Проблем со T-mobile Move Balance

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Значи вака,
Имам T-mobile Move Balance, го имам веќе пола година и денес пред саат време на екранот ми излегува ова: The application HUAWEI Launcher (process com.huawei.launcher2) has stopped unexpectedly. Please try again. И има само една опција а тоа е Force Close. Стискам на неа, 2-3 секунди е ок (не знам за 2-3 секунди дали се вика дека е ок) и пак одново со горната порака...

Целo vreme праам Форс клоус ама неќе да почне да работи како што треба и неќе...

Прашањето ми е: Што може да му е, да не имал некој случајно ваков проблем и како можам да го решам? За 3-4 дена ке одам на одмор а мене ми се покака мобилниот...

Патем ако треба ресет да му праам преку пц:

Како можам да ги зачувам податоците што се на меморијата на телефонот?-Некоја програма...
Како можам да го ресетирам преку пц? Со каква програма можам да се послужам?


П.С. Знам декка не треба за ова да отварам нова тема ама стварно ми се брза па би ги замолил администраторите да не ја преместуваат темава барем 2 дена :)

Со должна почит се Заблагодарувам!
 
В

влијателен

Гостин
Ако можеш некако да влезеш во Апликации и да ги избришеш catch и defaults на лаунчерот.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Јас имам T-Mobile Move и таа порака понекогаш ми излегува.Обично го рестартирам телефонот и после е ок
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Ако можеш некако да влезеш во Апликации и да ги избришеш catch и defaults на лаунчерот.
Од таа пораката ништо не можам да работам, нонстоп излегува.
Само преку пц ако има некоја програма.

Јас имам T-Mobile Move и таа порака понекогаш ми излегува.Обично го рестартирам телефонот и после е ок
А како го ресетираш? Или ке го исклучиш и пак ке го вклучиш?
 
H

-HRO

Гостин
Значи вака,
Имам T-mobile Move Balance, го имам веќе пола година и денес пред саат време на екранот ми излегува ова: The application HUAWEI Launcher (process com.huawei.launcher2) has stopped unexpectedly. Please try again. И има само една опција а тоа е Force Close. Стискам на неа, 2-3 секунди е ок (не знам за 2-3 секунди дали се вика дека е ок) и пак одново со горната порака...

Целo vreme праам Форс клоус ама неќе да почне да работи како што треба и неќе...

Прашањето ми е: Што може да му е, да не имал некој случајно ваков проблем и како можам да го решам? За 3-4 дена ке одам на одмор а мене ми се покака мобилниот...

Патем ако треба ресет да му праам преку пц:

Како можам да ги зачувам податоците што се на меморијата на телефонот?-Некоја програма...
Како можам да го ресетирам преку пц? Со каква програма можам да се послужам?


П.С. Знам декка не треба за ова да отварам нова тема ама стварно ми се брза па би ги замолил администраторите да не ја преместуваат темава барем 2 дена :)

Со должна почит се Заблагодарувам!
Тоа е до ланчерот. Хуавеи Ланчер е багав ланчер и крашува често.
Оди на маркет и симни си го Launcher Pro. Сите проблеми со форс клоус ќе исчезнат и + ќе ти ја убрза работата на телефонот.
 
В

влијателен

Гостин
Од таа пораката ништо не можам да работам, нонстоп излегува.
Само преку пц ако има некоја програма.


А како го ресетираш? Или ке го исклучиш и пак ке го вклучиш?
Кај мене има копче за барање или мени копчето долго притискање и се отвора гугл срч, барај сетингс можеби ќе даде линк до сетингс, и после во апликации, или долго притискање на хоум копчето, кај мене ги дава неодамна отворените и можеби таму го има сетингс.
Најди некој таков заобиколен начин за да влезеш во сетингс,
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Тоа е до ланчерот. Хуавеи Ланчер е багав ланчер и крашува често.
Оди на маркет и симни си го Launcher Pro. Сите проблеми со форс клоус ќе исчезнат и + ќе ти ја убрза работата на телефонот.
Друже, не можам од таа пораката, не ми да дава да го работам телефонот.
Друго чаре?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Друже, не можам од таа пораката, не ми да дава да го работам телефонот.
Друго чаре?
Ај пробај вака.Земи исклучи го телефонот и извади ја батеријата 15 минути.После уклучи го и пробај да симнеш Launcher Pro.Заборавив да кажам јас го имам тој ланчер затоа што тој од телефонот не е како што треба
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Ај пробај вака.Земи исклучи го телефонот и извади ја батеријата 15 минути.После уклучи го и пробај да симнеш Launcher Pro.Заборавив да кажам јас го имам тој ланчер затоа што тој од телефонот не е како што треба
Не се вади батеријата на тој телефон...
 
С

Само Човек

Гостин
Друже, не можам од таа пораката, не ми да дава да го работам телефонот.
Друго чаре?
андр
Значи вака,
Имам T-mobile Move Balance, го имам веќе пола година и денес пред саат време на екранот ми излегува ова: The application HUAWEI Launcher (process com.huawei.launcher2) has stopped unexpectedly. Please try again. И има само една опција а тоа е Force Close. Стискам на неа, 2-3 секунди е ок (не знам за 2-3 секунди дали се вика дека е ок) и пак одново со горната порака...

Целo vreme праам Форс клоус ама неќе да почне да работи како што треба и неќе...

Прашањето ми е: Што може да му е, да не имал некој случајно ваков проблем и како можам да го решам? За 3-4 дена ке одам на одмор а мене ми се покака мобилниот...

Патем ако треба ресет да му праам преку пц:

Како можам да ги зачувам податоците што се на меморијата на телефонот?-Некоја програма...
Како можам да го ресетирам преку пц? Со каква програма можам да се послужам?


П.С. Знам декка не треба за ова да отварам нова тема ама стварно ми се брза па би ги замолил администраторите да не ја преместуваат темава барем 2 дена :)

Со должна почит се Заблагодарувам!
лаучерот има баг, овој што е дефолт ...лаунчер про симни и фураш
нема друг начин кој и да те лаже
--- надополнето: 1 јули 2012 во 17:59 ---
Јас имам T-Mobile Move и таа порака понекогаш ми излегува.Обично го рестартирам телефонот и после е ок
буг има лаунчерот по дефоулт...симни си лаунчер про
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
андр
лаучерот има баг, овој што е дефолт ...лаунчер про симни и фураш
нема друг начин кој и да те лаже
--- надополнето: 1 јули 2012 во 17:59 ---

буг има лаунчерот по дефоулт...симни си лаунчер про
Ама телефонот не можам да го работам...како да го симнам?
 
С

Само Човек

Гостин
не мора про , може и некој друг
 
С

Само Човек

Гостин
Ама телефонот не можам да го работам...како да го симнам?
zadrzi go kopceto za otklucuvanje 10 sek ..ke se restartira.....
i odma a se ukl odi instalirajv
ili preku program na ps instalirr\aj
--- надополнето: 1 јули 2012 во 18:12 ---
Чекај, ланчер за телефонот или за пц ми кажуваш?
za telefon be
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
zadrzi go kopceto za otklucuvanje 10 sek ..ke se restartira.....
i odma a se ukl odi instalirajv
ili preku program na ps instalirr\aj
--- надополнето: 1 јули 2012 во 18:12 ---

za telefon be
За болдираното нешто идеја? Да не знаеш некоја програма?
Другото ништо не иде..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom