Дали мислите дека кај девојките повеќе нема искрена искрена љубов, и повеќе изневеруваат од машките?

Член од
15 јуни 2011
Мислења
386
Поени од реакции
98
Toa зависи од караткерот на личноста (без разлика на полот). Бред некоја вечер еден пар се караа во паркот. Се слушаше на 300 метри. Дечкото ја караше девојката бидејќи таа го изневерувала со некој друг маш кој бил 30 години и бил оженет (така слушнав) и ја прашуваше и девојката не одговараше ништо т.е дремеше пред него. Замислете си како му е било на дечкото :confused:
согласувам се не сум била во озбилна врска ама поминав две години со едно типче на мување само и никогаш не ми падна на памет да идам со друг без разлика на тоа што не сме биле во врска (за разлика од него секој викенд друга мома)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Ах, џабе дебатава. Поради некои спонзоруши на кои сте налетале сите сме ви такви. Ги има многу што размислуваат како мене, само треба да не запознаете подобро :). И идеме оф топик, ако сакаш да продужиме конверзацијава елај профили/пп. :)
Па, сега збориме за правило, не за исклучоци. И, во стадо овци ќе се најде некоја црна, ама правило и општо мислење е дека тие се бели. Зборот ми е дека ги има секакви. Не дека не постојат мирни девојки ама денес повеќето се спонзоруши, и токму поради овој факт, се одржува мислењето дека девојките повеќе изневеруваат и тоа најчесто поради добра прилика. Која е таа прилика веќе сите знаеме.
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Па, сега збориме за правило, не за исклучоци. И, во стадо овци ќе се најде некоја црна, ама правило и општо мислење е дека тие се бели. Зборот ми е дека ги има секакви. Не дека не постојат мирни девојки ама денес повеќето се спонзоруши, и токму поради овој факт, се одржува мислењето дека девојките повеќе изневеруваат и тоа најчесто поради добра прилика. Која е таа прилика веќе сите знаеме.
А тоа што повеќето од машките стануваат јаки „фраери“ и гледаат што повеќе да измуваат (изебат) ? Не ги има и таквите се повеќе? Не стигнуваме нигде со генерализацијата, тоа ми е муабетот. :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
А тоа што повеќето од машките стануваат јаки „фраери“ и гледаат што повеќе да измуваат (изебат) ? Не ги има и таквите се повеќе? Не стигнуваме нигде со генерализацијата, тоа ми е муабетот. :)
Денес се се сведува токму на генерализација. Само односо на машките е 70/100 (фраери), а кај девојите 90/100 ( шмизли). Тука е таа разлика.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Ах, џабе дебатава. Поради некои спонзоруши на кои сте налетале сите сме ви такви. Ги има многу што размислуваат како мене, само треба да не запознаете подобро :). И идеме оф топик, ако сакаш да продужиме конверзацијава елај профили/пп. :)
Не смеам да продужам муабет, ме гони закон. ;)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Да бев, немаше да барам богати лјуди.:D:D Шта си ти мислио?:p
Па, значи по твојата логика, тебе никој не треба да те одбере.
Затоа ми беше прашањето.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
Па, значи по твојата логика, тебе никој не треба да те одбере.
Затоа ми беше прашањето.
ЖИВОТОТ Е КАКО КАФЕ, ПОНЕКОГАШ БЛАГ, ПОНЕКОГАШ ГОРЧЛИВ, НО СЕКОГАШ ЦРН.;)
Веч одамна сум се помирила со судбината...:D
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
ЖИВОТОТ Е КАКО КАФЕ, ПОНЕКОГАШ БЛАГ, ПОНЕКОГАШ ГОРЧЛИВ, НО СЕКОГАШ ЦРН.;)
Веч одамна сум се помирила со судбината...:D
Поголемиот дел од судбината го пишуваме ние.
Човек може да има многу и се да изгуби, а може да нема ништо и многу да постигне.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
Поголемиот дел од судбината го пишуваме ние.
Човек може да има многу и се да изгуби, а може да нема ништо и многу да постигне.
еххххх...потребни се многу филозофии, за да се донесат било какви констатации, (често различни од наши аспирации).
Гуд најттттттт :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Стави се на место на девојката која има да бира тип со пари и тип без пари а двајцата и се свиѓаат? Нормално ќе го одбере првиот и тука нема што било кој да и приговара. Освен тоа не верувам дека сите згодни и интелигентни девојки станале дигнати и самобендисани фуфици, мора да има и понекоја со фин карактер (иако се многу ретки) :D.
А јас мислам дека ќе го одбере тој што заработува сам.
Има луѓе кои наследиле пари од тато и мама. Може да ми се допаѓа типот, зошто да не? Да е интересен, смешен, забавен, лудница.
Ама за дугачки стази, никој не сака лудница :)

Пре би одбрала некој без скршен денар, но со големи потенцијали и амбиции, отколку некој материјално добро обезбеден, но со живот сведен на заебанции.

И секогаш, ама секогаш, би одбрала човек што има време.
Воркохолици и луѓе што спијат во канцеларија - не благодарам.
Подобро ќе си немаме пари толку многу, ама ќе си се гледаме.

Жените што бираат мажи за пари, не ги бираат мажите - бираат гардероба и фурање.
Жените што бираат маж - бираат способно суштество, и да заработува и придонесува во домот, и да има време доволно за нив.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
А јас мислам дека ќе го одбере тој што заработува сам.
Има луѓе кои наследиле пари од тато и мама. Може да ми се допаѓа типот, зошто да не? Да е интересен, смешен, забавен, лудница.
Ама за дугачки стази, никој не сака лудница :)

Пре би одбрала некој без скршен денар, но со големи потенцијали и амбиции, отколку некој материјално добро обезбеден, но со живот сведен на заебанции.

И секогаш, ама секогаш, би одбрала човек што има време.
Воркохолици и луѓе што спијат во канцеларија - не благодарам.
Подобро ќе си немаме пари толку многу, ама ќе си се гледаме.

Жените што бираат мажи за пари, не ги бираат мажите - бираат гардероба и фурање.
Жените што бираат маж - бираат способно суштество, и да заработува и придонесува во домот, и да има време доволно за нив.
Ми се допаѓа ептен размислувањето а посебно болдираните делови :). Штета само што се помалку жени вака размислуваат најверојатно со мисла да имаат полесен живот па се спремни да направат компромис во љубовта заради тоа.

Нема ништо поубаво да знаеш дека е некоја со тебе и без голема пара ама со верба во твоите потенцијали дека ќе те биде и ќе заработиш а она да знае дека тоа го цениш и дека нема во прв момент на криза да ја оставиш, со други зборови проверена љубов на пракса.

Иако се повеќе личи на утопија убаво да не се заборави дека и така има :).
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Никогаш не и верувај на жена која знае да игра билјард подобро од тебе.
--- надополнето: Jul 10, 2011 9:21 AM ---
Не смеам да продужам муабет, ме гони закон. ;)
Go Tiger....get her!!!
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
52
Поени од реакции
3
Vo denesno vreme se e za interes, i od maska i od zenska strana!!!!
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ми се допаѓа ептен размислувањето а посебно болдираните делови :). Штета само што се помалку жени вака размислуваат најверојатно со мисла да имаат полесен живот па се спремни да направат компромис во љубовта заради тоа.

Нема ништо поубаво да знаеш дека е некоја со тебе и без голема пара ама со верба во твоите потенцијали дека ќе те биде и ќе заработиш а она да знае дека тоа го цениш и дека нема во прв момент на криза да ја оставиш, со други зборови проверена љубов на пракса.

Иако се повеќе личи на утопија убаво да не се заборави дека и така има :).
Не е утопија.
Барем јас се надевам дека не е.
Хахахахааххахаха :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom