Љубовни совети од Стеф

  • Креатор на темата Stef Bachatero
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
S

Stef Bachatero

Гостин
Еј што ти се плановите деновите слободна ли си на едно кафе.Толку ли е тешко да го кажеш тоа.Ако ти е страв од одбивање,земи не иди на тренинг еден ден или не прави нешто омилено еден ден да се се соочиш со тој страв.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
133
Поени од реакции
67
Уз муабет ко да ја прашуваш каков детергент користи за перење алишта или за кој тим навива (значи без тресење раце, без плеткање јазик и без црвени образи) ќе и речеш: Ти се иде на кафе, концерт, парк деновиве? Нишо повеќе не комплицирај и види реакција. Ако се направи на удрена демек не чула прај се и ти. Ако ти каже не можам пак продужи си муабет ко нишо да не било.

Можеш и у штос да го запакуваш кафето ама тоа друг пат сеа иди директно и без мислење :). Па со среќа нека ти е ;).
Фала брат... Ќе се обидам па што сака нека биде! :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Еј што ти се плановите деновите слободна ли си на едно кафе.Толку ли е тешко да го кажеш тоа.Ако ти е страв од одбивање,земи не иди на тренинг еден ден или не прави нешто омилено еден ден да се се соочиш со тој страв.
Стеф, не се сите опуштени дечки со челична самодоверба као тебе. Еве, мене на пример тоа ми е тешко -- се упрпувам и почињам да д`ткам од трема, црвенеам ко булка... Викаш да тренира -- ја се убив од тренирање бе -- у теретана сум секој ден, плус аикидо, фул контакт, кејџ фајтинг, курци-палци -- жив чоек ќе изедам бе брат! Али ко ќе застанам пред некоја цура шо ми се свиѓа одма се чворосувам. Чаре? :(
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.722
Поени од реакции
19.877
Стеф, не се сите опуштени дечки со челична самодоверба као тебе. Еве, мене на пример тоа ми е тешко -- се упрпувам и почињам да д`ткам од трема, црвенеам ко булка... Викаш да тренира -- ја се убив од тренирање бе -- у теретана сум секој ден, плус аикидо, фул контакт, кејџ фајтинг, курц-палци -- жив чоек ќе изедам бе брат! Али ко ќе застанам пред некоја цура шо ми се свиѓа одма се чворосувам. Чаре? :(
Аааа, а даваш часови по вештиниве, мене ете вештини боречки ми фалат, па ако си кадарен да ме научиш којзнае што се ќе му сторам на сопругот при односните дејствија ... :)?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Аааа, а даваш часови по вештиниве, мене ете вештини боречки ми фалат, па ако си кадарен да ме научиш којзнае што се ќе му сторам на сопругот при односните дејствија ... :)?
Порано давав часови по ритмичка гимнастика и синхронизирано пливање. Више не.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Стеф, не се сите опуштени дечки со челична самодоверба као тебе. Еве, мене на пример тоа ми е тешко -- се упрпувам и почињам да д`ткам од трема, црвенеам ко булка... Викаш да тренира -- ја се убив од тренирање бе -- у теретана сум секој ден, плус аикидо, фул контакт, кејџ фајтинг, курци-палци -- жив чоек ќе изедам бе брат! Али ко ќе застанам пред некоја цура шо ми се свиѓа одма се чворосувам. Чаре? :(
Кога сакаш некој да ти биде спаринг партнер, како настапуваш? Претпоставувам, тоа е нешто како „Еј, ај една спарка, може ли?“

Ако е зафатен или нешто, ќе ти каже „Не сега, иамм уште ова да го довршам и слично“, пак претпоставувам.

Е па исто е и со спротивниот пол: „Еј, ај едно мување, може ли?“

Некои ќе те одбијат, ама некои ќе прифатат. И ете ти тренинг.
--- надополнето: Nov 21, 2011 11:15 AM ---
Не дека нешо верувам али ради радозналост ме копка кој знак ми одговара највише? вага сум ја :D
Ако си машко: онаа типка што сака да ѝ го внесеш пенисот во вагината.
Ако си женско: оној тип што сака да ти го внесе пенисот во вагината.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Стеф, не се сите опуштени дечки со челична самодоверба као тебе. Еве, мене на пример тоа ми е тешко -- се упрпувам и почињам да д`ткам од трема, црвенеам ко булка... Викаш да тренира -- ја се убив од тренирање бе -- у теретана сум секој ден, плус аикидо, фул контакт, кејџ фајтинг, курци-палци -- жив чоек ќе изедам бе брат! Али ко ќе застанам пред некоја цура шо ми се свиѓа одма се чворосувам. Чаре? :(
Ја гледаш девојката како сексуален објект,гледај ја како пријател најнормално.Почни да ја допираш да ја гледаш жената на поинаков начин,како начин на забава и игра.Почни од најнормален муабет и кога ќе видиш дека ќе ја насмееш речи сега треба да се вратам кај другарите и таман кога ќе идеш кај другите сврти се назад и речи и:Еј што ти се плановите вечерва(деновите) можеш да дојдеш со мене на едно интересно место.Последно нешто што ќе ти речам е зашто толку се деваулираш себеси.Кажи ми што една фуфла со гради и со убаво тело е подобра од тебе?
Знае ли аикидо,има ли мозок како тебе?
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ја гледаш девојката како сексуален објект,гледај ја како пријател најнормално.Почни да ја допираш да ја гледаш жената на поинаков начин,како начин на забава и игра.Почни од најнормален муабет и кога ќе видиш дека ќе ја насмееш речи сега треба да се вратам кај другарите и таман кога ќе идеш кај другите сврти се назад и речи и:Еј што ти се плановите вечерва(деновите) можеш да дојдеш со мене на едно интересно место.Последно нешто што ќе ти речам е зашто толку се деваулираш себеси.Кажи ми што една фуфла со гради и со убаво тело е подобра од тебе?
Знае ли аикидо,има ли мозок како тебе?
Ко секогаш одличен совет ;). Од сеа сите девојки ко другарки ќе ги гледам а дури отпосле ќе ги допирам, сам никогаш немаше да ми текне :unsure:. Јас глуп сериозно ги сфаќав а тоа да требало само за забава да ми служат, фала друже (y).

Еве мене сеуште не ми е јасно зашто се деваулирам, неам поим ама си ја прашав една згодна и викам у шо си ти подобра од мене, аикидо знаеш, мозок имаш и не знаеше шо да ми каже, мислам дека вакво нешо никој не и кажал, фасцинирана беше иако се праеше фуфла дека не ме разбрала :). Сеа ќе си чекам да ми се јави па ќе ја поканам на едно интересно место :).
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ова е сериозен проблем.
Мажите генерално се деваулираат и си создаваат некоја лажна вредност за девојката, па сите дисциплини што ги совладале, од џудо до ката, паѓаат во вода кога треба да разговараат со неа. Има ли начин да се издигнеме на нивно ниво и да си ја вратиме самодовербата за да не се изрезилиме од трема кога ќе и пристапиме?
М?
Де ако толку ти е трема да збориш со било која девојка отиди на улица и прашај ја колку е часот.Тука можеш да треснеш некоја глупост или да и речеш колку добар часовник ти е од каде ти е.Почни да разговараш со било која девојка ќе видиш дека за нив тоа е исто како да ја поканиш на танц во дискотека непозната личност.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Ова е сериозен проблем.
Мажите генерално се деваулираат и си создаваат некоја лажна вредност за девојката, па сите дисциплини што ги совладале, од џудо до ката, паѓаат во вода кога треба да разговараат со неа. Има ли начин да се издигнеме на нивно ниво и да си ја вратиме самодовербата за да не се изрезилиме од трема кога ќе и пристапиме?
М?
Доста ДЕваулирање. РЕваулирање! Или можда најбоље -- чисто ЕВАУЛИРАЊЕ. Секад алфа, никад бета. Ја така мислам.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Де ако толку ти е трема да збориш со било која девојка отиди на улица и прашај ја колку е часот.Тука можеш да треснеш некоја глупост или да и речеш колку добар часовник ти е од каде ти е.Почни да разговараш со било која девојка ќе видиш дека за нив тоа е исто како да ја поканиш на танц во дискотека непозната личност.
Многу лесно е да кажеш, тешко е на дело, дај ми мене совет, телото стално ме издава, црвенеам, се тресам, се потам и гласот би дрхти а све тоа се приметува;)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: D31
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Де ако толку ти е трема да збориш со било која девојка отиди на улица и прашај ја колку е часот.Тука можеш да треснеш некоја глупост или да и речеш колку добар часовник ти е од каде ти е.Почни да разговараш со било која девојка ќе видиш дека за нив тоа е исто како да ја поканиш на танц во дискотека непозната личност.
Осеќам дека доста сјачав карактерно и созреав као личност откако почнав да ги применувам твоиве совети. Еве баш сеа и` побарав телефонски број на една цура на ФБ. И почнав од најниското ниво -- здраво, после продолжив со реченицата за криминал и лепота -- Works like magic!
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Многу лесно е да кажеш, тешко е на дело, дај ми мене совет, телото стално ме издава, црвенеам, се тресам, се потам и гласот би дрхти а све тоа се приметува;)
Кај мене исто и плус ми се фаќа гласот, едвај зборам мислам у земја ќе пропаднам, личи лесно ама не е и треба многу вежбање да станеш мајстор ама тешко ми иде :unsure:.

И мене ме интересира советот.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Кај мене исто и плус ми се фаќа гласот, едвај зборам мислам у земја ќе пропаднам, личи лесно ама не е и треба многу вежбање да станеш мајстор ама тешко ми иде :unsure:.

И мене ме интересира советот.
Абе уствари лесно е. Лидерство, спонтаност и продорен поглед. Редоследот е произволен али овие компоненти се основа за успех.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom