Бурма: Зошто се толерира ваков масакр? (+18)

O

Orion.

Гостин
Од кај ги ископа сликиве, дај некој линк
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.770
Поени од реакции
71.724
Зар би не заболело курац за овие, во време кога истите кои сега патат прават масакр во име на религијата во нивните држави и бришат од лицето на земјата цели фамилии?
Ич не ми е гајле, колку што си спремен да умреш за верата тогаш трпи ги и последиците.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.433
Жалосно, само што не се потресов дека се муслимани, ами човечки битија.
А кога ти ќе се потресеш за христијани или будисти, ќе ме заинтересира подлабоко темава.
Не можеш да очекуваш да ти се тресе некој друг тебе, кога тебе не ти е гајле за другите.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522


овој е вахабист?

п.с кога некој убива се пред себе заради религијата треба да е спремен и запоследиците од тоа нели ?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Кај беше да направиш тема кога ги убија 4 деца и човекот на Смиловско езеро, на форумов не те видов, у подрум да не беше?
 
Член од
9 март 2012
Мислења
175
Поени од реакции
249
Ncncnc kakov narod takva drzava, se ocekuvase ova od vas (lugje bez srca)/
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.433
Ncncnc kakov narod takva drzava, se ocekuvase ova od vas (lugje bez srca)/
Дека вие широкоградните поинаку се однесувате?
Колку што ние имаме срце, вие за 2 милиони години нема да имате, јасно да ти биде тоа.
Будистички терористи, немој молимте. Па уште и невини муслимани...

Каде го заборави зборот ,,човек,,?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.433
А што можеме ние да направиме за да го спречиме овој масакр? Да ги убивавме ние тие луѓе - разбирам ама од мојава позиција можам да кажам само жал ми е.
Ма не, он сака само дискусија за кутрите муслимани ширум светот, а кога ќе излезе дека не се толку ,,кутри,, одма пак цел свет е крив.
Само за децана ми е жал, овие повозрасните тешко дека биле така фини. Посебно оној брадосаниот.
 
Член од
9 март 2012
Мислења
175
Поени од реакции
249
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.433
Imas li oci ili ne, ili od inaetot ne gledate nisto, samo zasto se muslimani. Ova DETE li e vinovno, ili drugoto.:tapp:
Детето не е муслиман, посебно не кога е вака мало. Само ти и неговите родители и вашата болна религија сакате да биде.
Детето се раѓа како човечко беспомошно суштество, и пред се, без никаква религиозна определба.

Јас на сликава гледам невино дете, а никако невин муслиман.
 
Член од
9 март 2012
Мислења
175
Поени од реакции
249
Детето не е муслиман, посебно не кога е вака мало. Само ти и неговите родители и вашата болна религија сакате да биде.
Детето се раѓа како човечко беспомошно суштество, и пред се, без никаква религиозна определба.

Јас на сликава гледам невино дете, а никако невин муслиман.
Da de da, ni toj sto ja drzi na race ne e budist, verojatno nekoj UFO.:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom