Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
верувам дека постојат вонземјани, имам видено НЛО, ама не верувам дека тие вонземјани воопшто нешто (лошо) ни прават
 
Член од
19 декември 2005
Мислења
259
Поени од реакции
2
kiro hametovski напиша:
верувам дека постојат вонземјани, имам видено НЛО, ама не верувам дека тие вонземјани воопшто нешто (лошо) ни прават
За лошо не знам ама дека дејствуваат на нас сигурно.
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
беше пред едно 2-3 години во Маврово и бев со братучед ми кај 6 саат вечерта да ловиме т.е. он да лови риба. Ја си се спружив на столот и буљав во празно, и одеднаш тоа едно смотано како летачка чинија ми го одвлече вниманието. ептен беше качено високо, али така се занесов што после цел ден се понашав како ѕвизнат. На никој не кажав.
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
I jas sum videla NLO,nekolku pati. Nad Split,Ohrid i Skopje. No dali za toa pravime ovde muabet ili za vonzemjanite? I dali NLO mora da e povrzana pojava so vonzemjanite?
Inaku,veruvam deka vonzemjani ima ili (poveke sakam da gi imenuvam kako) razviena civilizacija,odnosno porazviena od nas inteligencija,koja garant ne nabljuduva, ne proucuva. A mnogu vozmozno i da se vezba na nas. i ako zrelo razmislam,mnogu cudni pojavi i reakcii na tie pojavi kaj lugjeto, vo posledno vreme se slucuvaat,a nikoj ne objasnuva nisto. Site letaat gulabi!
Vonzemjani ili NLO,a? :)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
А oд кај знаете па вие како треба да изгледа НЛО? Од тоа шо сме глеале летачки чинии по филмовите?
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Не верувам во вонземјани, не ни планирам да верувам во нив.
 
Член од
19 декември 2005
Мислења
259
Поени од реакции
2
StormAngel напиша:
Не верувам во вонземјани, не ни планирам да верувам во нив.
Не знаев дека се планира однапред дали ќе веруваш во нешто или не:pos::pos::pos:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
High_Voltage напиша:
Не знаев дека се планира однапред дали ќе веруваш во нешто или не:pos::pos::pos:
Него?
Ај енлајт`н ми, плиз мастер. Како се верува во нешто во кое што никогаш не си го видел?
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Goddess of Chaos напиша:
А oд кај знаете па вие како треба да изгледа НЛО? Од тоа шо сме глеале летачки чинии по филмовите?
Nikoj ne znae. Zatoa se sto ne ni e poznato a leta e nareceno Neidentifikuvan Letechki Objekt.
Toa sto sme gledale po filmovi e mackina kaslica vo odnos na ona sto jas na primer, sum videla navistina.A sum videla NLO. :):):)
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
Goddess of Chaos напиша:
А oд кај знаете па вие како треба да изгледа НЛО? Од тоа шо сме глеале летачки чинии по филмовите?
не, ама кога ќе видиш нешто што не е ни авион, ни хеликоптер, ни балон на жежок воздух, а лебди високо и те тера да се џариш во него, што може да биде?:raz:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Нема да знаеш што е, ама признај дека да немаше направено толку филмови за вонземјани, немаше најпрво да ти падне на памет дека е вселенски брод полни со марсовци :)
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
Goddess of Chaos напиша:
Нема да знаеш што е, ама признај дека да немаше направено толку филмови за вонземјани, немаше најпрво да ти падне на памет дека е вселенски брод полни со марсовци :)
па добро ако немав претстава за НЛО или нешто слично, немаше да знам што е, ама бар ќе знаев дека не е нешто **наше**
 

Kajgana Shop

На врв Bottom