Fantasy Premier League 2016/17

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Фатив чекор сега, после првите 10 катастрофални кола кога не можев ни до 50 поени да стигнам.

84, 51, 67 и сега 76 поени (со активирана вајлд карта).
Криво ми е, можев и повеќе да освојам. Во една комбинација ги имав и Антонио, Али и Крауч, а завршив со 2ки на нивно место.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Мислам дека ќе има пцуење по играчи.
Па нека му ја мислат Али, Хазард, Санчез и Коста. Од другиве не ни очекувам нешто поише, намерно одбрав ваква просечна одбрана, до сега што ако ги имав Клајн, Алонсо и Вокер плус Де Геа на гол кога не можев да мрднам од 40 поени у просек.

Горе доле сите се стандардни, од 12 различни тимови имам играчи, дупликати само од Челзи, Тотенхем и ВБА како најјаки екипи у лигава :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Па нека му ја мислат Али, Хазард, Санчез и Коста. Од другиве не ни очекувам нешто поише, намерно одбрав ваква просечна одбрана, до сега што ако ги имав Клајн, Алонсо и Вокер плус Де Геа на гол кога не можев да мрднам од 40 поени у просек.

Горе доле сите се стандардни, од 12 различни тимови имам играчи, дупликати само од Челзи, Тотенхем и ВБА како најјаки екипи у лигава :D
Превземам ризик место по играчите, по мене да пцуеш :P

Јас го земав Крауч кога активирав вајлдкарта, но пред да почне колото го продадов (иако 10тина поени донесе тогаш).
За овие кола можда е добар, Бони и Диуф играат Африкански куп. Но од следниот месец се враќаат, плус го купија и Берахино.
Четворица напаѓачи имаат, а од нив само еден е стартер :D Ако останат на таа формација, често ќе седи на клупа.

Проблемот е што е многу ефтин и ако сакаш да го смениш мораш уште некого да продадеш.


Ако мислиш дека со тројца јаки во средина и двајца во напад ќе земаш добри поени, играј така. Со среќа :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Превземам ризик место по играчите, по мене да пцуеш :P

Јас го земав Крауч кога активирав вајлдкарта, но пред да почне колото го продадов (иако 10тина поени донесе тогаш).
За овие кола можда е добар, Бони и Диуф играат Африкански куп. Но од следниот месец се враќаат, плус го купија и Берахино.
Четворица напаѓачи имаат, а од нив само еден е стартер :D Ако останат на таа формација, често ќе седи на клупа.

Проблемот е што е многу ефтин и ако сакаш да го смениш мораш уште некого да продадеш.


Ако мислиш дека со тројца јаки во средина и двајца во напад ќе земаш добри поени, играј така. Со среќа :D
Да да, ќе го сменам со Диоманде коа ќе седне на клупа башка и секое коло праам трансфери така да неам гајле. :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Кај што ги земал Флечер и Керик, па и Диоманде сака да го купи. Рак ми даде составов.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.312
23 поени имам на клупа :(

Ама на терен имам 102 поена :')
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Ван Дајк у 56-та минута се повреди и ми скрати клин-шит :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom