Дали девојките сакаат срамежливи дечки?

Дали девојките сакаат страмежливи дечки?

  • Да

    Гласови: 66 26,6%
  • Не

    Гласови: 182 73,4%

  • Вкупно гласачи
    248

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.680
Поени од реакции
4.802
Дискутабилно е то.

Грубо кажано "богатите" :
Немаат време за другите.
Смешни им се проблемите на сиромасите.
Се дружат само од корист.
Нема пријател,противник туку само. заеднички интерес.
Глумат паметњаковци.
Се исмеваат со другите.
Сите ги гледаат "од озгора".
Најчесто ги убедуваат другите дека се заостанати во сваќањата и слично.
Не се срамат од ништо,немаат осет за ништо дека се осеќаат многу безбедно и сигурно дека имаат пари.
За се ова си во право но ова се богати кои биле средна класа или сиромашни па станале богати , родените богаташи не се замараат со ова ..него тие шо станале донекаде богати не сакаат да се споредуваат со тоа што биле на времето , мислат дека се извлекле од некоја дупка со гомна и се сиромашно ги потсеќа на нивниот "претходен живот"
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
За се ова си во право но ова се богати кои биле средна класа или сиромашни па станале богати , родените богаташи не се замараат со ова ..него тие шо станале донекаде богати не сакаат да се споредуваат со тоа што биле на времето , мислат дека се извлекле од некоја дупка со гомна и се сиромашно ги потсеќа на нивниот "претходен живот"
Не се замараат, дека од стално се дружеле со богати и такво им е друштвото.
А меѓу себе и тие се кољат кој имал што имал, па кога некој ке ја изгуби битката оди со сиромави, си равоти на карактер тука да добие поени. Пак од корист...
Инаку да има доста човечни луѓе и меѓу богатите и доста ѓубриња меѓу сиромавите.

А тие што биле така сиромави,па богати според психологија стално тоа што ти било стресно во минатото во иднината или ке бегаш од тоа или ке се бориш против тоа.

Биди во друштво на богати ако си сиромав сам ке избегаш.
И тебе ке ти е незгодно а и нив
Сите со кола ти пешки.
Сите со брендирана облека ти обичен.
Сите со саат, ти без ништо.
Сите директори ти обичен работник.
 

fat

Член од
3 ноември 2014
Мислења
53
Поени од реакции
113
не сакам дебели али еве и да е малку ружен нормално парите автоматски го разубавуваат у мои очи и тебе некоја ружна а богата - барбика ќе ти биде веруј.


не знам пробај.
Pa ne mislis valjda seriozno deka maski gi boli kur za kolku pari pravi potencijalniot partner? Maz poprvo bi ja izbral miranda ker koja zivee u trosna kukja so celo semejstvo i cisti vlezovi, od sto wupi goldberg sto raboti kao advokat u oxford. I ne, ne mislam deka nesto bi promenilo i da ne e tolku hiperbolizirana situacijata.
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
73
Поени од реакции
81
Pa ne mislis valjda seriozno deka maski gi boli kur za kolku pari pravi potencijalniot partner? Maz poprvo bi ja izbral miranda ker koja zivee u trosna kukja so celo semejstvo i cisti vlezovi, od sto wupi goldberg sto raboti kao advokat u oxford. I ne, ne mislam deka nesto bi promenilo i da ne e tolku hiperbolizirana situacijata.
има и такви што ги боли али да поретки се.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.287
Поени од реакции
27.791
Дискутабилно е то.

Грубо кажано "богатите" :
Немаат време за другите.
Смешни им се проблемите на сиромасите.
Се дружат само од корист.
Нема пријател,противник туку само. заеднички интерес.
Глумат паметњаковци.
Се исмеваат со другите.
Сите ги гледаат "од озгора".
Најчесто ги убедуваат другите дека се заостанати во сваќањата и слично.
Не се срамат од ништо,немаат осет за ништо дека се осеќаат многу безбедно и сигурно дека имаат пари.
Ima dosta siromasi i srednoklasni so istiov modus operandi.
Dovolno e da ja posetis lokalnata kladilnica da se uveris vo ova.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.685
Поени од реакции
35.021
Ако го тргнеме настрана финансискиот момент, може реално и (под)тема да се направи за него и да гледаме само чисто на тоа што го збориме срамежливост, ќе го кажам моето досегашно искуство:

Маж што е 10ка може да пријде, да реагира позитивно ако му е пријдено и дури и да биде во врска со девојка од 4ка нагоре (иако жените нас не прават површни само, ова од искуство го зборам не за инает). На другата страна, девојки од 2ка па нагоре се татини принцези и сметаат дека заслужуваат маж од 8ца нагоре, и нит ќе пријдат, нит ќе реагираат позитивно а ни под разно нема да бидат во врска со некој што е под таа 8ца. Тука, пак кажувам, тргам фактор пари што многу ја мења играта. Затоа и што сум гледал момци што се рецимо 6-7ца (мало пивско стомаче или слаб ама нетрениран со неутрално лице, not great not terrible) ама имале самодоверба како се пуштале на девојки и коа насекаде ќе добијат ладен туш, нормално е тоа да го чепне егото и тие луѓе малку да се разочараат, така да ја би рекол дека тоа неприоѓање се должи повеќе на разочарување од претходно искуство отколку на срам.
Еве ти едно добро објаснување како стојат работите:
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
73
Поени од реакции
81
^ above 8 hot and super chill is probably a dude??
wtf
znaci zensko devetka hot i ispod 4 luda nema da najdete ali zatoa trandjive se super ribi koi se 9 ili 10 hot i koi ne se ludi voopsto
wow odlicna analiza
 
Последно уредено:

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.436
Поени од реакции
3.143
Срам = пасивен гнев према себе каде се признава грешката и постои капацитет да се подобри и промени.

Безсрамност = идиотот останува идиот и другите цело време му се криви.

Интерезна теза од професорот Цуцуловски.
Оди бе изврши самоубиство од заседа ако ти се овие дефиниции за Срам а за бесрамност има некоја вистина 30%..

п.с.Срамежливиот човек ја открива неговата чистота во неисквареноста и неговата невиност со сите придружни алатки кои доаѓаат во пакет од типот-морал и етика...

п.п.с.Срамежливите луѓе не се никакви пациенти него се врвот на нормалноста кон кои треба да стремиме колективно и дефинитивно се е во ред со нив...
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.685
Поени од реакции
35.021
^ above 8 hot and super chill is probably a dude??
wtf
znaci zensko devetka hot i ispod 4 luda nema da najdete ali zatoa trandjive se super ribi koi se 9 ili 10 hot i koi ne se ludi voopsto
wow odlicna analiza
Стартната точка на лудост е 4, што е и реалност земено во обзир какви се хормоналните флуктуации. Постои можноста да е еднорог, ама е апла мала :D
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
73
Поени од реакции
81
Оди бе изврши самоубиство од заседа ако ти се овие дефиниции за Срам а за бесрамност има некоја вистина 30%..

п.с.Срамежливиот човек ја открива неговата чистота во неисквареноста и неговата невиност со сите придружни алатки кои доаѓаат во пакет од типот-морал и етика...
Bas ubavo na pocetok napravi distinkcija pomegju bezsramnost i sram.

A u vtoriot pasus pak gi poistoveti kako isti,
sramot ne e sekogas odlika na dobri licnosti, moze da cuvstvuvas sram poradi mnogu drugi sporedni faktori koi ne se moral i etika.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.436
Поени од реакции
3.143
Bas ubavo na pocetok napravi distinkcija pomegju bezsramnost i sram.

A u vtoriot pasus pak gi poistoveti kako isti,
sramot ne e sekogas odlika na dobri licnosti, moze da cuvstvuvas sram poradi mnogu drugi sporedni faktori koi ne se moral i etika.
Оваа го пишуваш како некој-а кој ја заспатува машката или женската страна? Пошто различен ни е погледот на светов..
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.326
Поени од реакции
7.325
Оди бе изврши самоубиство од заседа ако ти се овие дефиниции за Срам а за бесрамност има некоја вистина 30%..

п.с.Срамежливиот човек ја открива неговата чистота во неисквареноста и неговата невиност со сите придружни алатки кои доаѓаат во пакет од типот-морал и етика...

п.п.с.Срамежливите луѓе не се никакви пациенти него се врвот на нормалноста кон кои треба да стремиме колективно и дефинитивно се е во ред со нив...
Точно е дека срамежливите не се пациенти и јас тоа никаде не сум го тврдел, ама ти личиш на таков.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.436
Поени од реакции
3.143
Точно е дека срамежливите не се пациенти и јас тоа никаде не сум го тврдел, ама ти личиш на таков.
Добро фер инаф од твоја страна..никаде не тврдам и ја дека сум нормален..што ќе ми препишеш за враќање во нормала или да ја консултирам Бики(Bijons) она ми е као последна алтернатива.. :coffee: :icon_mrgr:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.302
Поени од реакции
22.610
Ова "me" може да се преведе и како имам огромни силиконски цицки, дававам често пичка и се имам изнапушено курови така што прекалемена сум за да ти ја исполнам секоја фантазија додека те цедам за пари, ништо не работам и у меѓувреме те варам со секоја будала на инстаграм, тиндер, тикток .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom