Фан Клуб: Барселона

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
У Супер купот со Атл. Билбао ќе играме или со Реал?
Ако играме со Реал и дојде Бенитез има да ги отвориме како Аргета :icon_lol:
Со Билбао...мислам дека со финалистот од Купот се игра ако иста екипа освоила Куп и Лига.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ако замената за Дани биде Видал од Севиља тогаш слободно нека си оди Дани. Колку само сличен играч е Видал со Дани Алвеш.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Ако замената за Дани биде Видал од Севиља тогаш слободно нека си оди Дани. Колку само сличен играч е Видал со Дани Алвеш.
Истово сакав ја да го искоментирам.Ненормално многу вчера ми наликуваше на Дани,во игра,во покрети па дури и во некои гестикулации кога му свиреше судијата фаул се понашаше мислиш е Дани.Добар играч е и плус е релативно млад 24г.Треба да го земеме (y)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.309
Barcelona and Fluminense reached 3.6M deal on first option on midfielder Gerson (18). They would want to sign him for 20M in January. [ge]
Одличен техничар и дриблер, знај да барата со топакта, добра визија исто. Може да игра AM или CM. Ние наводно постигнавме договор со него од пред месец два па се тегнеа со Флуминензе па после прифатиле... Мислам дека агентот негов бара некоја дебела сумичка за него.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Одличен техничар и дриблер, знај да барата со топакта, добра визија исто. Може да игра AM или CM. Ние наводно постигнавме договор со него од пред месец два па се тегнеа со Флуминензе па после прифатиле... Мислам дека агентот негов бара некоја дебела сумичка за него.
А Денис Суарез?
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Спред она што го читав последните денови многу блиску сме до договор со Видал.. Освен Видал ќе биде потпишано со уште еден десен бек, помлад, од Спортинг Лисабон мислам..Лошото во оваа ситуација со бековите, е тоа што вчера и Монтоја побара трансфер летово.. Тоа значи дека ќе останеме само со Даглас (ако и тој не побара трансфер).. Многу работи ќе зависат и од новата управа која ќе биде избрана. На крајот мислам дека Алвес ќе остане, затоа што не беше баш конкретен во изјавите во врска со заминувањето..Јасно беше неговото дека сака да игра за Барса, но не под оваа управа... Се надевам дека добро ќе излезе цела ситуација.. Инаку не знам дали ја следите ситуацијата со Погба, можеби и сте пишувале претходно... Господинот бара да биде втор најплатен играч после Меси...Која превара е човекот, колку само се преценува заедно со својот менаџер...Воопшто не ни треба таков играч...Нека оди во ПСЖ или Сити..За такви фолиранти нема место во моќната Барса!
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Погба по фацата му се познава дека е жива превара , се надевам нема да стигне до Барса. Слично нешто како што Мората не успеа во Реал а гази во Јувентус , така и Погба кај нас ќе се задуши. Сака да биде главен играч во тимот , ако дојде во Барса нема да биде ни 5ти главен играч по ред , камоли втор или прв.

Даглас кај ќе оди на мајка му , у Цементара? :pos:

Јас би преферирал трансфери од Примера. Ракитич и Матје изгазија у првата сезона за клубот. Играчи што играле во Примера тројно побрзо се адаптираат и влегуваат во форма во Барса.

Во случај Педро да си оди , јас би да тргнат по Вието. Ем е класа играч и гази од клупа , ем млад е и сигурен сум дека ќе прифати да биде во втор план од клупа. Плус Меси може да дипломатува и да го убеди по аргентинска линија. Момчето за 3-4 сезони може да биде незаменлива алка во тимот , таман кога Суарез ќе биде на излез на кариерата. А сите знаеме дека Лучо ротира лудо , и ќе добива шанса на скоро секој натпревар.

За бек Видал би бил екстра опција , плус ако се убеди Алвес да остане уште 1 сезона супер. Штопери сме добри , Матје Пике Бартра , плус Вермален се надевам нема да биде склон на повреди.

Само нека се чуваат од изгор трансфери овој период. Погба мислам дека би бил огромна грешка.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Имаше пред некој ден изјава од Роналдињо дека Кутињо од Ливерпул би бил идеален играч за Барса.Мене ми е еден од поомилените играчи и најмногу би се радувал да го земеме некако него.Се слагам со сите горе што пишаа за Погба.Не вреди толку и не заслужува таква плата каква што се шпекулира дека барал и тоа во ниеден случај.Кутињо или Верати би биле идеално решение за нас.BTW. Кутињо би го зеле за дупло поевтино од Погба
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
И јас сум против трансферот на Погба бидејќи е прескап. Ако си замине Педро ќе треба да се донесе и резерва играч од нападот бидејќи Тељо веројатно ќе остане во Порто.

Да поминат убаво овие 10 дена па ќе си играме менаџер, да не се правиме како комшиите :)
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Средњак и не ни треба толку, ако се врати Вермален како што треба, тогаш ќе нема многу место за Маскерано таму, имаме 4 класа штопери (Пиќе, Бартра, Матје, Вермален) па Маскерано ќе добива повеќе шанса во средината, а тука се и Бускетс, Иниеста, Раќитич, Рафиња и еден од Д.Суарез и С.Роберто кој рака на срце добро си ја искористи шанста последните неколку утакмици.
Преоритет треба да ни бидат десен бек и замена за Педро. Може и еден искусен шпиц за на клупа кој би го мењал Суарез.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Средњак ни треба .Од сите горе што ги наброја само иниеста е добар креатор на игра,Буски,Маскерано па и Иван се подефанзивни,рафиња е солиден може да ббиде нешто од него али пак не е тоа тоа,Д.Суарез нема да биде и наредна година во Барса,Роберто ??? незнам од него што да очекувам.Сума сумарум мислам дека ни треба многу добар играч во средината за да бидеме комплетни.И секако ако се даде Педро да се земе уште еден во нападот.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Сантос и официјално ќе поднесе жалба до ФИФА против Барса за трансферот на Нејмар
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Цигани гнасни. Кој ги ебе , си ја добивме веќе казната за тој случај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom