Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Има цврсти докази за тоа како изгледаат вонземјаните....а тоа се слики на кои јасно можат да се видат вонземјани случајно фатени,при обид да се слика нешто сосема друго.Вонземјани постојат,а доказ за тоа е нашето постоење.Може нема услови за живот надвор од планетава за нас но има за други...
isto kaj milenko.... imase i za ovaa pojava ovoj petok.....
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
НЛО

Абе... пратите сеа... јас лично верувам во вонземјани... али за НЛО... Сум видел неколку и знам што се... Тие се летала направени од страна на големите светски сили... Јас лично иам гледано дека CIA-Central Intelligence Agency има такви проекти. Во времето на бифша Југославија ЈБТ учестувал во изградбата со донации со цел да има од нив (за воена моќ)! И за чудо да видите... Еден македонец бил пилот на едно од таквите ,,Играчки''! Објаснуваше дека било округло со моќно антигравитаоно поле! Вонземјани има... И не гледаат! Но НЛО всушност не е НЛО!
П.С. - се брзам ке напишам уште некој друг пат!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Абе... пратите сеа... јас лично верувам во вонземјани... али за НЛО... Сум видел неколку и знам што се... Тие се летала направени од страна на големите светски сили... Јас лично иам гледано дека CIA-Central Intelligence Agency има такви проекти. Во времето на бифша Југославија ЈБТ учестувал во изградбата со донации со цел да има од нив (за воена моќ)! И за чудо да видите... Еден македонец бил пилот на едно од таквите ,,Играчки''! Објаснуваше дека било округло со моќно антигравитаоно поле! Вонземјани има... И не гледаат! Но НЛО всушност не е НЛО!
П.С. - се брзам ке напишам уште некој друг пат!
ај жити се пиши
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
part 2

Абе имат многу работи да се кажат кажи со сакаш да знаеш за проектот... Повејкето работи ги знам... Евен еден интересен! Леталото се кревало до многу големи висини... И пајга како пердув надолу(се ниша лево десно). Овај проект е стар минимум 20 години. Замислете до каде е напреднат до денеска...
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
29
Поени од реакции
2
nema naslov

Според мене, во универзумот има многу планети на коишто има живот. Ако е точно мислењето дека човекот еволуирал од најпримитивните видови на бактерии коишто живеат во екстремни услови (тела со концентрирана солена вода, извори на сулфур, многу ладни предели), тогаш веројатно постоел живот на некоја друга планета пред да се појават тие бактерии (архебактерии) на Земјата. Оваа е логиката: на некоја планета каде што имало живот, по некое време дошло уништувањето на таа планета. Како што планетата се уништила, така многу карпи се растуриле низ универзумот. Малите архебактерии биле на тие карпи затоа што тие можеле да живеат во какви било услови. Кога и најмалата од тие карпи ќе се судри со некоја планета на којашто има живот, тогаш архебактериите почнуваат да живеат во новата планета (нели можеа да живеат во сите услови) и се еволуираат зависно од условите присутни на таа планета. Другите карпи дошле до други планети, по чиешто уништување архебактериите биле пренеси на други карпа, и така до бескрај. Затоа верувам дека има живот во универзумот на друго место освен на Земјата, но верувам дека тие форми на живот се разликуваат затоа што сепак се мали шансите да има некаде планета којашто ги има сосем истите услови и карактеристики како Земјата.
Znaeme deka planetite nastanale so delejne na sonceto. Tie se rasporedile vaka kako sto se denes. Tie bile mali sonca i trebalo vreme za da se oladat. Bidejki vo vselenata e premnogu ladno znaci pobrzo se zgusnuvale nadvoresnite planeti sto se podaleku od sonceto pa potoa vnatresnite sto se poblisku do sonceto a bidejki mars e podaleku od sonceto toa znaci deka pobrzo se zgusnala od planetata Zemja. Sega mozeme da zamislime daka i na na mars imalo nekoj erupcii i razletuvale kometi meteori i takvi gluposti pajgale na zemjata na nekoi od nive se naselile nekoj mikro organizmi koj se prisposobile najprvin vo vodata i taka pocnala evolucijata.
Od tuka zaklucuvame deka ima zivot i na Mars ili na nekoja druga planeta.... moze da se kazuva uste mnogu!!!! Ama bidejki nie sme od planetata Zemja sme najpametni pa taka da ... i da ima zivot na dr planeta nema da ni mozat niso :violent1: :angel1:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Абе... пратите сеа... јас лично верувам во вонземјани... али за НЛО... Сум видел неколку и знам што се... Тие се летала направени од страна на големите светски сили... Јас лично иам гледано дека CIA-Central Intelligence Agency има такви проекти. Во времето на бифша Југославија ЈБТ учестувал во изградбата со донации со цел да има од нив (за воена моќ)! И за чудо да видите... Еден македонец бил пилот на едно од таквите ,,Играчки''! Објаснуваше дека било округло со моќно антигравитаоно поле! Вонземјани има... И не гледаат! Но НЛО всушност не е НЛО!
П.С. - се брзам ке напишам уште некој друг пат!
Сине пиши... све што знаеш све пиши... ќе те сакаат многу луѓе на форумов.
А докази не се докази, ако стојат во нечија фиока. Докази се, ако стручни лице речат дека се докази. До сега постојат шпекулации... ама за докази, сомнително е...
 
D

Delux

Гостин
Во петокот Миленко ја кажа најголемата глупост односно црпи по малку смешни видео снимки...рече дека американците поседувале летало кое може да ја достигне брзината на светлината,(и уште поголема иронија)па дури и побрзо од неа.Леталото било колку фудбалски игралише,имаше и споредби со боинг.
Е сега треба ли да се верува во тоа?!
За НЛО еднаш еден другар кажа поточно,не мене лично,дека видел некаков објект онаму некаде во Мариово,само се уплашил да го слика...ама познаваќи го типот не верувам дека измислува:toe:
 
Д

Демијан

Гостин
A добро зошто сите ние мислиме дека тие вонземјани се мн мн понапредни од нас? Пред некои 3-4 год во весник имаше снимка која се тврдеше дека е снимка од некоја мн далечна планета и на таа слика убаво се гледаше густо населено место и се тврдеше дека таму има живот!!Ама пак не верувам у такви измислици тоа само тогаш излезе во весник!! Мислам дека тоа е чиста измислица!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ај едно прашање таман за оваа тема - вака вонземјани има тоа е јасно, идат не посетуваат - значи идат од далеку = користат современа технологија - далеку посовремена од нашава и од каде сега скоро 90% од забележаните вонземјани (тука не зборувам за видови кои природно ги имаат овие додатоци) имаат антени. И тоа антени како биполки еддоставни глупи жици на скафандрите што ги имаат, ама ајде на овие скафандри што нашите астронаути ги имаат нема антени барем не видливи.....
edited: ха ха фала виктор еден памет е :) прашањето е зошто имаат антени - зошто мора да ги имаат ?
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
Во петокот Миленко ја кажа најголемата глупост односно црпи по малку смешни видео снимки...рече дека американците поседувале летало кое може да ја достигне брзината на светлината,(и уште поголема иронија)па дури и побрзо од неа.Леталото било колку фудбалски игралише,имаше и споредби со боинг.
Е сега треба ли да се верува во тоа?!
За НЛО еднаш еден другар кажа поточно,не мене лично,дека видел некаков објект онаму некаде во Мариово,само се уплашил да го слика...ама познаваќи го типот не верувам дека измислува:toe:
nego..абе... прати сеа.. то за брзина на светлината е глупост жива...:tapp:.. Него... прати ти ова ! за тоа за играриштето да! постои летало толку големо... незнам брзина итн... него знам дека тоа летало е направено за диверзија.. За да вршат воени експерименти во ареа 51 а сите да мислат дека е за НЛО итн... јас не викам дека нема... него викам .. ако се сејкавате на росвел случајот со паднатото НЛО! (многу години одамна)1940-60 така нешо беше... и овие циа почнаја да прает модели итн..како шо напишав во другите пост :)..
P.S - пишите Post- ој ке продолжиме дискусија(знам некој работи чудни со не ги има спомнато у форум досеа)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
nego..абе... прати сеа.. то за брзина на светлината е глупост жива...:tapp:.. Него... прати ти ова ! за тоа за играриштето да! постои летало толку големо... незнам брзина итн... него знам дека тоа летало е направено за диверзија.. За да вршат воени експерименти во ареа 51 а сите да мислат дека е за НЛО итн... јас не викам дека нема... него викам .. ако се сејкавате на росвел случајот со паднатото НЛО! (многу години одамна)1940-60 така нешо беше... и овие циа почнаја да прает модели итн..како шо напишав во другите пост :)..
P.S - пишите Post- ој ке продолжиме дискусија(знам некој работи чудни со не ги има спомнато у форум досеа)
епа ај пиши слободно...
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
На пример? Дали сакате да знајте за искуства... не само мој и од другари и од лујге... случки од минатот (дедоми ми има кажувано од лично искуство)! Многу работи знам... пишете шо сакате по ред дека ако фатам да кажвам 1293921312 страни не ке стасаат! :P
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
105
Поени од реакции
3
На пример? Дали сакате да знајте за искуства... не само мој и од другари и од лујге... случки од минатот (дедоми ми има кажувано од лично искуство)! Многу работи знам... пишете шо сакате по ред дека ако фатам да кажвам 1293921312 страни не ке стасаат! :P

pa pocni so samo edna strana , pa ke videme do kade ke odi toa ;)
 
Д

Демијан

Гостин
На пример? Дали сакате да знајте за искуства... не само мој и од другари и од лујге... случки од минатот (дедоми ми има кажувано од лично искуство)! Многу работи знам... пишете шо сакате по ред дека ако фатам да кажвам 1293921312 страни не ке стасаат! :P
Па ај кажи ни дедоти што ти кажал на тебе
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
Pa 50 i kusur godina(dedo bil mlad) i vo seloto kaj so zivejt(Jablanica) ...Imalo golema svetlina i potoa posle nekoj den vo diviot paprat nasle nekoe sustestvo! Golemo bilo kolku novorodencen i celo selo se sobralo... Sustvestvoto bilo mrtvo no koa ke go cepnele so stap se zgrcuvalo... Bilo sino so golemi oci i prozirna koza... selanite si rekle deka nekoe deformirano dete koe majkamu go frlila... no dedomi misles deka nema sansi da e dete poso VOOPSTo ne liceno... no seljaci ko seljaci dete e pa dete e i go ostajle da skapat... a gospod znajt kolku istrazuvanja ke istaea od nego... Epten izlgedalo jako..pusto nemale aparat da go slikaat :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom