Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Препорачајте добар Fat Burner што можам да го уклопам со моето темпо на живот . Значи со време ептен сум кнап и неможам редовно да одам во теретана,плус овдека каде што живеам посетувањето на теретана е многу скапо,и обавезно треба да работиш со тренер,што е екстремно скапо.Околу 500 евра месечно,пари што неможам туку така да ги одвојам,а сам не ми се занимава,затоа што ке се искривам,и контраефект ке имам,Максимално можам да одам на базен 3 пати у неделата,и да пешачам до работа,околу 1 час.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
Препорачајте добар Fat Burner што можам да го уклопам со моето темпо на живот . Значи со време ептен сум кнап и неможам редовно да одам во теретана,плус овдека каде што живеам посетувањето на теретана е многу скапо,и обавезно треба да работиш со тренер,што е екстремно скапо.Околу 500 евра месечно,пари што неможам туку така да ги одвојам,а сам не ми се занимава,затоа што ке се искривам,и контраефект ке имам,Максимално можам да одам на базен 3 пати у неделата,и да пешачам до работа,околу 1 час.
и шо очекуваш дека ќе добиеш со Fat Burnero-от без никаква физичка активност ? :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.657
Поени од реакции
34.948
Препорачајте добар Fat Burner што можам да го уклопам со моето темпо на живот . Значи со време ептен сум кнап и неможам редовно да одам во теретана,плус овдека каде што живеам посетувањето на теретана е многу скапо,и обавезно треба да работиш со тренер,што е екстремно скапо.Околу 500 евра месечно,пари што неможам туку така да ги одвојам,а сам не ми се занимава,затоа што ке се искривам,и контраефект ке имам,Максимално можам да одам на базен 3 пати у неделата,и да пешачам до работа,околу 1 час.
Во која држава е задолжително во теретана да вежбаш со персонален тренер?
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Во која држава е задолжително во теретана да вежбаш со персонален тренер?
Немора да вежбам со тренер,никој не ме обврзува да најмам професионален тренер.Али прво ако отидам сам да се занимавам,не ги знам вечбите,не знам програма и комбинации.А да застанам на трака да трчам сум 130 кила,колена и зглобови ви им ебал матер!
и шо очекуваш дека ќе добиеш со Fat Burnero-от без никаква физичка активност ? :)
зашто без никаква,ете напишав,дека би можел секој ден да пешачам до работа,околу 1 шас,и да посетувам базен по три пати у неделата по 1 час!
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.657
Поени од реакции
34.948
Немора да вежбам со тренер,никој не ме обврзува да најмам професионален тренер.Али прво ако отидам сам да се занимавам,не ги знам вечбите,не знам програма и комбинации.А да застанам на трака да трчам сум 130 кила,колена и зглобови ви им ебал матер!

зашто без никаква,ете напишав,дека би можел секој ден да пешачам до работа,околу 1 шас,и да посетувам базен по три пати у неделата по 1 час!
Додека не ја средиш исхраната нема да имаш никаков ефект, залудно ќе биде било кој топач.
Инаку не ти треба и за таму тренер, имаш на youtube милион видеа од професионалци како да ги изведуваш вежбите, полека со мали тежини ќе си ги учиш вежбите и ќе си правиш кардио, пливањето ти е супер да го вклопиш во целата рутина и пешачењето, али со пешачење до работа лека полека не очекувај да трошиш нешто посбно калории.
Animal Cuts од универзал ти се добар топач, али без средена исхрана пак ќе ти повторам џабе ќе ги земеш.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
зашто без никаква,ете напишав,дека би можел секој ден да пешачам до работа,околу 1 шас,и да посетувам базен по три пати у неделата по 1 час!
друже за да имаш било каква придобивка од тој фет брнерот, најпрво ти треба средена исхрана (шо најверојатно ја немаш поради обврските), ти треба диета (најверојатно го бараш за слабеење) и ти треба вежбање ама машко вежбање... пешачење и вежбање не се исти работи, ова од искуство ти го кажувам... пливањето е океј, одлична активност е ама ти сигурно не пливаш по 1 саат :) зашо ако пливаш по 1 саат не ти треба фет брнер :) е сеа коа овие 3-4 услови би биле исполнети тогаш фет брнерот треба да ти дојде као јагода на шлагот, односно да ти помогне за шо побрзо да ги согориш мастите.. без еден од овие 3-4 услови џабе си фрлаш пари ...
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Во која држава е задолжително во теретана да вежбаш со персонален тренер?
Немора да вежбам со тренер,никој не ме обврзува да најмам професионален тренер.Али прво ако отидам сам да се занимавам,не ги знам вечбите,не знам програма и комбинации.А да застанам на трака да трчам сум 130 кила,колена и зглобови ви им ебал матер!
и шо очекуваш дека ќе добиеш со Fat Burnero-от без никаква физичка активност ? :)
зашто без никаква,ете напишав,дека би можел секој ден да пешачам до работа,околу 1 шас,и да посетувам базен по три пати у неделата по 1 час!
друже за да имаш било каква придобивка од тој фет брнерот, најпрво ти треба средена исхрана (шо најверојатно ја немаш поради обврските), ти треба диета (најверојатно го бараш за слабеење) и ти треба вежбање ама машко вежбање... пешачење и вежбање не се исти работи, ова од искуство ти го кажувам... пливањето е океј, одлична активност е ама ти сигурно не пливаш по 1 саат :) зашо ако пливаш по 1 саат не ти треба фет брнер :) е сеа коа овие 3-4 услови би биле исполнети тогаш фет брнерот треба да ти дојде као јагода на шлагот, односно да ти помогне за шо побрзо да ги согориш мастите.. без еден од овие 3-4 услови џабе си фрлаш пари ...
Послем сообраќајка сум,затоа сум стигнат до 130, 6 месеци у гипс. Диета држам,колку што можам,не јадам благо,леб,мрсно.Пливам по 50 минути без престан.Ако се запнам и до 1.20ч мислам дека ке издржам.Токму и затоа прашав за фет брнер.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Fat burner само ќе ти сјебе притисок и срцебиење на таа тежина - ќе го мачиш срцето. Нема држам диета колку што можам - или држиш или се заебаваш.

Среди исхрана, едуцирај се за калории макро и микро нутритивни вредности и килограмите сами ќе паднат.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
Послем сообраќајка сум,затоа сум стигнат до 130, 6 месеци у гипс. Диета држам,колку што можам,не јадам благо,леб,мрсно.Пливам по 50 минути без престан.Ако се запнам и до 1.20ч мислам дека ке издржам.Токму и затоа прашав за фет брнер.
братче знаеш како викаат Рим не бил изграден за еден ден :) трпение спасение не ти требаат никакви брнери никакви глупости, пливај си колку шо мојш повеќе, па и секој ден ако мојш... пробај трчкај по малку, само пази не претерувај зашо на таа тежина мака со колената и зголобовите ќе почниш да имаш.. среди си ја исхраната колку шо можеш... btw тоа, не јадам леб, мрсно, благо, не јадам после 20 сатот не е диета :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.657
Поени од реакции
34.948
Немора да вежбам со тренер,никој не ме обврзува да најмам професионален тренер.Али прво ако отидам сам да се занимавам,не ги знам вечбите,не знам програма и комбинации.А да застанам на трака да трчам сум 130 кила,колена и зглобови ви им ебал матер!

зашто без никаква,ете напишав,дека би можел секој ден да пешачам до работа,околу 1 шас,и да посетувам базен по три пати у неделата по 1 час!

Послем сообраќајка сум,затоа сум стигнат до 130, 6 месеци у гипс. Диета држам,колку што можам,не јадам благо,леб,мрсно.Пливам по 50 минути без престан.Ако се запнам и до 1.20ч мислам дека ке издржам.Токму и затоа прашав за фет брнер.
За ова болдираното и сам си свесен гледам, не треба да седне некој и да ти го каже истото, ако не можеш да одиш на траката имаш статичен точак исто имаш орбитрек, по 20 минути и на едното и на другото немаш мака ниту ќе оштетиш било што на тебе, со тек на време ќе се качиш и на степер и на траката.
Исто и за останатите вежби, денес писмен човек што има мака со прекумерна тежина може да си бара само изговори зошто и како не почнува да вежба или дека мора да почне со тренер, мене ми е јасно дека тренерите ќе ти скратат многу работи и ќе те спасат да не одиш во ќорсокак, али ако немаш финансии можеш и самиот да се едуцираш за основите, еднаш ќе погрешиш, втор пат ќе погодиш и ќе го исправиш патот.
Е сега, или имаш дисциплина и застануваш здраво со исхрана и вежбање или не се лажи себеси со топачи и приказни дека ќе сјебеш колена, луѓе без раце и нозе успеваат да направат тело од соништата, а не пак човек кој ги има сите екстремитети.

Ако ти си добар пливач не ти ни треба теретаната, оди три пати по саат квалитетно пливање и пешки до работа, плус среди ја исхраната и јас ти гарантирам дека до лето ќе си 30кг помалку, без никакво оштетување на колена, зглобови и слично, истите може да ги оштетиш ако си поседиш со таа килажа уште некое време.
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
Послем сообраќајка сум,затоа сум стигнат до 130, 6 месеци у гипс. Диета држам,колку што можам,не јадам благо,леб,мрсно.Пливам по 50 минути без престан.Ако се запнам и до 1.20ч мислам дека ке издржам.Токму и затоа прашав за фет брнер.
Земи си л-карнитин и пред пливање\вежбање мавај го, ама како што викат дечкиве тука ако немаш средено исхрана или ке немаш ефект или ке имаш ама тој брзо го снема
значи
1) Средуваш исхрана (најбитното)
2) Вежбање редовно
3) Профит
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
54
Поени од реакции
73
Извинете не се разбирам многу од суплементи ама да прашам само нешто
Креатин доколку земам, што ќе се промени?
Сакам исто да останам како што сум само малце стомачни да се познаваат. Би ми помогнало тоа или нешто друго?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.657
Поени од реакции
34.948
Извинете не се разбирам многу од суплементи ама да прашам само нешто
Креатин доколку земам, што ќе се промени?
Сакам исто да останам како што сум само малце стомачни да се познаваат. Би ми помогнало тоа или нешто друго?
Креaтин немa дa ти нaпрaви стoмaчни, хрaнaтa и тренингoт требa дa ги средиш, креaтинoт мoже дa ти дaде мaлку силa и вoлумен.
Дa не мислиш КАРНИТИН?
Aкo мислеше нa Л-КАРНИТИН тoгaш ДА, ќе имaш бенефит, нo сaмo aкo е испoлнет услoвoт сo хрaнaтa и тренингoт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom