СФИ ( Работа преку интернет )

  • Креатор на темата antonio.buco1
  • Време на започнување
A

antonio.buco1

Гостин
SFI ( STRONG FUTURE INTERNATIONAL ) е американска компанија која успешно работи на полето на интернет маркетингот уште од 1998 година.
Самото по себе значи дека оваа компанија има собрано огромно искуство во интернет трговијата , а со нејзиното долгогодишно успешно работење креира огромен углед помеѓу интернет маркетерите.
СФИ не е програма за брза заработка , и неможе преку ноќ да се збогатите , тоа треба да ви биде јасно . СФИ е сериозна фирма и бара сериозен пристап кон работата .
Во првите неколку месеци додека не го разберете системот на работа ќе се чуствувате како изгубени , но знајте дека вие сеуште учите и во текот на работата .

На овој линк подолу може да се регистрирате , и има објаснето се до детал како се заработува во СФИ и на кои начини !
На овој начин и ја презентирав компанијата а и се рекламирав самиот себе малку :) .
Кој сака да му објаснам нешто дополнително слободно нека праша за било што .

http://bestchoicesfi.blogspot.com/

Поздрав ...
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Eден куп теми има за SFI, разгледај во подфорумот Интернет трговија.
 
A

antonio.buco1

Гостин
Eден куп теми има за SFI, разгледај во подфорумот Интернет трговија.
Пријателе еден пост само најдов , ништо повеќе не пишуваше и немаше одоговри , затоа ова го постирав за секој што сака да заработи преку интернет . поззз.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Пријателе еден пост само најдов , ништо повеќе не пишуваше и немаше одоговри , затоа ова го постирав за секој што сака да заработи преку интернет . поззз.
Ова го кликав 2 - 3 месеца, еднаш се надградив (без реферали) и ништо не зедов. Не си ја замарај душичката, цент не се вади од странава без реферали :confused:
Едино Tripleclicks им вреди, тоа со аукциите, ако имаш малку среќа може да земеш добри работи за багателна цена...
 
A

antonio.buco1

Гостин
Ова го кликав 2 - 3 месеца, еднаш се надградив (без реферали) и ништо не зедов. Не си ја замарај душичката, цент не се вади од странава без реферали :confused:
Едино Tripleclicks им вреди, тоа со аукциите, ако имаш малку среќа може да земеш добри работи за багателна цена...
Целта ми е што повеќе луѓе да дознаат за оваа работа , колку повеќе се регистрираат преку мене толку ми се поголеми шансите за заработка , сега засега има неколкумина под мене и добро работат ама им е прв месец , ќе видам понатаму како ќе биде и дали ќе работаат .
А инаку длабоко сум навлезен во работава , работам веќе година и пол и ја разбирам работава , се што ти е потребно е тим од луѓе кои ќе бидат зачленети под тебе и сите тие да го следат твојот пример и тие да зачленуваат луѓе под нив , и ти заработуваш од сите нив , тешко е ама ќе продолжам да работам додека не успеам . позз . :):oeoeoe:
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Целта ми е што повеќе луѓе да дознаат за оваа работа , колку повеќе се регистрираат преку мене толку ми се поголеми шансите за заработка , сега засега има неколкумина под мене и добро работат ама им е прв месец , ќе видам понатаму како ќе биде и дали ќе работаат .
А инаку длабоко сум навлезен во работава , работам веќе година и пол и ја разбирам работава , се што ти е потребно е тим од луѓе кои ќе бидат зачленети под тебе и сите тие да го следат твојот пример и тие да зачленуваат луѓе под нив , и ти заработуваш од сите нив , тешко е ама ќе продолжам да работам додека не успеам . позз . :):oeoeoe:
Off be se so ovakvi klikovi se gluposti, dodeka ne sednea batka da rabotis nesto ozbilno dzabe klikovi i referali, kazi mi go realno potencijalot na pazarot vo makedonija za ova ? 0 ... Drzavava edvaj se privikna na e-kupuvanje ti sakas da ti klikaat na internet osven napaleni maloletnici koi mislat deka ke napravat lesni pari so ova tesko deka ke najdes poveke od 10 luge istote ke prestanat vo momentot koga ke go sogledaat istovo stp go zboruvam zasto tie sto imaat 20 i nesto godini ne si go trosat vremeto na ovakov tip na rabota tuku rabotat nesto poozbilno ako ima prostor i opcija za takvo vo drzavava :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Пријателе еден пост само најдов , ништо повеќе не пишуваше и немаше одоговри , затоа ова го постирав за секој што сака да заработи преку интернет . поззз.
Цел факултет завршив за интернет маркетинг и нигде не се спомна дека може да направиш пари на интернет без фактички да работиш...
 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
126
Поени од реакции
33
Цел факултет завршив за интернет маркетинг и нигде не се спомна дека може да направиш пари на интернет без фактички да работиш...
Исто како што не те научија и да кракуваш игри така? Твојот м...н факилтет е 10 посто од тоа што можеш да правиш и јас го имам завршено затоа знам, немој да мислиш дека си го завршил и се знаеш.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Исто како што не те научија и да кракуваш игри така? Твојот м...н факилтет е 10 посто од тоа што можеш да правиш и јас го имам завршено затоа знам, немој да мислиш дека си го завршил и се знаеш.
Аха. Супер. Ти колку заработи од кликање реклами? :icon_lol:
 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
126
Поени од реакции
33
Аха. Супер. Ти колку заработи од кликање реклами? :icon_lol:
Ништо не сум заработил, не сум пробал нема ни да пробам, само го прочитав твојот нарцисоиден пост и морав да ти одговорам за да знаеш дека ако нешто не си слушнал или видел на факултет не значи дека не е возможно или не постои.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Ништо не сум заработил, не сум пробал нема ни да пробам, само го прочитав твојот нарцисоиден пост и морав да ти одговорам за да знаеш дека ако нешто не си слушнал или видел на факултет не значи дека не е возможно или не постои.
Мој другар пола година ми го вртеше муабетов и се отепа од кликање па на крај виде-невиде се откажа. Немам навика да зборувам напразно.
 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
126
Поени од реакции
33
Мој другар пола година ми го вртеше муабетов и се отепа од кликање па на крај виде-невиде се откажа. Немам навика да зборувам напразно.
Ти па не разбираш шо ти зборам не ги дели работите на :тоа може сум учел на факултет и тоа неможе не сум го учел на факултет . И јас не сум направил со ова но знам луге што направиле
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Ти па не разбираш шо ти зборам не ги дели работите на :тоа може сум учел на факултет и тоа неможе не сум го учел на факултет . И јас не сум направил со ова но знам луге што направиле
Јас само пишав дека нигде не сретнав како може да се заработи на интернет без всушност да се работи. Што се попали така наеднаш?
Луѓето што направиле пари на таков начин колку заработиле, 60 денари во рок од година дена?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom