Велес

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Колку и да е забеган мојот град,си го сакам.Премногу спомени,емоции... Многу велешани викаат дека луѓето во овој град се многу клети,заебани,шпиони,материјалисти,оговарачи и што уште не.Точно е тоа.Но каде и да отидете луѓето воглавно се такви.Не очекувајте нешто подобро.На крај краева не е се така црно.Има и добри луѓе.
 
Член од
5 март 2014
Мислења
140
Поени од реакции
41
Некој нешо да знае или да продава стан некој 80-90 квадрата? По можност зачуван или реновиран?

Али без огласи од пазар3, реклама5 и сл. секаде проверив се јавив видов и не ме бендиса, сите беа многу оштетени. Исто така не и во новите згради што се градат, и таму гледав и не ме бендиса ништо. Не знам кој им е проблем 80 квадрата стан што го прават со 2 соби само....?

Така да некој нешо ако знае споделете, плакам кеш.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Некој нешо да знае или да продава стан некој 80-90 квадрата? По можност зачуван или реновиран?

Али без огласи од пазар3, реклама5 и сл. секаде проверив се јавив видов и не ме бендиса, сите беа многу оштетени. Исто така не и во новите згради што се градат, и таму гледав и не ме бендиса ништо. Не знам кој им е проблем 80 квадрата стан што го прават со 2 соби само....?

Така да некој нешо ако знае споделете, плакам кеш.
Ќе си го преправиш ти со гипс..Ништо страшно.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Некој нешо да знае или да продава стан некој 80-90 квадрата? По можност зачуван или реновиран?

Али без огласи од пазар3, реклама5 и сл. секаде проверив се јавив видов и не ме бендиса, сите беа многу оштетени. Исто така не и во новите згради што се градат, и таму гледав и не ме бендиса ништо. Не знам кој им е проблем 80 квадрата стан што го прават со 2 соби само....?

Така да некој нешо ако знае споделете, плакам кеш.
Колку плаќаш?
 
Член од
5 март 2014
Мислења
140
Поени од реакции
41
znaci realno plakjam kolku sto kosta, zavisi od stan, mesto, zgrada i sl. ne sum covek so se cenka i preteruva i saka da zeme posto zosto. realen sum vo toj pogled. sakam da platam ama i da dobijam ko so treba za tie pari. posledno so me bendisa bese 86 kvadrata vo edna od novive zgradi okolu 52 000 evro ama ne me bendisa komsiluk, mnogu narkomani u okolina, zatemneti ulici bez svetla itn itn itn... ne bih da kazuvam koja zgrada da ne siram losi reklami. inace budget mi e okolu 50 000 - 60 000 evra.

Колку плаќаш?
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
znaci realno plakjam kolku sto kosta, zavisi od stan, mesto, zgrada i sl. ne sum covek so se cenka i preteruva i saka da zeme posto zosto. realen sum vo toj pogled. sakam da platam ama i da dobijam ko so treba za tie pari. posledno so me bendisa bese 86 kvadrata vo edna od novive zgradi okolu 52 000 evro ama ne me bendisa komsiluk, mnogu narkomani u okolina, zatemneti ulici bez svetla itn itn itn... ne bih da kazuvam koja zgrada da ne siram losi reklami. inace budget mi e okolu 50 000 - 60 000 evra.
Najdobra opcija, ti e vo zgrada, koja sto e stotuku zapocnata da se gradi, se javuvav i jas, i dokolku ne e kompletirana, ti nudat crtezi kako da bide rasporeden stanot, dodeka ne se kompletirani site stanovi. javuvaj se imas, oglasi eden kup. moj prijatel prodava stan vo zgradata do sudot na peco dijana. samo toj e dosta pogolem od kolku sto baras ti...mislam deka e i na dva sprata. i najverojatno ima dobar raspored, ama vo sekoj slucaj, ako si zainteresiran, zazvoni da go vidis, kako takov nemoze da go prodade, pa da se dogovorite da go podeli ako saka, i mislam deka e mirno mesto.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.384
Старо е ова.
Си искажува револт човекот бе. Ама „антифашист“! :pos:
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
znaci realno plakjam kolku sto kosta, zavisi od stan, mesto, zgrada i sl. ne sum covek so se cenka i preteruva i saka da zeme posto zosto. realen sum vo toj pogled. sakam da platam ama i da dobijam ko so treba za tie pari. posledno so me bendisa bese 86 kvadrata vo edna od novive zgradi okolu 52 000 evro ama ne me bendisa komsiluk, mnogu narkomani u okolina, zatemneti ulici bez svetla itn itn itn... ne bih da kazuvam koja zgrada da ne siram losi reklami. inace budget mi e okolu 50 000 - 60 000 evra.
Прашаше ли у тоа зградата под театарот шо се прави?
 
Член од
5 март 2014
Мислења
140
Поени од реакции
41
nema sansi tamu, celo leto oko da ne zatvoram od muzika i narod ne fala. :)

Прашаше ли у тоа зградата под театарот шо се прави?
[DOUBLEPOST=1429986527][/DOUBLEPOST]aj molim te prati mi broj od covekot i kako se vika na privtana poraka.

fala ti

Najdobra opcija, ti e vo zgrada, koja sto e stotuku zapocnata da se gradi, se javuvav i jas, i dokolku ne e kompletirana, ti nudat crtezi kako da bide rasporeden stanot, dodeka ne se kompletirani site stanovi. javuvaj se imas, oglasi eden kup. moj prijatel prodava stan vo zgradata do sudot na peco dijana. samo toj e dosta pogolem od kolku sto baras ti...mislam deka e i na dva sprata. i najverojatno ima dobar raspored, ama vo sekoj slucaj, ako si zainteresiran, zazvoni da go vidis, kako takov nemoze da go prodade, pa da se dogovorite da go podeli ako saka, i mislam deka e mirno mesto.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Да не има некој или да не знае некој што има Брако камп приколка за издавање?
 
Член од
5 март 2014
Мислења
140
Поени од реакции
41
Некој да знае каде е улицата Даре Џамбаз у Велес? Каде се наога точно...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom