Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Дечки кои има/имал Galaxy A5 2016 да сподели искуства за телефонов...планирам да го земам па би бил благодарен ако пише некој :)

Поздрав
 
B

BooBojan

Гостин
Iphone 7 vs iphone SE vs Google Pixel.

Знам дека последниов сеуште не е во продажба ама можеби во наредните 3-4 месеци ќе пробам да се подновам со телефон, па сега засега овие ми се фаворити...


Секоја сугестија и мислење ми е добредојдено.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Iphone 7 vs iphone SE vs Google Pixel.

Знам дека последниов сеуште не е во продажба ама можеби во наредните 3-4 месеци ќе пробам да се подновам со телефон, па сега засега овие ми се фаворити...


Секоја сугестија и мислење ми е добредојдено.
Нормално iPhone 7, зошто побогу SE при 7-цава. За Пикселот на Гугл не би можело да се каже ништо, секое мислење е собрано од онлајн рецензии.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Iphone 7 vs iphone SE vs Google Pixel.

Знам дека последниов сеуште не е во продажба ама можеби во наредните 3-4 месеци ќе пробам да се подновам со телефон, па сега засега овие ми се фаворити...


Секоја сугестија и мислење ми е добредојдено.
Ајфон 7 се разбира ,а ајфон SE батали замени со ајфон 6s тоа е подобар


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
Htc 10, galaxy s7 ili g5?
Koj naj smooth raboti, batalete video revjua me interesira mislenje na korisnici[DOUBLEPOST=1478259348][/DOUBLEPOST]Htc 10, galaxy s7 ili g5?
Koj naj smooth raboti, batalete video revjua me interesira mislenje na korisnici
 
Последно уредено:

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Huawei Y5 II - Ваши размислувања, совети?

Фала однапред :)
 
L

Löwe

Гостин
Htc 10, galaxy s7 ili g5?
Koj naj smooth raboti, batalete video revjua me interesira mislenje na korisnici[DOUBLEPOST=1478259348][/DOUBLEPOST]Htc 10, galaxy s7 ili g5?
Koj naj smooth raboti, batalete video revjua me interesira mislenje na korisnici
На ЛЏ г3ките им беа тотален промашај. А дали проблемите им се средени во г4 и г5ките тоа не знам...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Htc 10, galaxy s7 ili g5?
Koj naj smooth raboti, batalete video revjua me interesira mislenje na korisnici[DOUBLEPOST=1478259348][/DOUBLEPOST]Htc 10, galaxy s7 ili g5?
Koj naj smooth raboti, batalete video revjua me interesira mislenje na korisnici
Според мене ХТЦ 10 пo-smooth работи и не е баш доста брз како S7 (мала разлика) а камерата кај s7 е подобар ако ти значи нешто за камерата, а LG батали.


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Htc 10, galaxy s7 ili g5?
Koj naj smooth raboti, batalete video revjua me interesira mislenje na korisnici[DOUBLEPOST=1478259348][/DOUBLEPOST]Htc 10, galaxy s7 ili g5?
Koj naj smooth raboti, batalete video revjua me interesira mislenje na korisnici
s7 go rabotam, lg g5 imav dve nedeli pa se prefliv na s7... :) znaci razlikata vo brzinata e vo milisekundi, mada niti lg5 niti s7 ednas nemaat zakoceno ili secnato, tolku mala razlika vo otvoranje na strani, igri i ostanato nema da zabelezis posto stanuva zbor za flag ship modeli, dokolku se raboti za kamerata, lg g5 ima dual kamera koja pravi wide angle sliki koi se impresivni, impresivni se i slikite slikani samo so edna kamera no koga ke zumiras im se kako vodeni boi slikano, znaci nema ostrina.... od druga strana kamerata na s7 e pojaka, poostra slika podobra za vecerni slikanja, no koga slika lica kako da gubi od ostrina i gi mazni... htc10 ne sum go rabotel, ama i ne bi go rabotel, razgledaj go i p9 jas imav p8 i bev mnogu zadovolen....
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Добар е 950 ама во МК најпопуларни се Андроид и iOS кај ајфон и види на ЈуТуб има многу ревјуа и ќе знаеш.
Баш поради тоа, сакам да сменам малце и да пробам Виндоус 10. :)

Само ме интересираше телефончево, гледам има добра камера, дисплеј, батерија...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom