Grand Theft Auto V

Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
ниту кракот на 3DM ниту кракот на RELOADED бараат регистрација на social club
Крак неможе да бара регистрација. Ако бара activation code тогаш не е cracked. Нели така беше.
Само разликата меѓу 3DM и RLD е тоа што 3DM e земен од Rockstar Warehouse и го вклучува и Social Club за Achivments или шознам, додека RLD е земен од Steam и нема Social Club да ти се меша. Неверувам и дека треба да е инсталиран. Не сум сигурен.
 
Член од
16 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
23
Крак неможе да бара регистрација. Ако бара activation code тогаш не е cracked. Нели така беше.
Само разликата меѓу 3DM и RLD е тоа што 3DM e земен од Rockstar Warehouse и го вклучува и Social Club за Achivments или шознам, додека RLD е земен од Steam и нема Social Club да ти се меша. Неверувам и дека треба да е инсталиран. Не сум сигурен.
Tebe Fala Ti Mnogu Za Krakot :)
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Tebe Fala Ti Mnogu Za Krakot :)

Повели и другпат. Нешто проблем, само пиши.
RLD топло го препорачувам на сите, пошо 3DM беше у некаква бета верзија.

А да прашам општо, модови користите ли? Скрипти знаете ли да пишувате како овие? .asi фајлови се.
Ја сеа си играм со Model Swap и успеав да ги земам овие од Franklin да ги ставам на Trevor. Добро испадна.
И некои циркузи со Нико ама пун багови со нозите и ништо.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
луѓе, имам intel core i7, cpu 2.40 GHz, ram 8gb, 64 bit operating system на лаптопот, во играта се е на минимум, и се уште ми лагира...има ли спас или некоја финта за да се спречи лагот??
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.723
Поени од реакции
2.082
луѓе, имам intel core i7, cpu 2.40 GHz, ram 8gb, 64 bit operating system на лаптопот, во играта се е на минимум, и се уште ми лагира...има ли спас или некоја финта за да се спречи лагот??
Стај cooling pad под лаптопот
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
луѓе, имам intel core i7, cpu 2.40 GHz, ram 8gb, 64 bit operating system на лаптопот, во играта се е на минимум, и се уште ми лагира...има ли спас или некоја финта за да се спречи лагот??
А графичката?
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
и лаптопите никојпат не ги терајте без струја кога правите вакви работи (или филм гледање, приклучување на ТВ, итн итн)
+ кулерче, не ги измачувајте :)
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
мене ми сецка на гт610м:(
а да пробате да го намалите тоа у сетингз слајдерот кај што се одредува колку меморија да користи од графичката?
И мене ми е топ ПЦто, али кога го лупнав тоа на највисоко ми сецкаше :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.666
Поени од реакции
38.846
а да пробате да го намалите тоа у сетингз слајдерот кај што се одредува колку меморија да користи од графичката?
И мене ми е топ ПЦто, али кога го лупнав тоа на највисоко ми сецкаше :D
брат све е на нула, и не ми зема многу меморија околу 900 мб а и неможе да се намали више од тоа, четворката ја возам на минимум на добри фпс. Давајте некој совет, мислам дека не е до машината пошто у првата мисија во зима додека беше не ми сецкаше и беше игрива после тоа во втората мисија почна да корне. Можно е да е до кракот?
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Бидна и ова. Стварно ли е вака?
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
Пробав и 3ДМ и Релоадед и не ми се пушта воопшто играта, само црн екран на почеток и после престанува да работи. Имам и7 3610 QM 2.3 GHz, Windows 7 Ultimate 64 bit, GeForce 630M 2GB i 8 GB RAM. Што можи да е проблемот?
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Пробав и 3ДМ и Релоадед и не ми се пушта воопшто играта, само црн екран на почеток и после престанува да работи. Имам и7 3610 QM 2.3 GHz, Windows 7 Ultimate 64 bit, GeForce 630M 2GB i 8 GB RAM. Што можи да е проблемот?
мењавате датум на пред 19ти април?
Ја секогаш го ставам на 13ти, ама незнам дали би помогнало тоа се зависи до верзијата,
провери коментари последни, дали се јавуваат нови проблеми на твоите торенти
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Не мора да се менува датум со кракот од reloaded, јас сум некаде до 50% со тој крак и досега сум нема никаков проблем.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
мењавате датум на пред 19ти април?
Ја секогаш го ставам на 13ти, ама незнам дали би помогнало тоа се зависи до верзијата,
провери коментари последни, дали се јавуваат нови проблеми на твоите торенти
И тоа пробав и ништо не функционира..... не знам веќе што да правам, а како ми се игра упм :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom