракометите...
Друго се си излезе....
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Искрено ракомет во живот не сум изиграл на ливче,да не зборам и дека не ги пратам воопшто,освен швабите и шпанците едно време,другото тутурутка.
Обавезно пишувај тука утакмици да ни се посреќи и на некој од нас,не биди скржав :D
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ај ево нешто од завчера и вчера веќе:






После 5 дена кај шо ме паѓат по една утакмица, конечно одиме на добар пат. :)

ps. Видете колку заврши Чикаго кошарката . :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Искрено ракомет во живот не сум изиграл на ливче,да не зборам и дека не ги пратам воопшто,освен швабите и шпанците едно време,другото тутурутка.
Обавезно пишувај тука утакмици да ни се посреќи и на некој од нас,не биди скржав :D
Секогаш сум поминувал подобро на ливчињата со ракомет,отколку со други спортови...
Нека почни сеа првенството...
Од Ниш ќе ви давам ДОЈАВИ ВО ЖИВО за нашата група......
Мора да се фати некое ливче и во Ниш,да се покријат расходите...:гик:
--- надополнето: 12 јануари 2012 во 10:30 ---
Немаше што да се игра а 3000 си фрлил, ти не си бил за жалење...:icon_mrgr:
Риби не се фаќаат со СУВ ГЗ:D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
После толку денови жалење и поплаки конечно и јас да фатам :D
1260 денари за вложени 70...
Одниово утнав, не фрлив повеќе пари иако утакмиците ни беа божем 80-90% сигурни :D
Се со пресврти фативме, 5 утакмици. Другар ми искомбинира за 500 денари и лапна 5 000, братучед му од Прилеп за 200 евра ускешира 1 000 евра :D
Ајде на арно нека е <3
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Откако вчера само на тотенхем паднав за 100 евра поправниот денес успешен :гик:

 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.858


Во петокот ги имав, Nimes 3+, Le Havre 0 - 2, Dordrecht 1, Celta 1, и Sonderjyske 2 хокеј.. И ни јас не знам како, ја ставив Pescara 1, и ја чекав до денеска. Добро е што испадна, 20 коефициент имаше ливчево, немав повеќе пари па само за 50 го уплатив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom