Папагали (општи дискусии)

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Ако се чеша позади или околу очите тука некаде, нормално е тоа... би требало да му помине, мојов најчесто му требаа по 2-3 дена додека да се стабилизира
Цело се чеша, ама не му излегуваат пердувчиња, онака ко да си се чисти, не знам што прави.
Епа сега ќе излезе дека јас сум крива, сум си дошла дома, па сум му сменила број на фаци што ги гледа секој ден и се пореметил. :D
Фала ти за советите, се надевам дека ќе го оправиме.
 
Ф

Флеш

Гостин
Дечки помогнете ми !!!

Пробувам да му внесам витамини во исхраната но никако нејќе :P:D:ROFLMAO:
IMG_20170222_164655.jpg

Му ја покажав чашава,само кој поглед вади,морав да сликам:LOL: бега одма :LOL: шега беше
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Паκ јас.
Неκни му виκнавме ветеρинаρ на папагалчево, дојде ден поκасно од што го виκнавме, за тоа вρеме папагалчево κо само да си се опρави, пρестана да повρаќа и му се сρеди изметот. Дуρи и си пееше.
Па дојде овој, му смеша нешто со вода и κажа да му туρаме од тоа во водата. Два дена поκасно папагалчево едвај оди, т.е лежи на стомачето цел ден и нема ρамнотежа ниκаκва.
Му се јавивме паκ, ни κажа деκа му тρебало вρеме да се опρави. Ај што сум ептен ρазочаρана од тоа што поима си немаат за ваκви птици, туκу и ме се замаρаат.
Дали е можно да му е полошо од леκот? Да му даваат или не? Или да не е нешто посеρиозно.
 
Член од
5 март 2013
Мислења
253
Поени од реакции
282
Паκ јас.
Неκни му виκнавме ветеρинаρ на папагалчево, дојде ден поκасно од што го виκнавме, за тоа вρеме папагалчево κо само да си се опρави, пρестана да повρаќа и му се сρеди изметот. Дуρи и си пееше.
Па дојде овој, му смеша нешто со вода и κажа да му туρаме од тоа во водата. Два дена поκасно папагалчево едвај оди, т.е лежи на стомачето цел ден и нема ρамнотежа ниκаκва.
Му се јавивме паκ, ни κажа деκа му тρебало вρеме да се опρави. Ај што сум ептен ρазочаρана од тоа што поима си немаат за ваκви птици, туκу и ме се замаρаат.
Дали е можно да му е полошо од леκот? Да му даваат или не? Или да не е нешто посеρиозно.
За каков лек се работи?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
За каков лек се работи?
Моите мислат дека е витамин А со нешто друго, така запамтиле, јас не бев кога дојде ветеринарот и не сум сигурна што точно ставил.
Викаат дека вчера и денес е подобро, веќе не лежи на стомак и си оди нормално, ама пак не е на ниво од пред да се разболи.
 
Член од
5 март 2013
Мислења
253
Поени од реакции
282
Моите мислат дека е витамин А со нешто друго, така запамтиле, јас не бев кога дојде ветеринарот и не сум сигурна што точно ставил.
Викаат дека вчера и денес е подобро, веќе не лежи на стомак и си оди нормално, ама пак не е на ниво од пред да се разболи.
Ќе се опорави..му треба одмор и добар сон..папагалите се лечат со спиење
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Моево веќе недела дена не збори, претходно беше ко навиен кај и да застанеше само збореше. Минатиот понеделник само ај чао викаше и ништо друго, вчера завчера додаде уште некој збор, многу ми е чудно. Си јаде нормално, си лета нормално, може малце повеќе спие од претходно.
 
Член од
5 март 2013
Мислења
253
Поени од реакции
282
Моево веќе недела дена не збори, претходно беше ко навиен кај и да застанеше само збореше. Минатиот понеделник само ај чао викаше и ништо друго, вчера завчера додаде уште некој збор, многу ми е чудно. Си јаде нормално, си лета нормално, може малце повеќе спие од претходно.
Можеби од времево е..
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
zdr nov sum na forumov.. pred 2,3 meseci kupiv nimfa neznaese devojkata od petshopot da mi kazit pol,pa den denes neznam so e,, sigurno nekoj od vas vi mozel da mi pomogne da doznam dali e masko ili zensko.. fala odnapred,,pozz :)
 
Член од
5 март 2013
Мислења
253
Поени од реакции
282
zdr nov sum na forumov.. pred 2,3 meseci kupiv nimfa neznaese devojkata od petshopot da mi kazit pol,pa den denes neznam so e,, sigurno nekoj od vas vi mozel da mi pomogne da doznam dali e masko ili zensko.. fala odnapred,,pozz :)
Имаш на гугл сликовито објаснето како се распознава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom