Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2014
Мислења
36
Поени од реакции
23
Zdravo na site deneska mi se smeni statusot od По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.Vo Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија


Interviju 7.12.2015 na finalna bev od 3.11.2016 i deneska uvazena so dokumenti od cicko mi b.g pasos Br.8**2
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Дрaги мoи кoнечнoooooo денес ми се смени статусот вo пoлoжителнo стaнoвиште. Предстoи укaз oд вицепрезидентoт. Сo свидетелствo oд дедo бр 82.../2015. Ви пoсaкувaм нa сите пoзитивно мислење и укaзи дa си дoчекaте. Благодарам дo сите дoбрoнaмерни сoвети нa членовите нa фoрумoв и нa Р. Бугарија . Вредеше другaри oвaa бoрбa и немoјте дa губите нaдеж.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Дрaги мoи кoнечнoooooo денес ми се смени статусот вo пoлoжителнo стaнoвиште. Предстoи укaз oд вицепрезидентoт. Сo свидетелствo oд дедo бр 82.../2015. Ви пoсaкувaм нa сите пoзитивно мислење и укaзи дa си дoчекaте. Благодарам дo сите дoбрoнaмерни сoвети нa членовите нa фoрумoв и нa Р. Бугарија . Вредеше другaри oвaa бoрбa и немoјте дa губите нaдеж.
ooooo cestito prijatele so ubavo da si go koristis bese eden od najaktivnite na forumov pozzz se najdobro
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
21
Поени од реакции
5
Ke mi kaze li nekoj koj broj kade se pisuva pri proverka,do denes znaev deka se pisuva prvo toj noviot broj na pr 13241/2013 a dole toj sto e ckrtnat pr. 6078/2013,i celo vreme lipsvat dani mi pisuvase,se mislev deka znaci deka nedostasuvaat dok,koga deneska pravam muabet so eden decko,a inaku retko proveruvam duri i se otkazav oti ovoj ne ja brka rabotata kako so treba i mi kazuva deka greska e brojot,obratno sum go pisuval,probav gi zameniv i gledam pisuva (Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија)...Inaku imam poddadeno dok od 2013,kazete mi kako tocno se pisuva,posto mi se imase smeneto statusot i pred toa kako so pisuvav,ima li nekoja promena nesto ili so e rabotava?
 

UniqueM

dreamer
Член од
30 јули 2014
Мислења
71
Поени од реакции
20
Дечки предмет од 2013 , меѓутоа по друг основ веќе некое време е надвор од МК и нема проверено статус, и сеа на страната за проверка бара ПИН а не знаеме што треба да се внесе.. треба да бараме некој дополнителен број? Инаку е 55**/2013
Фала ви многу
А некој да се најдеше да ми одговореше? Сеуште се надевам ќе се најде таква душа :)
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Дали страната нешто не им работи? ми вика молја изчакаите и ништо не ми покажува?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom