PayPal (официјална тема)

S

staycalm

Гостин
Е тоа навистина е прав ќорсокак.

Единствено што можам да ти препорачам, е ако имаш пари на PayPal сметката, купи нешто и продај го кога ќе ти пристигне во Македонија.

Купи по некои ситнурии, на пример оригинални видео игри за конзоли - PlayStation 4 и Xbox One, гејмерски мауси и тастатури, звучници и слично, па огласувај ги.

Но да те предупредам дека нема лесно да ги продадеш доколку се многу скапи, како за почеток не подлежат на гаранција во Македонија бидејќи се купени од странство, а од искуствата на мои пријатели кои се занимаваат со ваквиот бизнис, морам да ти потенцирам дека може да потраат месеци додека да најдеш купувачи.
Абе у пм.
Една добра ствар не се случи откако воведоа пејпал у мкд
 
S

staycalm

Гостин
А некоја опција парите од Пејпал да ги испратиш на друг акаунт на друг сајт шо располага со пари па после да ги префрлиш од тој на сметка, не постои нели :D
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Не. Документи ми бараат
Нема врска тоа што ти бараат документи, може да примаш пари и покрај тоа.
Тоа е автоматска порака која им се појавува на сите кои ќе се приближат до лимитот, игнорирај ја пораката, но внимавај да не го надминеш лимитот, ако го надминеш ќе те блокираат.
После една година кога ќе ти го обноват лимитот пораката автоматски ќе исчезне.[DOUBLEPOST=1469234425][/DOUBLEPOST]
Значи не можам да направам друг словенски акаунт, пробав со 3 картички до сега. Моја нова, на татко ми и на другарка ми. Цело време ми вика This card can't be linked или ватевр и да пишуваше. Ваљда препознава дека е македонска банка а акаунт словенски
Некаде ја грешиш процедурата.
 
S

staycalm

Гостин
Нема врска тоа што ти бараат документи, може да примаш пари и покрај тоа.
Тоа е автоматска порака која им се појавува на сите кои ќе се приближат до лимитот, игнорирај ја пораката, но внимавај да не го надминеш лимитот, ако го надминеш ќе те блокираат.
После една година кога ќе ти го обноват лимитот пораката автоматски ќе исчезне.[DOUBLEPOST=1469234425][/DOUBLEPOST]
Некаде ја грешиш процедурата.
upload_2016-7-23_2-48-44.png
Прилично сум сигурен дека не грешам ништо, пробај да направиш, ќе видиш дека нема да успее[DOUBLEPOST=1469235514][/DOUBLEPOST]Добро, сериозно е ова? :D Вчера пробав со 2 различни картички, различни банки, различно све, не ми успеа да направам акаунт и да поврзам картичка, сега успеав :D :D
 
Последно уредено од модератор:
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Прегледај го приврзокот 152798
Прилично сум сигурен дека не грешам ништо, пробај да направиш, ќе видиш дека нема да успее[DOUBLEPOST=1469235514][/DOUBLEPOST]Добро, сериозно е ова? :D Вчера пробав со 2 различни картички, различни банки, различно све, не ми успеа да направам акаунт и да поврзам картичка, сега успеав :D :D
Успева 100%, пред два дена му отворив на братми.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Јас не можам никако да се логирам на словениа никако не ми дава да влеазам security check ми прај проблем и сеа незнам дали да му пишам пошо ќе ми бараат сигурно документи?
 
Член од
21 август 2015
Мислења
71
Поени од реакции
28
Јас не можам никако да се логирам на словениа никако не ми дава да влеазам security check ми прај проблем и сеа незнам дали да му пишам пошо ќе ми бараат сигурно документи?
Ај смени си лозинка. Појди на ја заборавив лозинката.
 
Член од
21 август 2015
Мислења
71
Поени од реакции
28
Пробав пак исто е :) ни преку мобилен ни преку ништо не можи да го верифицирам.
Сигурно може, испробано. На почеток кога ќе се логираш, кликни долу на ја забаравив лозинката, потоа следи ги чекорите за ресетирање и ќе можеш да се најавиш. Не пробувај да се најавиш со старата, смени ја пред да влезеш на страницата за Security Check.
И ако ти бараат лична карта, испрати им и толку. ;) Нема што, земјата ми е Словенија, а плаќам трошоци како за Македонија. Знаат и не им е гајле.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Сигурно може, испробано. На почеток кога ќе се логираш, кликни долу на ја забаравив лозинката, потоа следи ги чекорите за ресетирање и ќе можеш да се најавиш. Не пробувај да се најавиш со старата, смени ја пред да влезеш на страницата за Security Check.
И ако ти бараат лична карта, испрати им и толку. ;) Нема што, земјата ми е Словенија, а плаќам трошоци како за Македонија. Знаат и не им е гајле.
Пробав денес да го отворам се отвори се без проблем само ја избришав таа сметка ја оставив на Македонија .
 
Член од
11 август 2013
Мислења
25
Поени од реакции
5
Направив словенски paypal со visa electron од NLB тутунска пред една недела но не можам да примам пари од сајтот каде работам.Oд сајтот ја добив оваа порака:

Hello
We have tried to pay you but this is the message we get.

This recipient accepts PayPal payments only through their website. To complete this payment, please go to their website and follow their instructions, or email the recipient for instructions.

Please give us a paypal email that works.


Што значи ова како да ја оправам работа да можам да примам пари?Почетник сум и прв пат го работам ова.
Please help me :/
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Напиши каде работиш и можеби некој ќе може да ти помогне, вака тешко.
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Може ли да се примаат пари преку PayPal на сметка од Македонија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom