Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
оди на youtube и пишти таму Roswell или Roswell47, мислам ќе биде интересно да видиш такво нешто, иако овие работи за нло-ата или вонземјаните се малку тешки за разбирање
инаку ова ти е случајот Roswell
 

Vikuska

I know the pieces fit...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
879
Поени од реакции
7
ima i dokazi. eve na pr vo nasive prostori. go gledavte dokumentarecot za nlo snimen vo konjari i vo drugi prilepski sela? site dadoa ist opis na letaloto. ne moze tolku prasanja da se kreva za nisto neli? a sto se odnesuva do oblikot jas mislam deka voopsto ne licat na onie zeleni sustestva kako site sto gi zamisluvame i kako sto gi prikazuvaat na TV. zasto tie poprvo licat na cicaci ili ako sakate na nas. nie izgledame vaka kako sto izgledame zaradi uslovite i vremeto vo koi zivotot bil zacnat na planetata. a tie nema sansi da se razvile vo isto vreme i vo isti uslovi, pa ne bi trebalo da licat na nas
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Јас последно гледав емисија како луѓето што биле сведоци на настанот, незнам 15 години биле под надзор, бидејќи не смееле да кажуваат ништо за тоа што виделе. Им биле праќани закани дека ќе бидат убие ни и слично. А Наса и други астрономски институти имаат огромен број фотографии фатено со Нло и слично. Но незнам зошто толку многу се кријат работите во тајност. Баш сакам да видам суштества од друга планета.
 

spidio

SOBEDEBEL
Член од
18 јуни 2007
Мислења
200
Поени од реакции
2
Vikuska напиша:
ima i dokazi. eve na pr vo nasive prostori. go gledavte dokumentarecot za nlo snimen vo konjari i vo drugi prilepski sela? site dadoa ist opis na letaloto. ne moze tolku prasanja da se kreva za nisto neli?

abe site kazale deka videle ista rabota
tuku drugo me maci
da ne piele site od istata rakija?
:aplauz:
 
П

Паган-др

Гостин
Dr.-AGAN :helou:
Spored mene koga ponekogas na emisii ke vidam nekoja cudna pojava na neboto ili ke procitam u vesnik kako nekoj drug videl pomisluvam na NLO.
Ama koga nekoj strucen covek zboruva za toa protiv postoenjetto na NLO ako zboruva tolku ubedlivo pomisluvam deka toa se zivi gluposti, no sepak sum za DA.
 

kokolo_sk

Фаринго Егзофагијален Дивертикулум
Член од
8 јуни 2006
Мислења
261
Поени од реакции
8
ne sum videl no veruvam deka postojat bidejki u univerziumov ima beskonecno planeti i sigurno ima i na drugi zivot. mozda se ponapredni mozda po unazadeni no valda postojat. ke doznaeme nema gajle:D
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Не знам што мислел Господ кога ја сворил вселената, но ако не оставил сами тоа е, еден огромен, залудно потрошен простор.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
marcus напиша:
Не знам што мислел Господ кога ја сворил вселената, но ако не оставил сами тоа е, еден огромен, залудно потрошен простор.
Нашиот мозок воопшто не е способен да ја сфати големината или маленкоста на тој простор кој ние моментално го познаваме како вселена...
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Можеби некој се сеќава на случката од лани лето, кога над планината плачковица се појави нешто во вид на трапез?? Јас лично го видов тоа, стоеше околу еден час над планината(така изгледаше) Наредниот ден видов во весник дека тоа било НЛО ама мене искрено не ми се веруваше дека е такво нешто... Можеби е имало нешто на врвот на планината, бидејќи беше темно и не се гледаше врвот, сепак остана затефтерено дека тоа било НЛО:toe:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Викторгг напиша:
Нашиот мозок воопшто не е способен да ја сфати големината или маленкоста на тој простор кој ние моментално го познаваме како вселена...
Поентата беше дека е жално (простор кој е толку голем што неможеш ни да го сфатиш) да си сам.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
marcus напиша:
Поентата беше дека е жално (простор кој е толку голем што неможеш ни да го сфатиш) да си сам.
Океј е,не те нападнав, и те сфатив... само што мислам дека не можеме ни да разбереме дали сме ние милијарди и милијарди... и милијарди пати помали (во однос на вселената) од зрнце песок во сахара во однос на планетата или сме големи, многу големи, претпоставувајќи дека друг живот нема... релативно е многу... колку е целиот тој простор голем... :smir:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
60
Поени од реакции
3
вонземјани постојат тоа е докажано .. затоа што за вонземјани се мисли на какво било живо суштество надвор од земјата а микроорганизми има многу (а тие микроорганизми можат да се развијат во нешто ) па и ние сме создадени од микроорганизми фала богу .. а не знам дали сте слушнале за планетата пред некое време што ја открија со иста форма како нашата со вода со атмосфера.. и уште нешто.. не знам дали ви текнува пред некоја година над крстот на водно кога имаше нешто кружеше кружеше и го снема па после тоа кажаа дека било нешто не знам.. the truth is we are not alone :D
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
a be so se sekirate mozi an drugite planeti ima sustestva koi se na podolno nivo od naseto i koga odea ekipite na SAD i SSSR na dr. planeti i tie se cudele i si pravele filmcinja za NLO i takvi raboti
Otkade ste sigurni deka se na povisoko nivo od nas i deka se pointelegentni:zlo:
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Никогаш не сум видел НЛО, но сум длабоко уверен дека не сме единствените живи+интелигентни суштества во бескрајната ни вселена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom