Евровизија, 19-23 мај, Виена, Австрија (општа тема)

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Е не зезај, демек Екс Ју не си ги дели бодовите? Точно дека годинава пола нема да учествуваат, ама сепак, генерално не е различно.

Плус рачунај дека во полуфиналето со Финска е само уште Данска од Скандинавија (Шведска, Норвешка и Исланд се во другото, исто како и Литванија и Летонија). Така да ако они отидат во финале тогаш очигледно не е ради поените од Скандинавија туку оти сите гласале за нив...

А и како што кажав, колку пати била Шведска прв фаворит па на крај ништо не направила и покрај бодовите од соседите...
Сакав да кажам дека Скандинавските земји се поуспешни од нас Балканците на Евровизија. Мене лично ме прави среќен тоа ако влеземе во финале, макар и последно место да освоиме. Ако не влеземе во финале немам некој поттик за гледање на финалето. Не ми е интересно.

:)
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Што имаше потреба од иронијава? Прашањето беше дали озбилно ти се свиѓа (што е стварно ЧУДО) или сакаш да кажеш дека за неа навиваш оти е Македонија (а не пошто песната ја сметаш за најдобра). Сосема нормално (и логично во случајов) прашање, ти одма г... да јадеш.
Песната е тотално океј за евровизија. Интересна, playful. Другите се генерално досадни незапамтливи балади.
Ироничен бев пошо ме напнаа трите прашалници. Звучи ко да ми викаш "ако ти се свиѓа песната си ретардиран".
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Песната е тотално океј за евровизија. Интересна, playful. Другите се генерално досадни незапамтливи балади.
Ироничен бев пошо ме напнаа трите прашалници. Звучи ко да ми викаш "ако ти се свиѓа песната си ретардиран".
Не го мислев така туку повеќе дали озбилно ти се свиѓа или само кажуваш дека за нас ќе навиваш... Оти искрено мислам дека си прв што вика дека стварно му се допаѓа песната. Се согласувам дека сите се досадни годинава ама мене ни нашата не ми се свиѓа...
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Не го мислев така туку повеќе дали озбилно ти се свиѓа или само кажуваш дека за нас ќе навиваш... Оти искрено мислам дека си прв што вика дека стварно му се допаѓа песната. Се согласувам дека сите се досадни годинава ама мене ни нашата не ми се свиѓа...
Абе едно е да навиваш, друго да ти се свиѓа, ја од тоа тргам. Искрено, не глеам поента у навивање на натпревари кај шо се мешаат политики а евровизија следам чисто пошо се случува да си најдам песничка за на мобилен ко оваа Ирската. Или Лена на времето :love:
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
3.134
kajmak.jpg

Ако влезиме во финале, станувам најголем фан, добар глас ама голема препичувајнца.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Нашата овогодишна песна за на Евровизија на Евровизискиот концерт во Амстердам:)

 
D

deli

Гостин
њтф е со изборот на Израел? песната е неверојатно лоша од друга страна останатите држави имаат многу убави песнички.
Италија,Норвешка,Грција, Ирска и Шпанија ми се топ 5 нашава реално нема шанси за некој добар пласман.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
њтф е со изборот на Израел? песната е неверојатно лоша од друга страна останатите држави имаат многу убави песнички.
Италија,Норвешка,Грција, Ирска и Шпанија ми се топ 5 нашава реално нема шанси за некој добар пласман.
Мене лично песната на Израел највеќе ми се свиѓа:)


Иначе еве како ќе изгледа сцената........, многу потсеќа на сцените што беа во Шведска, 2013 година и во Србија, 2008 година.........:)

 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Мене лично песната на Израел највеќе ми се свиѓа:)
Многу чуден вкус имаш :D На почеток као ОК ми е песната ама коа ќе почне тоа џингрлака делот ми се повраќа :sick: Гледам не само Израел туку и Кипар, Молдавија и Белорусија си ги издвоил како песни што ти се свиѓаат, мене сите овие ми се во иста група со Финска како најужас песни годинава, ептен спротивни вкусови имаме :D
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Многу чуден вкус имаш :D На почеток као ОК ми е песната ама коа ќе почне тоа џингрлака делот ми се повраќа :sick: Гледам не само Израел туку и Кипар, Молдавија и Белорусија си ги издвоил како песни што ти се свиѓаат, мене сите овие ми се во иста група со Финска како најужас песни годинава, ептен спротивни вкусови имаме :D
Финска имаат најгрда песна, а Израел најубава, бар според мене. Сите имаме различен вкус за музика, но за тоа која песна сакаме да победи ќе пресуди и сценскиот настап:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom