Дали мислите дека кај девојките повеќе нема искрена искрена љубов, и повеќе изневеруваат од машките?

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Ako vekje si reshil/a deka sakash da izneveruvash ondak ke se sluchi. Nema vrska mashko ili zensko. Deneshno vreme gledam neverstvo sekade i od site strani. Vo svedska duri i naprajle strana "Victoria Milan" isto ko strana za dejting. Ali ova strana e za site sho sakat da izneveruvat. Samo chat, mozi ke otidat na ruchek, mozi oralen seks, seks, baknezi koj znae! Deneshno vreme retko da najdish nekoj sho nema da izneveruva. (Ne vikam deka site izneveruvat, ama retki se tie sho ne go pravat toa) :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Се тоа треба да се убие,како што кажа Цацко во еден добро познат скеч на к-15. Не важно дали се работи за машко или девојче сите што вараат треба да ги снајде истото што ги снашло војниците на Цар Самоил.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Секако дека девојките знаат да сакаат. Сте се изгореле еднаш со некоја и одма девојките не знаат да сакаат.... А тоа кој повеќе вара машките или женските релативна работа xD
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Најмногу мрзам генерализирање на работите... Што би правеле ако не постојат девојките? Кој ќе игра после ластик а?
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Ziveeme vo takvo vreme kajsto poleka se gubat tradicionalnite vrednosti i vekje skoro da ne postoi vistinska/iskrena lubov vo kojasto i edniot i drugiot partner se verni. Fakt e deka i devojkite pocnaa na veliko da si uzivaat vo seksot i najcesto sakaat da si isprobuvaat razni "kombinacii" . Spored mene malce se preteruva so cela taa obsednatost so seks, vo kojasto ima momci ili devojki sto mesecno menuvaat po 10tina partneri/partnerki. Naskoro ocekuvam naezda na HIV'ovi i razni slicni bolesti.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
и кај нив...и кај нас.....
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
52
Поени од реакции
5
Денешните девојки според мое мислење се повеќе ги интересира пари, моќ. Ретко да најдете некоја која е искрена и ве сака онаков каков што сте. А почесто наоѓате девојки кои ги интересира колку пари на сметка имате или каква кола возите.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
Денешните девојки според мое мислење се повеќе ги интересира пари, моќ. Ретко да најдете некоја која е искрена и ве сака онаков каков што сте. А почесто наоѓате девојки кои ги интересира колку пари на сметка имате или каква кола возите.
Па нормал. Ако онаков каков што е, Е намќор тотален ил шо знам ја, зш да го сакам, зш? Пари, моќ, слава, пффф отвараат нови видици, создаваат нови можности за стекнување со разно разни искуства, едноставно повеке можност за креативност во твојот живот.
А од друга страна шо ке праам со таа лубов, со тој лубен(ица):D у тешка сиромаштија, лека полека ке се потроши и таа фатална лубов ко ке видиш дек немаш леб да јадеш, па не ти е до розеви филмчиња.
Јас цврсто се држам до фамозната народна поговорка: Не можеш да го одбереш твоето семејство, ам можеш семејството на мажот ти.:D
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
52
Поени од реакции
5
Па нормал. Ако онаков каков што е, Е намќор тотален ил шо знам ја, зш да го сакам, зш? Пари, моќ, слава, пффф отвараат нови видици, создаваат нови можности за стекнување со разно разни искуства, едноставно повеке можност за креативност во твојот живот.
А од друга страна шо ке праам со таа лубов, со тој лубен(ица):D у тешка сиромаштија, лека полека ке се потроши и таа фатална лубов ко ке видиш дек немаш леб да јадеш, па не ти е до розеви филмчиња.
Јас цврсто се држам до фамозната народна поговорка: Не можеш да го одбереш твоето семејство, ам можеш семејството на мажот ти.:D
Но дали ке бидеш среќен/среќна при такви услови со богат човек кој само ке се карате по цел ден или ке те изневерува ке те навредува и омаловажува?
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
Слава,богатство, моќ, итн, зошто автоматски мора да ни асоцира во нешто негативно?
Не мора да постои филмска лубов, едноставно почитување, и донекаде исти животни погледи.
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Јас и верувам на мојата девојка а и таа мене (го чувствувам тоа а мене чувствата никогаш не ме лажат) така да таа мене не ме изневерува, ниту пак јас неа :) :cool:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Zenite sve posteni se, a muzite toa rasipani sve shvalerista ebachista ic ne se domakini, a zenite sve posteni so krsto na celo so se velit, i mnogu se sramezlivi i bogobojazni i mnogu posteni i ne mozat da si najdat domakin poso ova muzistava sve pijanicista i ebacista ic nejkat za ozbilno nego samo avanturi, a zenite sirotki moraat da se muzat za stranci posto tie se mekushci takvi fini obrazovani zapadnjaci sto znaat so e ljubov...
 
S

smexy

Гостин
И за шо ќе се замараш у врска ако вараш бе?
Шо ќе фурам некојси филм ако иам потреба да варам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom