The Walking Dead

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Карл ако умре, отиде и Рик од рака тотално...секако се понаша како да нема ќерка.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Мало предвидување :
Епизодава ќе биде најдобра досега, дури и подобра од таа со Гувернерот кога го уништи затворот ;)
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
onaa so glen e logicki glupo da padnes vrz zombijata a da ne te povredat e kako na son a imaa izlez koa bea na kontejnerot ali reziserot kako namislil taka i ke prai za kulata so soglasuvam so eden clen kao sto kaza na seto vreme da ne zabelezat kako kulata im se raspaga del po del i da aleksandrija ke nastrada ke baraat drugo mesto za zivot osven ako deril crnkata i kdraviot ako stignat navreme so kamionot moze i da se spasi aleksandria posto vo kamionot ima gorivo i lesno ke gi zapalat zombiata ke bidat peceni kremenadli
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
колку глупава епизода, се надевам сите ќе умрат!!
Fuck You Eugene
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Очекував повеќе.

Морган човече, кој глупак испадна. :facepalm:
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Шо знам, епизодава ко за mid-season finale беше мех :toe:
Потајно се надевав дека Морган ќе умре :D
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Преку таквово од бегање од зомбиња и паѓање на прав пат и качување по скали за да те фатат за нога.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.650
Ќе го јадат заради малиот, така ми мириса :)
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Нема да ме зачуди малиот да биде единствениот што ќе погине и ќе се потврди дека во таквиот свет, нема место за слабите. Ќе видиме. Мада лично ја повеќе се изнервирав на сцената со Морган и Керол.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Можно е братму да го скине така осекјам...

а морган педерот поголем морон од детено ако му е само да не и ја искрши кичмата на керол греаота[DOUBLEPOST=1448912796][/DOUBLEPOST]
колку глупава епизода, се надевам сите ќе умрат!!
Fuck You Eugene
Што си згреши јуџин?
 
Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Очекував многу повеќе, али секогаш ми е така кога поставувам премногу големи цели и на крај... Затоа секогаш најубавите работи се случуваат неочекувано кога најмалку се надеваме на нив. Во врска со Морган не умира тој лик за скоро. Ова слабакот детето што почна да вика по мајка му ќе напрај заврзлами, се надевам ќе настрада тој и треба да се елиминираат уште лик до два некој од небитните. Во мисла ме остави овај затвореникот што избега кај ќе фати сеа, па да не дојдат во 90та овие неговите и калакутница да настани тука. Изгледа сеа Глен ќе мора некако да ја вади ситуацијата, да ги привлече зомбињата да се приклучи со бандава.

Следна работа што ги чека после е ова.

 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Оригинал турска серија епизодава
 
Член од
12 март 2011
Мислења
376
Поени од реакции
1.234
Шест сезони од The Walking Dead и една сезона од Fear the Walking Dead, а ние сеуште немаме никаква информација за вирусот. Каде настанал, кога, кој е првиот инфициран, дали има лек, дали воопшто се размислува за лек. По овој тек The Walking Dead можи да има 1000 сезони, а ние да чекаме да се случи нешто интересно. Во секоја сезона се случува по еден пропуст, во 5тата сезона (или 4та, не се сеќавам најдобро) беше сцената со комбето, сега со преживувањето на Глен.

Ќе побегнат и од тука, во следниот дел од сезоната ќе продолжат да талкаат низ шума, ќе застануваат некаде колку да се одморат и да соберат средства за преживување, 1-2 епизоди ќе посветат на неколку ликови и толку.
Исто така, дел од ликовиве се досадни многу. На пример. Eugene, Gabriel, Русокосата и нејзините синови, докторката, Морган и неговиот аикидо, Деана.

Единствено серијава ја следам заради тоа што мразам да ги оставам недогледани, иначе шо ги е*ам ќе ги сечам. Затоа сега ќе си пуштам Six feet under, за да се рехабилитирам малце.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom