Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
30 декември 2014
Мислења
97
Поени од реакции
65
Не га гаѓа него намана му, ама пред тој изедева некој пендрак и ја да ме тепа некој ќе му врату...

Да га е гаѓаја ќе едеше ќутек не га ни тепасва њега ни после кд дојде да га одбрани другара му.
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
Морам да се сложу дека Кумани како навивачка група која треба да биде тај што ќе гу дигне атмосферу у целу салу, овуј годину бесва на много ниско ниво. Овија Кумани и Кумани од пред некоју годину разлика у светлосне године, штета што не се задржа тај стара гарда на Кумани од пред некоју годину, стварно бесва навивачи за респект!

Да не ме сфатите погрешно, свака част и на овија момци ама некако лош ги избор на песне и слично
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Да се одгледа снимак од утакмицу Галата-Фенер, заврши 3/4 и навијачи на Галату почнасва да дивљав и улете све што може у терен, повлечесва се екипе очисти се терен смири се тензија, и екипе се вратисва на паркет...

Чудо тија њини специјалци не тепав како овија наши...

Значи тамо кошарка се играла за навивачи и да победи подобар, ништо не разбирав какви ќуские су, ало играјте пред празну салу!!!!
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Да се одгледа снимак од утакмицу Галата-Фенер, заврши 3/4 и навијачи на Галату почнасва да дивљав и улете све што може у терен, повлечесва се екипе очисти се терен смири се тензија, и екипе се вратисва на паркет...

Чудо тија њини специјалци не тепав како овија наши...

Значи тамо кошарка се играла за навивачи и да победи подобар, ништо не разбирав какви ќуские су, ало играјте пред празну салу!!!!
:D Епа ја кд викам дека може да се продужи, абе на милион утакмице сам бија куде се е гаѓало и улазало у терен - на пуно не се е празнила сала. Не беше толко страшно колко што га направисва пичке од МЗТ кд одма после тој отрчасва у соблекувално а никој не ги погоди. Али јебига, судие одлучуев како ќе продужи - изгледа овија у Турску не су корумпирани и наклонети кон едн тим.[DOUBLEPOST=1464540705][/DOUBLEPOST]
Да се одгледа снимак од утакмицу Галата-Фенер, заврши 3/4 и навијачи на Галату почнасва да дивљав и улете све што може у терен, повлечесва се екипе очисти се терен смири се тензија, и екипе се вратисва на паркет...

Чудо тија њини специјалци не тепав како овија наши...

Значи тамо кошарка се играла за навивачи и да победи подобар, ништо не разбирав какви ќуские су, ало играјте пред празну салу!!!!
:D Епа ја кд викам дека може да се продужи, абе на милион утакмице сам бија куде се е гаѓало и улазало у терен - на пуно не се е празнила сала. Не беше толко страшно колко што га направисва пичке од МЗТ кд одма после тој отрчасва у соблекувално а никој не ги погоди. Али јебига, судие одлучуев како ќе продужи - изгледа овија у Турску не су корумпирани и наклонети кон едн тим.
 
Член од
22 мај 2016
Мислења
15
Поени од реакции
13
Морам да се сложу дека Кумани како навивачка група која треба да биде тај што ќе гу дигне атмосферу у целу салу, овуј годину бесва на много ниско ниво. Овија Кумани и Кумани од пред некоју годину разлика у светлосне године, штета што не се задржа тај стара гарда на Кумани од пред некоју годину, стварно бесва навивачи за респект!

Да не ме сфатите погрешно, свака част и на овија момци ама некако лош ги избор на песне и слично
Другар тија стара гарда што ги збориш ти такви нема, КУМАНИ су тија исти овија неколко године, само што се исчистисва од свакакви навивачи, сг су онија прави што су туј за свој клуб, а не за противнички клуб. песме су исти сви овија године само што се додадева 2-3 нови, бољи песме и нема такв ни е дијалект, скоро сви песме су оргинални тој значи нема крадено од други навивачки групе( АЈДЕ СКОПЈЕ ТИ КУР НИ ИСПУШИ) тај е у ривалски аспект земена преработена само, други 90% су оргинални, сг јес да су сви помлади деца али куде нас навивање постари га сфаќав како хулиганизам и не га практикуев много, едно е да си хулиган друго е да си навивач и да навиваш сс срце за клуб, скоро сви навивачки групе се распаднасва по мкд, само кумани се држив колко толко и су најактивни у мкд...
САМО НАША ПЕСМА ЧУЕ СЕ![DOUBLEPOST=1464541039][/DOUBLEPOST]
Морам да се сложу дека Кумани како навивачка група која треба да биде тај што ќе гу дигне атмосферу у целу салу, овуј годину бесва на много ниско ниво. Овија Кумани и Кумани од пред некоју годину разлика у светлосне године, штета што не се задржа тај стара гарда на Кумани од пред некоју годину, стварно бесва навивачи за респект!

Да не ме сфатите погрешно, свака част и на овија момци ама некако лош ги избор на песне и слично
Другар тија стара гарда што ги збориш ти такви нема, КУМАНИ су тија исти овија неколко године, само што се исчистисва од свакакви навивачи, сг су онија прави што су туј за свој клуб, а не за противнички клуб. песме су исти сви овија године само што се додадева 2-3 нови, бољи песме и нема такв ни е дијалект, скоро сви песме су оргинални тој значи нема крадено од други навивачки групе( АЈДЕ СКОПЈЕ ТИ КУР НИ ИСПУШИ) тај е у ривалски аспект земена преработена само, други 90% су оргинални, сг јес да су сви помлади деца али куде нас навивање постари га сфаќав како хулиганизам и не га практикуев много, едно е да си хулиган друго е да си навивач и да навиваш сс срце за клуб, скоро сви навивачки групе се распаднасва по мкд, само кумани се држив колко толко и су најактивни у мкд...
САМО НАША ПЕСМА ЧУЕ СЕ![DOUBLEPOST=1464541560][/DOUBLEPOST]
Не знам што да кажу за тија што гу пцуев полицију и вреѓав за све и свашта, не ми јасно што очекуете ви да правите у салу?? Да тепате противнички играчи, да гаѓате сс што стигнете, да пљукате и претите на кога стигнете и на све тој сакате да нема никаква реакција од надлежни? Па овој не е Зимбабве бе људи, полка малко, тија филмови што ги гледате за хулиганство не проваѓав више, одамна беше тој време кд такој се решаваше делумно некој натпревар... Останале сте заглавени у девеести године за жал...

Гледајте га клип што га постирасва на фејсбук и убаво загледајте га детаљ кд и зашто полиција почна да тепа... Све убаво и културно идеше до онј момент кд некој малоумник што е у филм FUCK THE POLICE, гаѓа полицајца и од туј све појде низбрдо....
Не може да нејќеш да искочиш од салу кд веќ такој e одлучено, и да не сакасва да станев ќе гу прекинесва утакмицу и па ќе се играше пред празни трибине, без разлику дали ни се свиѓа на нас тој или не...

На задњи неколко утакмице, публика е катастрофа... Како да су у театар... Побитно ги е да се сликав и да позирав отколко да навивав и да му помогнев на клуб да игра подобро, да му дадев ветар у грб што се вика, како некад што беше...

Овај утакмица ме потсеќа на финале сс Работнички, сезона 2001/02, кд имасмо дрим тим од репрезентативци и кд исто такој га гурасва Работнички по сваку цену да биде шампион... На полувреме губеше Куманово 20 разлику, кд почна утакмица у друго, публика и пред све Кумани сс најубаво навивање до тг а и до сг помогнасва да победимо сс едн разлику... Ама како и сг и тг се најде едн малоумник да улети у терен да га удри Чековскога и да не казнив сс играње у Струмицу, сс големи казне за нереди што ги имаше, како само да чекасва да бидне нешто такој и да га искористив како изговор за да ни гу земев титулу од руке...

Исто се деси и сга, кд такви "курнази" што пишуев по фејсбук, по форуми, по овакви места дека ќе тепав противнички играчи, ќе палив автобуси, ќе кршив главе и носеви ако се изгуби дома.... Голем удел на све тој што се деси имав тија битанге што заслужуев немерен ќутек за такви глупи испади, ама ете најдев се некои пред све дечишта кои такви постови ги прифатив како услов за идење на утакмицу и биде тој што бидна....

Жал ми е само што за 3-4 малоумни створења што гаѓасва по полицију и предизвикасва га све тој што бидна, настрадасва недужни људи због њима...
Ама тој е, памет за друг пут....
Како прво кумани најмалко гаѓасва на играчи на мзт, како друго ако су сакале да пројде све у најдобар ред могале су да испразнив салу(обичну публику) и на крај кумани, много боље ке е било ке су почнале да гурав и видиш нема што да правиш искачаш си, бија сам на много утакмице куде што су не истерувале од салу и увек е било на тј начин гурање сс штит и искачаш си нормално видиш не можеш ништо, овој беше сасвим различно, још одма се виде дека сакав на силу и брутално, овој се е чекало само да биде нешто и да се десив инциденти, скоро свите навивачки групе у мкд ги исчистисва и дојдесва кумани на ред сг изгледа али нема толко лсно верујте, ебр ако су професионалци ке поступив професионално гледав дека су деца и на друг начин може да истерав навивачи, а и чудно е како тој сами си га напуштав терен, не знам дали може такој, ја мислу дека треба прво судие да кажев, ептен ако не улетив едно 50-60 душе на терен па тг да мора сами да напуштив противнички играчи, овакој увек се е гаѓало али на овој се чекаше...
ПОДДРШКА ЗА КУМАНИ!
 
Последно уредено:

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Снимка од утакмицата може ли да се најде некаде?
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
http://sportmedia.mk/kosharka/internacionalci/navivachite-na-galatasaraj-gi-torpediraa-antikj-i-negovite-kolegi-video

Еве бе слична ситуација што гу пиша дечко погоре. Е сга, немаше пластика толко (или не се види) али углавном тој е тој. Судија прекинуе, сви идев накуде соблекувалну. Куде нас полетева сончоглед и 2-3 флаше, Луковиќи и компанија излетесва од терен како да почна некој да пуца по њима, а никој не беше погоден. Судие се задржасва још минуту две и тга прекинасва и искочисва.

Џабе више зборимо, идеше се на инцидент и тој е тој. Јебига, ќе му се враќа на МЗТ натамо, кажа ја.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.589
Поени од реакции
3.298
Trajkoski budala, na 5 razlika vodstvo za vas zel kreva tenzija kako i na sekoja utakmica (ne znam zasto e toleriran), a vie pa beter budali seljaci se palite frlate predmeti na teren. So puna sala vie ke gi dobievte ubeden bev vo toa, i pritisokot ke im go prefrlevte na niv u majstorka, isto kao so nas ali Micevski ispravno ve izvadi od sala, u megjuvreme vasite se oladija i go zagubija zarot sto im go davate.

Nikoj ne vi e kriv, sami si ja izgubivte titulata, radi seljacizmot koj go proizveduvate godini nanazad, a imavte odlicno pozicija posle prvata pobeda.
Ali kur ve boli, bitno vie imate publika.
 
Член од
22 мај 2016
Мислења
15
Поени од реакции
13
Trajkoski budala, na 5 razlika vodstvo za vas zel kreva tenzija kako i na sekoja utakmica (ne znam zasto e toleriran), a vie pa beter budali seljaci se palite frlate predmeti na teren. So puna sala vie ke gi dobievte ubeden bev vo toa, i pritisokot ke im go prefrlevte na niv u majstorka, isto kao so nas ali Micevski ispravno ve izvadi od sala, u megjuvreme vasite se oladija i go zagubija zarot sto im go davate.

Nikoj ne vi e kriv, sami si ja izgubivte titulata, radi seljacizmot koj go proizveduvate godini nanazad, a imavte odlicno pozicija posle prvata pobeda.
Ali kur ve boli, bitno vie imate publika.
за кога навиваш ти ??
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
Другар тија стара гарда што ги збориш ти такви нема, КУМАНИ су тија исти овија неколко године, само што се исчистисва од свакакви навивачи, сг су онија прави што су туј за свој клуб, а не за противнички клуб. песме су исти сви овија године само што се додадева 2-3 нови, бољи песме и нема такв ни е дијалект, скоро сви песме су оргинални тој значи нема крадено од други навивачки групе( АЈДЕ СКОПЈЕ ТИ КУР НИ ИСПУШИ) тај е у ривалски аспект земена преработена само, други 90% су оргинални, сг јес да су сви помлади деца али куде нас навивање постари га сфаќав како хулиганизам и не га практикуев много, едно е да си хулиган друго е да си навивач и да навиваш сс срце за клуб, скоро сви навивачки групе се распаднасва по мкд, само кумани се држив колко толко и су најактивни у мкд...
САМО НАША ПЕСМА ЧУЕ СЕ![DOUBLEPOST=1464541039][/DOUBLEPOST]

Другар тија стара гарда што ги збориш ти такви нема, КУМАНИ су тија исти овија неколко године, само што се исчистисва од свакакви навивачи, сг су онија прави што су туј за свој клуб, а не за противнички клуб. песме су исти сви овија године само што се додадева 2-3 нови, бољи песме и нема такв ни е дијалект, скоро сви песме су оргинални тој значи нема крадено од други навивачки групе( АЈДЕ СКОПЈЕ ТИ КУР НИ ИСПУШИ) тај е у ривалски аспект земена преработена само, други 90% су оргинални, сг јес да су сви помлади деца али куде нас навивање постари га сфаќав како хулиганизам и не га практикуев много, едно е да си хулиган друго е да си навивач и да навиваш сс срце за клуб, скоро сви навивачки групе се распаднасва по мкд, само кумани се држив колко толко и су најактивни у мкд...
САМО НАША ПЕСМА ЧУЕ СЕ![DOUBLEPOST=1464541560][/DOUBLEPOST]

Како прво кумани најмалко гаѓасва на играчи на мзт, како друго ако су сакале да пројде све у најдобар ред могале су да испразнив салу(обичну публику) и на крај кумани, много боље ке е било ке су почнале да гурав и видиш нема што да правиш искачаш си, бија сам на много утакмице куде што су не истерувале од салу и увек е било на тј начин гурање сс штит и искачаш си нормално видиш не можеш ништо, овој беше сасвим различно, још одма се виде дека сакав на силу и брутално, овој се е чекало само да биде нешто и да се десив инциденти, скоро свите навивачки групе у мкд ги исчистисва и дојдесва кумани на ред сг изгледа али нема толко лсно верујте, ебр ако су професионалци ке поступив професионално гледав дека су деца и на друг начин може да истерав навивачи, а и чудно е како тој сами си га напуштав терен, не знам дали може такој, ја мислу дека треба прво судие да кажев, ептен ако не улетив едно 50-60 душе на терен па тг да мора сами да напуштив противнички играчи, овакој увек се е гаѓало али на овој се чекаше...
ПОДДРШКА ЗА КУМАНИ!
Да не ме сфатиш погрешно, ја кажа и ќе повтору свака част за вас могуќе е да е и до обичну публику па нема гу тај атмосфера, ја кд иду на утакницу увек се издувам и дојду засипнат дома иако сам обичан симпатизер, ама около мене штама на сваки 10 човека у публику дали 2ица искажуев емоцие, поев, викав, дизав галаму...
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.961
Trajkoski budala, na 5 razlika vodstvo za vas zel kreva tenzija kako i na sekoja utakmica (ne znam zasto e toleriran), a vie pa beter budali seljaci se palite frlate predmeti na teren. So puna sala vie ke gi dobievte ubeden bev vo toa, i pritisokot ke im go prefrlevte na niv u majstorka, isto kao so nas ali Micevski ispravno ve izvadi od sala, u megjuvreme vasite se oladija i go zagubija zarot sto im go davate.

Nikoj ne vi e kriv, sami si ja izgubivte titulata, radi seljacizmot koj go proizveduvate godini nanazad, a imavte odlicno pozicija posle prvata pobeda.
Ali kur ve boli, bitno vie imate publika.
Боли ве кур вас , немате ни тој ни тој
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
http://sportmedia.mk/kosharka/internacionalci/navivachite-na-galatasaraj-gi-torpediraa-antikj-i-negovite-kolegi-video

Еве бе слична ситуација што гу пиша дечко погоре. Е сга, немаше пластика толко (или не се види) али углавном тој е тој. Судија прекинуе, сви идев накуде соблекувалну. Куде нас полетева сончоглед и 2-3 флаше, Луковиќи и компанија излетесва од терен како да почна некој да пуца по њима, а никој не беше погоден. Судие се задржасва још минуту две и тга прекинасва и искочисва.

Џабе више зборимо, идеше се на инцидент и тој е тој. Јебига, ќе му се враќа на МЗТ натамо, кажа ја.


Пљукнасва га Жељка у фацу... и никоме ништо
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251


Пљукнасва га Жељка у фацу... и никоме ништо
Не су играле против МЗТ да видив како се суди туј би требало да се дисквалифицирав (ако му сметав на МЗТ у борбу за титулу) или да празници салу (ако у иднину планирав да му засметав у борбу за титулу)

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
Кое племе су овија турци немам зборови...

Нема поголема тренерска величина од Жељка у Европу!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom