Да усмртиш свое чедо...можно ли е ова?

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
Најголемата грешка на сите убијци е што мислат дека ќе ја прикријат смртната повреда и ќе направат демек било несреќа или самоубиство :facepalm: На судска се` се открива па ако сакаш и 20 пати по ред фрли го телото по скали отпосле. Па и клучната коска му ја скршиле пред 2 недели на детето :facepalm: Ова се без мозок луѓе кои треба да се кастрираат кога веќе нема смртна казна зошто роми се, тој може утре уште три деца да направи.
Ja гласам за физичка кастрација (y)
БТВ мислам дека Чешка и Словачка имаат некој вид на ограничување на новороденчиња кај ѓупците
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Така бар прочитав, а сум мислел дека е тоа невозможно, но се уште нема конечни-точни
информации за целиот случај. Ќе се чуе за ден-два секако. Ако е усмртено од родителите
се знае во самица до крај на живота.
---------
Ова како продолжение на темата: „ оставено дете добар или лош потег“
За овој случај јас мислам дека подобро било ова дете да го оставеле на државата или просто речено било каде,па и на улица или пред некои порти,на камен или на меѓа..
Секако некои ќе го „некако“ чувал,бар немало да го отепа на три години од ќутек.
Ама вие сите велите и за овакви родители дека треба да го чуваат а не да го оставаат некаде.
Епа еве као го чувале и дочувале само три години.
Не, Анчо. Ние велиме дека такви „родители“ не треба ни да зачнат дете.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.389
Се надевам дека наскоро ќе изгубите желба за дебата на темава, за да не ја гледам во топ теми. Самиот наслов ме убива! :(
 
W

Werther

Гостин
Се надевам дека наскоро ќе изгубите желба за дебата на темава, за да не ја гледам во топ теми. Самиот наслов ме убива! :(
Не е баш најумно да се губи желба за ваквите теми, туку напротив. Пред некое време, ако се сеќаваш, на бебе со родители од Арачиново му го исекоа јазикот и го фрлија во некој канал, по некое време не успеа да закрепне и...

Треба да се вразуми циганско-шиптаpската стока во земјава. Колење деца во навика ќе им прејде.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.389
Не е баш најумно да се губи желба за ваквите теми, туку напротив. Пред некое време, ако се сеќаваш, на бебе со родители од Арачиново му го исекоа јазикот и го фрлија во некој канал, по некое време не успеа да закрепне и...

Треба да се вразуми циганско-шиптаpската стока во земјава. Колење деца во навика ќе им прејде.
Зарем се надеваш дека ќе подигнеш нечија свест преку дискусии на форум?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.389
Ова:

Не.

Ама помага форумот некои работи да станат појасни. :)
Нема врска со ова:


Не е баш најумно да се губи желба за ваквите теми, туку напротив. Пред некое време, ако се сеќаваш, на бебе со родители од Арачиново му го исекоа јазикот и го фрлија во некој канал, по некое време не успеа да закрепне и...

Треба да се вразуми циганско-шиптаpската стока во земјава. Колење деца во навика ќе им прејде.
Алудирам на тоа дека ти преку форумов освен што ќе си направиш муабет, нема да постигнеш друг ефект. Лошите родители ќе си останат лоши, затоа што, нели, освен на форум никако поинаку не реагираме. Директна акција му е мајката. Имаш некои идеи? :)
 
W

Werther

Гостин
Алудирам на тоа дека ти преку форумов освен што ќе си направиш муабет, нема да постигнеш друг ефект. Лошите родители ќе си останат лоши, затоа што, нели, освен на форум никако поинаку не реагираме. Директна акција му е мајката. Имаш некои идеи? :)
Немам јас капацитет да подигнувам свест на народот (ако на истото мислиме под подигање свест). :)

Имаш некои идеи?
Да. Колективно да бараме одговорност од институциите и што е можно построго.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.698
Немам јас капацитет да подигнувам свест на народот (ако на истото мислиме под подигање свест). :)


Да. Колективно да бараме одговорност од институциите и што е можно построго.
За подигање немаш, но за деградирање шампион си...[DOUBLEPOST=1395756053][/DOUBLEPOST]Треба од институциите да бараме да покажат колку вкупно социални станови изградија и колку им дале на навистина социалните случаеви(роми).
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom