Волонтирање

Член од
14 април 2011
Мислења
40
Поени од реакции
5
Би сакала да ве прашам дали имате некои информации за волонтирање во некој дом за деца со интелектуална попреченост или со даунов синдром? или волонтирање било каде..би сакала да се вклучам во такви активности :))) tnx.*
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Сакаш да волонтираш во Македонија или надвор од Македонија?
Ако сакаш за Македонија, треба да бидеш член на владеачката партија, и по некое време ако си активна во партиските активности ќе те земат на работа, а ако сакаш навистина да волонтираш во секоја смисла на зборот тогаш надвор од Македонија, преку EVS ( Европски волонтерски систем) можеш да најдеш држава и огранизација каде што ќе волонтираш, само треба да исконтактирас со некоја невладина која го има добиено акредитација за праќање на волонтери.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Би сакала да ве прашам дали имате некои информации за волонтирање во некој дом за деца со интелектуална попреченост или со даунов синдром? или волонтирање било каде..би сакала да се вклучам во такви активности :))) tnx.*
Не сакам да добијам бан ама ова е посилно од мене, форумов е преполн со такви деца.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Јас не сум волонтер во ниедна организација ( не дека не сакам туку нз ниедна како таква исто како тебе ) но хуманитарни до скоро правев на секое за тие деца така да ако сакаш да помогниш во такви случаеви се можи на секој начен не само преку волонтирање.(Kое фала богу мн олеснува во се )
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Би сакала да ве прашам дали имате некои информации за волонтирање во некој дом за деца со интелектуална попреченост или со даунов синдром? или волонтирање било каде..би сакала да се вклучам во такви активности :))) tnx.*
можеби би можела да прашаш во црвен крст па од таму да те упатат негде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom