Воена инвазија врз Јемен - кој е следен?

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.707
Поени од реакции
38.926
а овде ми се смееја кога им викав дека ништо нема да направат :icon_lol:
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.032
Поени од реакции
11.237
Русија ја попарија во Црното Море. Славје на сите страни од сите земји на Нато кои се вклучени

И така сега на муте се сите после ова на пример


Denmark's defense chief has been fired for covering up an incident involving a ship that took part in an operation against the Houthis.





What happened:





1. The Houthis launched four drones at the Danish frigate. A little and non-aggressive (not missiles after all).





2. The air defense system of the Danish frigate said that it had a System Error for a while and froze. Somehow something was fired, more than half of the shells turned out to be ineffective and exploded in the air.





3. The frigate gave in and began to repair the air defense system, to which it replied that it had gone to work in System Error mode on a permanent basis.





4. The frigate (very courageously, of course) sped off to Denmark away from these dangerous Houthis.





5. The undaunted Danish defense chief made a wise decision and did not upset the defense minister with this story.
Од овчари од пустината. :icon_lol:

Уште па кога ќе ми пишат биле неутеални, вака така. Абе све ист џган. Нато пропалици.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.290
Поени од реакции
2.248

Ова ќе го зажмуриме пошто како што знаеме, нашиот Наци е добар Наци. Све додека некој Наци е против Америка, тој е добар Наци.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.707
Поени од реакции
38.926

Ова ќе го зажмуриме пошто како што знаеме, нашиот Наци е добар Наци. Све додека некој Наци е против Америка, тој е добар Наци.
а во Украина не ти сметаа овие наци поздрави? Таму нацизам кукасти крстови и друга нацистичка симболика не постоеја :D
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.349
Поени од реакции
29.823
а во Украина не ти сметаа овие наци поздрави? Таму нацизам кукасти крстови и друга нацистичка симболика не постоеја :D
Ова е честа пракса во Јемен? Како во Украина а?
А што е контекстот? Филм да не снимаат? Dare за тикток? Јеменци се, или Пакистанци/Афгани/нешо? Но мора да е веродостојно, пошто тој вишеград е многу „почитуван“ акаунт. Последно тврдеа дека Русија во Газа пратила храна со истечен рок, после испадна дека ниту рокот е истечен ниту Русија ја пратила храната. Едно дузина такви фејк њуз моменти имаа (пред да почнат сите да ги игнорираат). :unsure:
 

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
749
Поени од реакции
640
BREAKING – Saudi Arabia launched missile and artillery strikes on Yemen's border areas in Saada province, controlled by Houthis - Yemeni TV channel Al-Masirah
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.713
Поени од реакции
4.384
Она што најмногу ме изненадува е храброста на Хутиве.
Тие без многу да калкулираат се спротивставуваат на моќни сили, значи кога е слободата во прашање или се има или се нема храброст
Хутите дефинитивно имаат и храброст и волја да бидат слободни и да бидат ХУТИ!

Huti-2024-04-26.jpg


...ако некој од демокративе или можеби @Ron Burgundy имаат сомневање, имит и сликчиња така да се е под контрола..

Браво за Хутите, покажуваат дека имаат големи ..., кај нас заради недостиг на истото им завидуваат па пласираат Оливуд пропаганда.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
537
Поени од реакции
280
Храброт и воља да бидат слободни!
Не сум толку романтичен спрема нив. Ак се толку храбри и имаат воља нека погодат некој брод што им носи помош од ОН и запад, што им носи храна без која умираат од глад, шатори, градежен материјал, гориво, итн. НЕ знам зошто воопшто му се дава помош на Јемен, кога прават проблеми.
Не се тие слободни, само имаат друг газда, Иран. Обични извршители на туѓа волља и геостратешки планови
Не се плашат да умрат затоа што се верски фанатици, овоземнио живот им е никаков и се надеваат дека после смртта ќе одат во „рајот„.
Такви луѓе на човештвото со ништо не му допинесуваат.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.707
Поени од реакции
38.926
Она што најмногу ме изненадува е храброста на Хутиве.
Тие без многу да калкулираат се спротивставуваат на моќни сили, значи кога е слободата во прашање или се има или се нема храброст
Хутите дефинитивно имаат и храброст и волја да бидат слободни и да бидат ХУТИ!

Прегледај го приврзокот 414643


...ако некој од демокративе или можеби @Ron Burgundy имаат сомневање, имит и сликчиња така да се е под контрола..

Браво за Хутите, покажуваат дека имаат големи ..., кај нас заради недостиг на истото им завидуваат па пласираат Оливуд пропаганда.
еве го риперот соборен, да не речат дека е лага.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.713
Поени од реакции
4.384
Храброт и воља да бидат слободни!
Не сум толку романтичен спрема нив. Ак се толку храбри и имаат воља нека погодат некој брод што им носи помош од ОН и запад, што им носи храна без која умираат од глад, шатори, градежен материјал, гориво, итн. НЕ знам зошто воопшто му се дава помош на Јемен, кога прават проблеми.
Не се тие слободни, само имаат друг газда, Иран. Обични извршители на туѓа волља и геостратешки планови
Не се плашат да умрат затоа што се верски фанатици, овоземнио живот им е никаков и се надеваат дека после смртта ќе одат во „рајот„.
Такви луѓе на човештвото со ништо не му допинесуваат.
Колку Јеменци си запознал во животот?
Глеам многу добро ги познаваш?
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
537
Поени од реакции
280
Imam zapoznaeno Arapi. I navistina gi poznavam i begam od niv
 

Kajgana Shop

На врв Bottom