Гласови, шумови

Член од
15 февруари 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Mi se ima sluceno 2 pati do sega...
sedam vo drustvo i odednash mi idi vrtoglavica... i site od drustvoto zboraat neshto a mene se toa ne mi se svrzani muabeti.... nemozam da gi slushnam sto zboruvaat kako da shepotat drugarite od drushtvoto.... samo mi se vrti i edna misla mi se vrti vo pametot non stop...i ko ke pocnam neshto da zboram na glas drugarite od drushtvoto ne me razbiraat za sto zboruvam ....

nekoi velat deka toa e od preoptovaruvanje na mozokot so razni raboti... i koga stvarno ke se opushtime togash idi do vrtoglavica i slicno kako sto objasnav prethodno....

ve molam spodelete mislenje da vidime dali i na drugi mu se slucuva toa...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.418
Поени од реакции
79.389
Би ти препорачал прво да ги провериш и елиминираш медицинските причини за тоа. После барај по мистерии.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.685
Поени од реакции
11.792
Стварно Иле види таму провери си да не е медицински проблем,не се заебавај остај тоа паранормал активитис, може да е сериозен проблем.....
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Може си иден гледарец или така нешто уствари појма неам ...на мене ми се случувало понекогаш во потполна тишина да слушам звуци како тоа коа некој ми пише на фејзбук или пак кога стига порака на мсн и се вртам околу мене терам пц ...а нема:toe:
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
119
Поени од реакции
7
Може си иден гледарец или така нешто уствари појма неам ...на мене ми се случувало понекогаш во потполна тишина да слушам звуци како тоа коа некој ми пише на фејзбук или пак кога стига порака на мсн и се вртам околу мене терам пц ...а нема:toe:
И мене ми се има случено да слушам звуци од фејсбук или од мсн....изгледа многу седиме пред пц,ни штети :)
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
И мене ми се има случено да слушам звуци од фејсбук или од мсн....изгледа многу седиме пред пц,ни штети :)
Јас не седам мн 3 саата мах мора да е до нешто друго.
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
119
Поени од реакции
7
Јас не седам мн 3 саата мах мора да е до нешто
друго.
И јас одприлика толку седам ама стварно незнам што е работава,најдобро ние да си отидеме на лекар :)
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Mi se ima sluceno 2 pati do sega...
sedam vo drustvo i odednash mi idi vrtoglavica... i site od drustvoto zboraat neshto a mene se toa ne mi se svrzani muabeti.... nemozam da gi slushnam sto zboruvaat kako da shepotat drugarite od drushtvoto.... samo mi se vrti i edna misla mi se vrti vo pametot non stop...i ko ke pocnam neshto da zboram na glas drugarite od drushtvoto ne me razbiraat za sto zboruvam ....

nekoi velat deka toa e od preoptovaruvanje na mozokot so razni raboti... i koga stvarno ke se opushtime togash idi do vrtoglavica i slicno kako sto objasnav prethodno....

ve molam spodelete mislenje da vidime dali i na drugi mu se slucuva toa...
Мислам дека е паѓање на притисок или што кажаа пред малце премореност.Е сега ако гласот ти каже типови за спортска и тие испаднат или кој ќе умре дента и тој навистина умира ондак не е случајно и навистина е мистерија:toe:
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Иле, провери како стоиш со притисокот, ко прво. Колку и да си млад, не се исклучува да имаш проблеми од тој тип. А пореметениот крвен притисок знае да дава такви „нус-појави“ на малиот мозок. Таквите шумови и матна околина се производ на некое затајување на малиот мозок. Може да биде последица од различни претходни болести, па чак и од заболено уво во минатото.

Оди на доктор, во секој случај. За тоа време, внимавај на екстремни телесни активности.

И мене ми се има случено да слушам звуци од фејсбук или од мсн....изгледа многу седиме пред пц,ни штети :)
Не ја терајте на зафркавање темата.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ненаспани + пред пц по цел ден = видете го насловот на темата :toe:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Добро не од медицински аспект јас малку сега од филозовска мистична гледна точка.
Покрај тоа што треба медицинска проверка да си направиш, има една вежба која што може да се примени практично, прв пат во животот ја сретнав како дете мајсторот по карате не тераше да ја правиме, а потоа ја имав среќавано на други полиња некои ја викаат медитација некои само со просто име биди тука. Добро сега разни полиња разни имиња и тоа не е толку битно колку што е битен практичниот дел на тоа нешто....
Сега за вежбата, ќе ги затвориш очите и ќе ги слушаш звуците од околината ќе пробуваш умот да ти биде празен односно да не мислиш на ништо туку едноставно да ги слушаш звуците од околината, се препорачува наспан тоа да го правиш затоа што можеш да заспијаш :icon_lol:. Потоа тоа ќе го правиш со отворени очи односно покрај што ќе ги слушаш звуците од околината ќе гледаш и што се случува околу тебе со тоа ја вежбаш својата воља и го одржуваш умот остар и бистар, едноставно ќе вежбаш концентрација или регулирање на мисли во одреден правец. Откога ќе стекнеш доволно искуство со тие две вежби кои се едноставно но многу моќно нешто, ќе имаш помали проблеми со необјасниви шумови кои што доаѓаат однекаде затоа што ќе ги слушаш шумовите во непосредна околина.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Jaс мислам дека до притисокот ти е и за секој случај провери си го и шеќерот.
Нема нешо посебно мистериозно,преголема напнатост.
Ми се има случувано неколку пати,нишо страшно за две секунди се прибирам:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom