Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176
Член од
15 јули 2007
Мислења
105
Поени од реакции
3
А главите шо им се ко круши?

:pos2: , pa mislam deka ovie dvajca se nekoj aristokrati ili nasto slicno , obicno starite egipjani taka gi slikale faraonite i kralicite ili nekoj aristokrati , ali na nivnata glava obicno imalo nesto kako kruna koja im go simbolizirala statusot , a tuka se samo bez tie kruni , nisto ne obicno , a i Egipjanite malku preteruvale so crtezite dolgi race i noze , visoki tela itn ...
Mene na toa mi lici , jas tuka ne gledam nikakvi ET , mozda tie so gledat Et , gi gledaat oti glavite ne im se kako na normalnite luge , imaat neobicni glavi pa toa im izgleda na nesto misteriozno ....
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Абе според некои верувања, ореолите на светците се скафандери, и така се насликани затоа што такви биле кога слегле на Земјата, ама не мора се да е како што ти кажуваат. ;)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
105
Поени од реакции
3
Prvata slika e malku cudna , pa duri i epten cudna , mislam 1350 god , imaginacija za takvo nesto , pa i vo Kosovo ?!:uvo: me potseka na filmskite plakati za NLo od 1950-60 godina :) , a za vtorata ni malku ne mi lici na vselensko letalo , poveke na nekoj angel ili sl ...
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Абе вонземјани има сигурно не викам не.
ама не верувам да има во нашиов сончев систем т.е. шо не верувам нема шанси
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
105
Поени од реакции
3
Абе вонземјани има сигурно не викам не.
ама не верувам да има во нашиов сончев систем т.е. шо не верувам нема шанси
Zaso nema sansi vo nasiot soncev sistem , pa ne mora da letat so letala za da postojat ili da izgledaat kako sto NIE GI ZAMISLUVAME , mozad da bidat bakterii , ednokletocni organizmi itn ,ednostavno mislam deka dovolno ne sme go istrazile nasiot soncev sistem , koj znae sto moze da ima na drugite planeti ?! :toe:
 
Член од
21 октомври 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
тоа да дека го немаме доволно истражено, него чудно е како изгледаат тие пирамидите изградени пред кој знај колку години, кој им дал таква идеа, тие објектите не знам кај беа имам глеано на тв слично на пирамидите итн, потоа цртежите од порано, некој чудно животни слични на вонземјани сликале итн. чудно
верувам дека постојат, само кој знај каде, а и имам нешо видено ама не сум сигурен што така да не пишам нишо :):3:
 

maca_

untouchable
Член од
23 октомври 2007
Мислења
54
Поени од реакции
0
ne mojme da znajme dali postojat ili ne,ne znajme ni kolku planeti imat i kade se mozit da imat uslovi za zivot.ama ne mi se vervit deka samo nasava planeta gi imat tie uslovi.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Добро бе,ја немаме истражено уште нашата сопствена планета,а не па подалеку од неа.Што се однесува до мене,вонземјани може да има во центарот на земјата,или на дното од океаните.Никој нормален неможе да каже дека не постои друга интелигентна форма било каде во вселената,од проста причина што таа е толку голема,што шансите за тоа да е случајот...пааа,не постојат.Дури и сите овие досегашни докази да се лаги,како што сакаат да не убедат скептиците и некојси религиозни фанатици(без навреда),сигурно има некаде,можеби и не толку далеку од нас,некоја друга цивилизација,ете можеби како нас,недоволно развиена и со исто толку глупи претпоставки како нашите....
 
Член од
22 октомври 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
Прашањево е бах, верувам дека постојат, но не верувам дека влијаат на нас дирекно.
Zaso nema sansi vo nasiot soncev sistem , pa ne mora da letat so letala za da postojat ili da izgledaat kako sto NIE GI ZAMISLUVAME , mozad da bidat bakterii , ednokletocni organizmi itn ,ednostavno mislam deka dovolno ne sme go istrazile nasiot soncev sistem , koj znae sto moze da ima na drugite planeti ?!
Научно е докажано дека нема друг живот во нашиот сончев систем, освен тој на Земјата. За понатака не се знае, но шансата е голема да има, од милијарди и милијарди планети и сончеви системи, многу е веројатно дека барем на една има некаков живот.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.017
pa ne veruvam deka sme edinstveni vo celiot univerzum...mora da ima uste zivot samo sto tesko deka nekogas ke doznaaeme kade i kako izgledaat...ama ne veruvam da licat na luge ili deka se slicni na nas voopsto...mozebi umiraat vo dopir so voda ili kislorod....nisto ne se znae
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Добро бе,ја немаме истражено уште нашата сопствена планета,а не па подалеку од неа.

Што се однесува до мене,вонземјани може да има во центарот на земјата,или на дното од океаните.

Никој нормален неможе да каже дека не постои друга интелигентна форма било каде во вселената,од проста причина што таа е толку голема,што шансите за тоа да е случајот...пааа,не постојат.Дури и сите овие досегашни докази да се лаги,како што сакаат да не убедат скептиците и некојси религиозни фанатици(без навреда),сигурно има некаде,можеби и не толку далеку од нас,некоја друга цивилизација,ете можеби како нас,недоволно развиена и со исто толку глупи претпоставки како нашите....
Инаку тие по логиката на нештата би биле земјани не ВОНземјани . Неможи на земјата да има вонземјанив :)

Инаку се разбира дека во нашиот сончев систем нема живот се мисли на поразвиена жива форма не на бактери и слично. А во универзумот сигурно има.
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
Се мислев дали да ја раскажам оваа моја дешавка за која знам дека кај добар дел од вас ќе биде несериозно сватена, т.е. ќе мислите дека измислувам али вотевр, мое е да си кажам ваше е да мислите што сакате.
Ова ми се случи пред некои 4-5 год. Бев на мојата викендица, која се наоѓа во близина на селото оморани, велешко.
Беше месец јуни (или јули не сум баш сигурен), ама знам дека дента гледав вести каде кажуваа дека вечерта ќе имало метеорски дожд...
Околу 7-8 истата вечер, сонцето беше скоро зајдено, баба ми ја поливаше травата надвр пред куќата а јас седев со дедо ми дома. Кога баба ми наеднаш свика по нас, а по гласот беше бајаги растревожена. Јас таков целиот излетувам надвор и, нели рефлексно облекувам патики, (бев со главата свртен накај зидот од куќата, не накај дворот) кога целиот зид се осветли како од рефлектори, во мноогу бои кои светеа со огромна јачина! Се свртев накај небото, и забележав летачки објект кој тешко се опишува, тоа беше налик на круг или подобро кажано на капка вода која целата свети ва најразлични бои на рандом, а зад себе оставаше опашка (од гасови претпоставувам) која исто така беше во многу бои. надлета на само неколку метри над нашата куќа (!) и продолжи над населбата во близина (одма до железничката станица), од каде што и жителите на наредниот ден потврдија дека го виделе, и додадоа дека завршило во планината во близина. Никој немаше смелост да отиде таму! не знам зашто, не дека планината беше далеку, беше на 3-4 часа одење. Луѓето претпоставувам се плашеа од него, па се правеа како ништо да не се случило :toe:
Малце ми е језиво на самата помисла на таа случка...
Така да јас мислам дека тие вонземјани постојат, само не ми е јасно зашто не сакаат да стапат во контакт со нас?:toe:
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Се мислев дали да ја раскажам оваа моја дешавка за која знам дека кај добар дел од вас ќе биде несериозно сватена, т.е. ќе мислите дека измислувам али вотевр, мое е да си кажам ваше е да мислите што сакате.
Ова ми се случи пред некои 4-5 год. Бев на мојата викендица, која се наоѓа во близина на селото оморани, велешко.
Беше месец јуни (или јули не сум баш сигурен), ама знам дека дента гледав вести каде кажуваа дека вечерта ќе имало метеорски дожд...
Околу 7-8 истата вечер, сонцето беше скоро зајдено, баба ми ја поливаше травата надвр пред куќата а јас седев со дедо ми дома. Кога баба ми наеднаш свика по нас, а по гласот беше бајаги растревожена. Јас таков целиот излетувам надвор и, нели рефлексно облекувам патики, (бев со главата свртен накај зидот од куќата, не накај дворот) кога целиот зид се осветли како од рефлектори, во мноогу бои кои светеа со огромна јачина! Се свртев накај небото, и забележав летачки објект кој тешко се опишува, тоа беше налик на круг или подобро кажано на капка вода која целата свети ва најразлични бои на рандом, а зад себе оставаше опашка (од гасови претпоставувам) која исто така беше во многу бои. надлета на само неколку метри над нашата куќа (!) и продолжи над населбата во близина (одма до железничката станица), од каде што и жителите на наредниот ден потврдија дека го виделе, и додадоа дека завршило во планината во близина. Никој немаше смелост да отиде таму! не знам зашто, не дека планината беше далеку, беше на 3-4 часа одење. Луѓето претпоставувам се плашеа од него, па се правеа како ништо да не се случило :toe:
Малце ми е језиво на самата помисла на таа случка...
Така да јас мислам дека тие вонземјани постојат, само не ми е јасно зашто не сакаат да стапат во контакт со нас?:toe:
Ne pukaa so Laser Guns kon vas ?! :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom