Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Стење

Пред околу 10 години, во селото Стење, во непосредна близина на Преспанското езеро, наводно се случи појава на НЛО. Колку што се сеќавам, беа видени 5 летечки објекти кои ги менувале боите и се движеле со неверојатни маневарски способности.

Имам колешки на факултет кои се од албанска страна на Преспанското езеро, каде што живеат македонци, ги прашав за овој настан да не знаат некоја информација. Ми рекоа дека се запознаени со тоа бидејќи имаат роднини во Стење. Не можеа да ми кажат подетално за овој настан бидејќи не се заинтересирале да дознаат повеќе, но во секој случај ми ја потврдија дешавката.....

А да, ќе заборавев, двеве колешки тврдеа дека светлата биле жолти кои се менувале во сите нијанси на жолта....

Ако некој има поопшитни информации би сакал да ги сподели тука со сите нас. Не сакам да шпекулирам што било сето тоа бидејќи не знам. Пишуваше во весници тогаш, но кој памети...

ПОЗДРАВИ !!!!!!!
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
50
Поени од реакции
2
hmm koa procitav stenje si mislev koj znae so tema ke bide ona pak nlo.ok nema veze vij sea bliska sredba so vonzemjani neam ali znam deka ne sme sami vo sonceviot sistem,e sea ne e bitno dali ke se pojavat nad stenje ili nad komsiskata niva bitno e deka gi ima mislam glupavo e da mislis deka od tolku mnogu planeti vo sonceviot sistem samo nasata ima zivot mislam stvarno glupo.ok tolku od mene poz
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
pa vakvi temi mozat da se otvorat uste mnogu ama se se sveduva na edno deka ako porano bese misterija NLO vo nekoja smisla na zborot sea mislam stanuva se po evidentno deka NLO postoi se faka na kvalitetni kameri se slikaat Objekti na megpikselni digitalni aparati. prasanjeto e samo koga ke dojdat vo oficijalna poseta na gosti kaj nas da gi po4estime so lokum4e i voda:))
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
e sea ne e bitno dali ke se pojavat nad stenje ili nad komsiskata niva bitno e deka gi ima mislam glupavo e da mislis deka od tolku mnogu planeti vo sonceviot sistem samo nasata ima zivot mislam stvarno glupo.ok tolku od mene poz
Абе ок е тоа, мисалм хехе се тоа го знам , знам дека има зивот на други планети (е сеа што не сме воспоставиле контакт, или можеби сме, тоа е друго прашање). На крај краева не ми треба од книга да прочитам за да дознаам дека има живот на други плнаети, доволно е штом ќе погледнам горе на небо.

Него друго ми е опентава.. ме интересира околу тој настан конкретно.. дали некој има некакви информации .. дополнително бидејќи тоа НЛО више некако не ми пали... ШО ако е некое америчко тајно оружје.. .хехеххехехе

prasanjeto e samo koga ke dojdat vo oficijalna poseta na gosti kaj nas da gi po4estime so lokum4e i voda:))
Па да ти кажам право добра ти е идејава со локум и вода... јас сум за тоа.. !
 
Х

Ханзо

Гостин
hmm koa procitav stenje si mislev koj znae so tema ke bide ona pak nlo.ok nema veze vij sea bliska sredba so vonzemjani neam ali znam deka ne sme sami vo sonceviot sistem,e sea ne e bitno dali ke se pojavat nad stenje ili nad komsiskata niva bitno e deka gi ima mislam glupavo e da mislis deka od tolku mnogu planeti vo sonceviot sistem samo nasata ima zivot mislam stvarno glupo.ok tolku od mene poz
Во сончевиот систем има 8 планети (на Плутон нели му дадоа клоца) и 3 планети џуџиња, и само на една има живот, нашата мила Земја. Да не мислеше на галаксијата? :smir:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ха ха за Стење нема потреба да се каже дека е посетувано од Нло тоа е очигледно едноставно сите таму се производ на неуспешен експеримент на некоја друга надворешна цивилизација :pos2::pos2:
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Ха ха за Стење нема потреба да се каже дека е посетувано од Нло тоа е очигледно едноставно сите таму се производ на неуспешен експеримент на некоја друга надворешна цивилизација :pos2::pos2:
НЛО може било, а дали биле вонземјани ......

И да, во сонлевиот систем сме сами барем на планетиве..... а во вселената живот има.......некаде.......

А зошто овие работи не се толку популарни по телевизиите ако е така ? Исто како Нибиру или како беше планетата...... одговорот е: Далеку сме од реалноста со овие работи......
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А бе тоа со Стење како што кажуваа едни жени биле некои најлони кои летале и на некој му се присторили дека тоа е НЛО па шо сега, ај ќе викнеме ТВ, да го популаризираме селото и да го развиеме туризмот! Мислам дека сето тоа се случило наутро околу 5-5.30 часот. Ако најдам нешто повеќе ќе постирам!
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Сум била у Стење еднаш и да, е прилично пусто место на кое му треба популаризација, па дури и по цена да се лажат луѓето за вакви глупости...
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
50
Поени од реакции
2
Во сончевиот систем има 8 планети (на Плутон нели му дадоа клоца) и 3 планети џуџиња, и само на една има живот, нашата мила Земја. Да не мислеше на галаксијата? :smir:
dobro de galaksijata:vozbud:
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Ха ха за Стење нема потреба да се каже дека е посетувано од Нло тоа е очигледно едноставно сите таму се производ на неуспешен експеримент на некоја друга надворешна цивилизација :pos2::pos2:
abe i za vaseto mesto se zborese deka e proizvod na NEINTELEGENTNA civilizacija koja ne e od zemjata ama ajde....nemoj da se zezas so Stenje ne e fer
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Ja veruvam deka postojat! Kao prvo, galaksijava e pregolema za da mozeme da znaeme sto se ima, i dali sme sami (a sigurno ne sme), a kao vtoro, zasto Amerikancite (pa i drugi zemji) imaat napraveno tolkavi proekti za otkrivanje na "Extra Terestrial Life"??? NASA , Area 51 (sto e vsusnost voena baza mislam, ama kojznae sto se se desava tamu dole), potoa proektot SETI se napraveni verojatno poradi pricina, ne veruvam deka nekoja zemja bi trosela milijardi na vakvi proekti. Site ovie raboti naveduvaat na edno: deka najverojatno, barem nesto od sluckite so NLO bilo vistinsko (remember Roswell:) pa zatoa sega istrazuvaat za planetite na koi sto vonzemjanite ziveat, a mozebi imaat ostvareno i kontakt, kojznae! cheers
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
761
Поени од реакции
293
Oficijalno, mislam deka USA i drugite zemji nemaat potroseno mnogu pari na potraga po ETI(extra terrestrial intelligence), glavnata potraga po zivot vo vselenta ja pravi fondacijata SETI(search for extra terrestrial intelligence).
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Abe, whatever :) Vazno idat golemi pari neli, i sigurno so pricina!
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47

Kajgana Shop

На врв Bottom