WTA тенис - општа дискусија

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Од овие тенис веќе не чекај.
:aplauz:
Хмм напротив, Вознјацки баш во последно почна да игра феномелано. Не рекле џабе тешко е кај жениве да ја најдиш вистинската формула, на било кое поле. :D
 
B

Blade Torch

Гостин
Хмм напротив, Вознјацки баш во последно почна да игра феномелано. Не рекле џабе тешко е кај жениве да ја најдиш вистинската формула, на било кое поле. :D
A и Циби исто. Стај гз на инстаграм, лапај лајкови, играј како луда на терен. Од чудни мисли е воден женскиот ум.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Назад кон победите. Плескај си батоооо!
Да не јадам гомна, ама 25.000$ турнир. :D Плус на земја, океј нека ги нижи, меѓутоа и требаат турнири и победи на тврда подлога непосредно пред АО.
 
B

Blade Torch

Гостин
Да не јадам гомна, ама 25.000$ турнир. :D Плус на земја, океј нека ги нижи, меѓутоа и требаат турнири и победи на тврда подлога непосредно пред АО.
Па уште на Ерајдин да не ја победи. Немаше тепано оддамна, нека трча таму нека се радува малце. И утре игра против лесна противничка со која не смее да помисли да изгуби. Ама чим игра Воскобоева на турнирот тешко да освои :pos:
 
B

Blade Torch

Гостин
Ооо Ѓорчевска дрвооо, од Паолини изгуби бе :pos: Колку пати ја имам фаќано оваа контра, има губено од тешки аматерки. Ако успее некогаш да стигне прво коло Роланд Гарос и е премија.

П с Лине поздрав ако читаш, со тебе сме :cool:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.308
Ништо, падна ептен у форма крај на годинава, психички на одмор отиде...не ќе е лошо и физички да си отиде на одмор, па да се спреми за АО
 
L

Löwe

Гостин
Мести бе гнидата, не е прв пат да изгуби меч по добиен прв сет со аматерка. Еднаш изгуби 61 16 0 6 џа да наредниот ден да објави слика од свадба. Значи знаејќи дека е на свадба си зема без макс прв сет о после лаганица ги изгуби. А скоро беше ова пред околу месец дена.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.308
Мести бе гнидата, не е прв пат да изгуби меч по добиен прв сет со аматерка. Еднаш изгуби 61 16 0 6 џа да наредниот ден да објави слика од свадба. Значи знаејќи дека е на свадба си зема без макс прв сет о после лаганица ги изгуби. А скоро беше ова пред околу месец дена.
....те падна на спортска a? :D
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
wikipedia напиша:
2016 Battle of Surfaces
Another Spanish exhibition with the same name will be held on 2 December 2016, this time between local native Garbiñe Muguruza and Russian Maria Sharapova. It will take place in Madrid's Caja Mágica tennis complex. This exhibition will also be held on a court with a half-grass and half-clay surface.
Имав пишано и пред месец и пол за овој меч, информацијата на wikipedia се уште стои дека денес треба да се игра мечот. После првичните информации, никој портал не објави за овој меч.....
Дали се работи за лажна тревога или нешто сосема друго, не знам. На instagram профилите како што гледам, и Шарапова и Мугуруза се некаде у пм низ светот... :pos:

EDIT :
upload_2016-12-2_15-14-26.png
Сето ова било откажано 2 дена после официјализацијата....

upload_2016-12-2_15-15-34.png
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Во саботата, на 10ти декември Лина играла квалификации за турнирот во Дубаи, вреден 100.000$. Пораз уште во првото квалификациско коло од Agnes Bukta (382 WTA), 7-5 1-6 7-5.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom