А1 Македонија (VIP)

Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Ја земав на еден од броевите оваа 666 тарифа, изгледа има и 4г.
Во салонот нешто викаа дека 4г ќе биле само додатните 3 гб бидејќи биле на промоција на таа тарифа а следните 6 гб би биле 3г што ми нема логика. Некој што ја има оваа тарифа да потврди ?
Се мислам уште еден од броевите да ставам на оваа тарифа.[DOUBLEPOST=1487922742][/DOUBLEPOST]
На сите 9гб имаш 4г ? Како си задоволен од покриеноста ?
Секако дека на сите, како би ти ги поделиле, тоа е невозможно Задоволен сум од покриеноста.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Se sto vi treba za vakvi brzini e telefon koj podrzuva LTE Advanced ili 4G+ na band 1800 i 800 mhz lte (Galaxy S7,iPhone 7, HTC 10, Mi5)
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Se sto vi treba za vakvi brzini e telefon koj podrzuva LTE Advanced ili 4G+ na band 1800 i 800 mhz lte (Galaxy S7,iPhone 7, HTC 10, Mi5)
Ne samo toa tuku i deka zivees, ne e ista brzinata vo gusto naseleno mesto i pustelija, na primer vo nekoe selo mozebi imas eden covek koj si gleda YT, no vo gradot mozebi imas i poveke korisnici prikluceni na baznata stanica, sekako zavisi i vo koj del od denot si priklucen.
 
B

bngj45

Гостин
На баба ми припејд бројот видов во пораки и вика дека бројот е во грејс период само може да и се јавуваат а не да врти дека и онака не се јавува само и се јавуаат,а пред вип и оне заедно да станат знам 100 денари ставаш и цела година ти важи бројот а сеа за 100 денари само 3 месеци ти траело само и сеа да прашам тоа грејс период колку време е и после колку време го исклучуваат бројот?
 
S

staycalm

Гостин
Има некој што бил на One и откако се споија да има 4G? Јас имав некоја глупа логика и надеж дека ќе иам 4G ако сменам картичка и отидов у вип ја сменив, ми дадоа вип картичка а со истиот број и сеа се' што добив е уште 3G, но гратис имам и нестабилен интернет, брзините кога како, во згради често ми снемува целосно интернет..
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Има некој што бил на One и откако се споија да има 4G? Јас имав некоја глупа логика и надеж дека ќе иам 4G ако сменам картичка и отидов у вип ја сменив, ми дадоа вип картичка а со истиот број и сеа се' што добив е уште 3G, но гратис имам и нестабилен интернет, брзините кога како, во згради често ми снемува целосно интернет..
Treba da bide 4G uSim karticka koja ja davaat samo na Postpejd korisnici na VIP.
 
S

staycalm

Гостин
Treba da bide 4G uSim karticka koja ja davaat samo na Postpejd korisnici na VIP.
Зашо ондак тиквата у салон не ми го објасни ова, бар картичката немаше да ја сменам. Откако сменив картичка и се вратив пак и ми вика епа не знам што е работата, и јас велам а само постпејд корисници имаат 4g? И оваа ми вика паа изгледа.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Зашо ондак тиквата у салон не ми го објасни ова, бар картичката немаше да ја сменам. Откако сменив картичка и се вратив пак и ми вика епа не знам што е работата, и јас велам а само постпејд корисници имаат 4g? И оваа ми вика паа изгледа.
Сите се нови таму, старите вработени си отидоа кога ги споија вип и уан и близу
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Зашо ондак тиквата у салон не ми го објасни ова, бар картичката немаше да ја сменам. Откако сменив картичка и се вратив пак и ми вика епа не знам што е работата, и јас велам а само постпејд корисници имаат 4g? И оваа ми вика паа изгледа.
4G може да имаш само ако смениш Vip postpaid тарифен модел.
Vip картичка и вака и така ќе мораш да промениш, бидејќи кај и да е, старите картички нема да бидат во функција: https://www.vip.mk/izvestuvanje
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Site korisnici so ONE sim karticki mozat manualno da izberat VIP mreza i veke nema potreba za nova sim karticka
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Има некој што бил на One и откако се споија да има 4G? Јас имав некоја глупа логика и надеж дека ќе иам 4G ако сменам картичка и отидов у вип ја сменив, ми дадоа вип картичка а со истиот број и сеа се' што добив е уште 3G, но гратис имам и нестабилен интернет, брзините кога како, во згради често ми снемува целосно интернет..
Јас го имав истиот проблем. Телефонот треба да видиш на која фреквенција ти работи на 4г. Vip како Vip ги има фреквенциите на 800 гигахерци и за 4г на 1800 гигахерци. Ако телефонот не ти ја подржува фреквенцијата ке имаш само 2г брзини што е чиста патетика.
http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_4_prime-8263.php Пример овој телефон под network има опциите за 800 гигахерци за 2Г и 1800 за 4г и би работел на ВИп. Најди го твојот телефон на истата страна и ке знаеш за сигурно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom