Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ама ми е глупо со овие опциите одговор на коментар и лајк на одговорот. Фали уште опција лајк на лајкот на одговорот.
 
E

Epsilon

Гостин
Kako da isklucam da ne mi doagjaat veke poraki na mobilen ako nekoj mi pishi na fejsbuk?
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Ама ми е глупо со овие опциите одговор на коментар и лајк на одговорот. Фали уште опција лајк на лајкот на одговорот.
Зошто е глупо, така се има подобра прегледност на одговорите и се продолжува дискусијата во истиот тек
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Дали во инфото против профилната на главна кај што се Studied at, lives in, born... може да се стави вебсајт?
Нормално дека може.
https://www.messenger.com конечно излезе :aplauz::aplauz::aplauz:конечно и мојата желба да се исполни
Додека сум на прелистувачот попрво би приклучил фејсбук отколку месенџер.
Месенџерот е кога не си на компјутер практичен. :)
Kako da isklucam da ne mi doagjaat veke poraki na mobilen ako nekoj mi pishi na fejsbuk?
https://www.facebook.com/settings?tab=mobile
https://www.facebook.com/settings?tab=notifications
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
На кој начин, објасни.
Одиш на твојот профил.
1. Кликаш на ЗА.
2. Кликаш на Преглед.
3. Одиш со уредувачот (маусот) под роденденот. Кликаш на уредете ги вашите контактни и основни информации. И си внесуваш што сакаш :)
 
G

garthok

Гостин
Одиш на твојот профил.
1. Кликаш на ЗА.
2. Кликаш на Преглед.
3. Одиш со уредувачот (маусот) под роденденот. Кликаш на уредете ги вашите контактни и основни информации. И си внесуваш што сакаш :)
Не ме сфаќаш, внесен ми е сајтот али не се гледа на тајмлајнот лево. Без да клика about.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Не ме сфаќаш, внесен ми е сајтот али не се гледа на тајмлајнот лево. Без да клика about.
Ај дај да видам каде сакаш да ти стои? Ако не се гледа, значи дека ти си го ограничил.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
uploadfromtaptalk1430847312339.png

прееска додека бев на работа сакав да се ставам да видам што има и ми се појави,како да го средам да му ебам мајката.пробав 100 начини и не сака,а не планирам да правам нов профил.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Корисничко име да не знае некој на колку време се менува? тоа е името што ти е ставено да го пишува кога го отвараш твојот профил и го пишува во линкот.
Знам го сменив пред некое време и кога ќе кликнам сеа измени не ми дава да пишам ново :D на некое време се чека или? некој да знае?
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.650
Шо се губи фејсбуко? Од нигде никаде нешто за името ми излезе,и сега неможам да си влезам на профилот.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Kако може да ги избришам во search претходно страните и луѓето што сум ги барал да не ми се јавуваат автоматски повеќе?
Нели кога ќе кликнеш на search и напишеш пример д.... и ти излегуваат сите работи што си ги барал претходно што почнуваат на д???
Знае ли некој да ми објасни?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Kако може да ги избришам во search претходно страните и луѓето што сум ги барал да не ми се јавуваат автоматски повеќе?
Нели кога ќе кликнеш на search и напишеш пример д.... и ти излегуваат сите работи што си ги барал претходно што почнуваат на д???
Знае ли некој да ми објасни?

Кликни нa пoлетнo (без дa пишувaш ништo), ќе ти се пoјaвaт предлoзи и нaд нив имa кoпче EDIT. Кликни и имaш oпцијa Clear search
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Дали од ФБ е дозволено админ на група да прави профит од членовите?

Ставам слика и ми пишува: дечко не може да ти ја објавиме сликата мора да платиш за членство на групата.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.241
Некој да ми помогне во врска со проблемов. Не ми ја лоадира FB страната нормално, одвреме-навреме знае да се среди, ама кратко и повторно нецелосно. Чистев cookies, history, рестартирав пребарувач(и), пробав со Chrome, Spark, Mozilla, Opera -- ништо. Ги променив и DNS серверите, џабе. Имал некој сличен проблем, па го решил?

Untitleduli.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom